Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moja kosiarka to mniej wiecej ten model http://allegro.pl/item658122973_husqvarna_625_w_polsce.html

 

dodatkowo ma rozrusznik elektryczny co znacznie ulatwia sprawe - nie trzeba ciagnac za sznur aby ja uruchomic, a przy tej powierzchni działek moze bolec reka.. kosze nia działke o powierzchni 20arów czasami nawet wjade przekosic druga dzialke i jestem bardzo zadowolony, ostatnio nie bylo mnie 3 tygodnie wracam trawa prawie po kolana, kosiarka dala rade. Nie uzywam kosza poniewaz koszac regularnie trawe korzystam z funkcji mielenia ktora sprawdza sie bardzo dobrze. Generalnie polecam bardzo ta kosiarke gdyby byla jeszcze gdzies dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich proszę o szczere odpowiedzi bo będzie to zakup na lata . Potrzebuje kupić kosiarkę spalinowa z koszem, cena to tak myślę do 1000 zł nie więcej proszę powiedzcie jaka kupić bo jest tego tyle na rynku ze za głowę się złapałem masakra wybór ciężki pozdrawiam wszystkich serdecznie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Ja osobiście mógłbym ci polecić kosiarkę model p53-550 bez napędu , jest to kosiarka firmy partner (firma satelicka husqvarny ) , na stronie leroy merlin znajdziesz ta kosiarkę kosztuje około 900zł , kosiarka ma silnik 4,5 konny B&S , 53 cm koszenia duże koła z tyłu , jest z koszem, dodatkowo po zdięciu kosza ma funkcję mielenia , poza tym ważne jest jaki teren masz do skoszenia tzn : jak wielki , każdy silnik jest przeznaczony do określonego terenu , poza tym pamiętaj jeśli chcesz kosiarkę z napędem to tylko bierz kosiarki z silnikami minimum 5-6 km bo na napęd odpada od 0,5km do 1km z mocy silnika i tylko kosiarki z silnikami briggsa a do 1000zł to nie realne aby taką kupić z takim silnikiem , kupi się ale chiński szmelc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem LC48V. Fakt że ciężko było ją dostać bo obdzwoniliśmy wszystkich dealerów i żaden już jej nie miał. Potwierdzali tez że za mało było wyprodukowanych i rozeszły się jak świeże bułki. Co do koszenia.

Trawę mieliśmy już mocno zapuszczoną. szczególnie perz wyrósł wysoki i o twardych źdźbłach. Ze wszystkim poradziła sobie ok. Kanał ani razu się nie zapchał (no chyba ze kosz był już full) wiec nie wiem może miąłem szczęście, pozostawiała tylko długie odrosty perzu ale to chyba każda by zostawiła bo jak taki 30 cm okaz jest przyginany do ziemi to nic dziwnego że nóż kręci się nad nim. 20 arów wykosiliśmy w 2 godziny. Póki co jestem zadowolony z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LC48, tez jestem z niej bardzo zadowolony, na poczatku miałem tez obawy o zapychanie się kanału ale mozna o tym wogóle nie myślec nic sie takiego nie dzieje. Kosiarka doskanale sobe nawet daje radę z wielkimi chwasciorami jakie wykaszam na sąsiedniej działce chcrytatywnie aby się dziadostwo na mój trawnik nie przenisło.

Generalnie kosiarka super gut! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam,

Wiem ze ten watek byl juz wiele razy mielony, bo przestudiowalem juz prawie wszystko o kosiarkach na tym forum, ale prosilbym o porade bo bedzie to moja pierwsza kosiarka.

Co do parametrow to ma sie to tak:

- powierzchnia koszenia to ok 700-800m2 (dzialka 25x40m)

- teren stosunkowo plaski

- na razie glownie trawnik ale docelowo powstanie troche krzaczkow, klombow itp.

- cena mysle tak do 1200 max 1500

- im kosiarka lzejsza tym lepiej

 

Wobec powyzszego decyduje sie na spalinowke bez napedu. Mam kilka produktow na oku i jesli ktos sie z nimi zetknal albo ma opinie co do firmy to prosze sie podzielic wrazeniami. I tak kolejno:

- Makita PLM 4600

- Stiga Combi 46B

- Makita EUM 481

- Alko Silver 51B Comfort

 

Ewentualnie jesli cos innego polecacie co spelnialo by w/w kryteria

 

 

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

Zeby było prosciej dodam moze do wszystkich kosiarek linki:

 

1 Makita PLM 4600

2 Stiga Combi 46B

3 Makita EUM 481

4 Alko Silver 51B Comfort

 

W sumie jestem raczej przekonany do kosiarki bez napędu, z uwagi na średni areał (żeby niepotrzebnie nie przepłacać), ale jako że sporo osób wychwala naped to nie jestem jeszcze na 100% zdecydowany... Dlatego rozważam jeszcze coś takiego:

 

5 HUNTER VSS 50 B55 3w1

6 SPARTAN SP 46 SB

7 AL-KO SILVER 46BR Comfort

 

Wiem ze im dluzej szukam tym mam wiekszy zgryz ale jakbyscie mogli doradzic bede wdzieczny. Poki co najblizej jestem pozycjom 2 i 4 bo cos wyczytalem ze makity sa dobre w elektronarzedziach ale nie koniecznie w kosiarkach. Natomiast naped jest bardziej polecany przy 10 arach wzwyz, na wzniesieniach albo na dzialkach gdzie nie trzeba duzo manewrowac, a mnie w niewielkim stopniu to dotyczy...

 

Dzieki i czekam na dalsze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo osób poleca nepęd, ale proszę o dopisywanie informacji co do wielkości działki. Jakbym miał 20 arów to bym się nie zastanawiał, ale przy tej mojej powierzchni nie wiem czy to nie jest tylko zbędny bajer za który trzeba dodatkowo dopłacić... Jeśli miałbym wybierać z napędem to ten Hunter wydaje się całkiem ciekawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam Was,

 

założyłem nowy wątek z ankietą:

 

http://forum.muratordom.pl/pomocy-kosiara-honda-czy-husqvarna-a-moze-cos-innego,t180757.htm

 

Mam nadzieję, że rozgorzeje konstruktywna polemika :roll:

 

Liczę szczególnie na obecność tych, którzy wypowiedzieli się powyżej :D

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...