Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do tej pory zużyłem 2 kosiarki marketowe (6 i 6,5KM), obydwie z napędem i silnikiem Brigsa. Pierwsza wytrzymała 3 sezony - poszedł najpierw napęd, potrm urwał się 8) wał, druga po 2 sezonach - układ napędowy nie da się zregenerować, bo LM nie prowadzi serwisu po upływie gwarancji... Wkur...zony pojechałem do najbliższego dealera Stihla. Ich Vikingi to na moje oko plastik nie fantastik do tego cena... Odwiedziłem Husqwarnę i bez namysłu wydałem 3,5 k zeta. Sezon minął, kosiara jak nowa, a ja nie mogę doczekać się sezonu... U mnie trochę więcej koszenia 2500 m2, teren trudniejszy, zdarzy się trzcina wokół stawu, jakiś żwir, itp. Polecam Husqwarnę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do tej pory zużyłem 2 kosiarki marketowe (6 i 6,5KM), obydwie z napędem i silnikiem Brigsa. Pierwsza wytrzymała 3 sezony - poszedł najpierw napęd, potrm urwał się 8) wał, druga po 2 sezonach - układ napędowy nie da się zregenerować, bo LM nie prowadzi serwisu po upływie gwarancji... Wkur...zony pojechałem do najbliższego dealera Stihla. Ich Vikingi to na moje oko plastik nie fantastik do tego cena... Odwiedziłem Husqwarnę i bez namysłu wydałem 3,5 k zeta. Sezon minął, kosiara jak nowa, a ja nie mogę doczekać się sezonu... U mnie trochę więcej koszenia 2500 m2, teren trudniejszy, zdarzy się trzcina wokół stawu, jakiś żwir, itp. Polecam Husqwarnę!

 

co do Vikinga mam podobne spostrzeżenia - Husqwarnie nie mam nic do zarzucenia - a na plus napęd na przednią oś (łatwość w manewrowaniu), ładowanie kosza od góry, potrójny ocynk , regulacja prędkości ..tylko ta cena :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się tego ładowania kosza od góry, ale powiem szczerze, że efektywność tego rozwiązania przeszła moje najśmielsze marzenia. W tradycyjnym ładowaniu kosza od dołu, kosz zapełniał sie do połowy a wylot trawy szybko się zapychał, tutaj zawsze kosz jest pełniuteńki, a "komin" czysty. Dobrym patentem jest odpalanie na guzik (jak kosi Żonka), nie trzeba naszarpać się tego sznurka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kosiarke HONDA sprzet super.

 

A ja mam Vikinga takiego:

http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosiarki/Kosiarki-spalinowe-do-średniej-wielkości-trawników/22292-712/MB-443-T.aspx

 

Dwa sezony koszenia i jestem bardzo zadowolony. Trawnik ok. 500m2, taka kosiarka w zupełności wystarcza.

 

Oczywiście za dwa razy większe pieniądze to i inna kosiarka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAKITA PLM 4611 - zauważyłem że jeden z tańszych z renomowanych firm bo ok 1500 zł za silnik B&S 650 Ready Start z napędem - ciekawe czy dobry wybór ? gdzieś słyszałem mało pochlebne opinie na temat makity z napędem - ogólnie b. mało opinii na temat makity można znaleźć w necie :( ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączę się do pytania, bo czeka nas na wiosnę ten wydatek. Mamy do koszenia ok 400 m2 - do tej pory kosiliśmyo pożyczoną na jeden sezon od znajomych kosiarką elektryczną. Użeranie się z kablem wkurza mnie okropnie, dlatego decyzja, że jednak kupimy spalinówkę. Doradźcie co kupic do koszenia takiej powierzchni?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o silnik aby był trwały - ludzie od ogrodow polecaja hondę

reszta jest mało wazna

acha oczywiscie koła wazne aby miały podwojne łozyskowanie czy cos w tym stylu.

 

mi kosiarkę dobierał ogrodnik ktory z tego zyje ma 4 kosiarki twierdzi ze tylko honda.

na hondę nie było mnie stac wiec zakupilem to al-ko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Generalnie chodzi o silnik aby był trwały - ludzie od ogrodow polecaja hondę

reszta jest mało wazna

acha oczywiscie koła wazne aby miały podwojne łozyskowanie czy cos w tym stylu.

 

mi kosiarkę dobierał ogrodnik ktory z tego zyje ma 4 kosiarki twierdzi ze tylko honda.

na hondę nie było mnie stac wiec zakupilem to al-ko

 

chyba jednak to al - ko najbardziej do mnie przemawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Silnik w kosiarce spalinowej to podstawa, moja kosiarka ma silnik SA 45 OHV z napędem DSA. Ponadto ma 70-litrowy kosz ze wskaźnikiem napełnienia. Warto zainwestować ciut więcej w kosiarkę tak by posłużyła kilka sezonów i nie szwankowała przy każdym koszeniu. Tu jest niezły wybór kosiarek http://www.stiga.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam was

nosze sie z zamiarem kupna kosiarki John Deere JM46 czy ktos ma jakies info na temat tego sprzetu.interesuje mnie to czy gaz ktory w raczce nie jest klopotliwy przy koszeniu,bo troche mnie to zastanawia jesli ide za kosiarka i wjezdzam w jakis dolek manetka sie automatycznie porusza i czy czasem nie nastepuje szarpanie kosiarka ?

nastepne to czy przy pelnym koszu nie jest trochce za ciezko na trawnik 45 waga kosiarki+88litrow kosz=niezly ciezar.po przejechaniu taka waga czy trawnik sie nie kladzie pod kolami i czy potem nie ma nie dokoszonego paska szer.kół? prosilbym o jakas konkretna opinie bo szukalem juz chyba wszedzie i nic nie znalazlem konkretnego.badz namiar na kosiarke z el.rozrusznikiem w cenie do 2500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...