Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yard Man 7021 SPBE - ma rozrusznik elektryczny i kosztuje poniżej 2000. Użytkuję od zeszłego roku. Przydałby się bieg do tyłu i odłączenie noża, ale poza tym to jest ok za taką cenę.

 

a czy to czasem nie jest chinczyk bo wygladem przypomina do zludzenia mtd HB53RLS-HW BE a wiem zesilnik to robiony przez chinoli i w mtd jest duzy problem z serwisem naprawde problem zerknij na ten model ktory podalem i sam powiedz jakie podobne:o

Edytowane przez migelo79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z Was może ostatnio miał podobny dylemat - i znalazł coś ciekawego lub coś wartego uwagi może polecić?

Tydzień temu miałem podobny dylemat - kupiłem Al-Ko z silnikiem Hondy 520BR-H - cena poniżej 2kzł napęd i wiele ciekawych funkcji - 51cm szerokość koszenia - działa jak na razie super

AL-KO%20520%20BR-H.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzy sezony temu zakupiłem kosiarkę Kawasaki rocznik 1991 z wałem Kardana Japan. Po zawiezieniu jej do serwisu tak profilaktycznie pan serwisant uśmiechnął się i powiedział, że może mi ew. wyłącznie noże naostrzyć bo resztę w takim sprzęcie się nie psuje. Z kosiary jestem bardzo zadowolony, pali na dotyk pomimo swoich lat, patrząc na współczesne kosiarki nie wykluczając tych drogich na ich wykonanie, materiały itp. wypadają bardzo blado ze sprzętem produkowanym w tamtych latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chcę kupić droższą kosiarkę żeby mieć spokój spokój na lata dlatego was pytam czy john derre jm 46 jest dobra bo zastanawiam się nad jej zakupem

 

to tylko przykład:

 

tu http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-kawasaki-6km-naped-sprzeglo-i3298177697.html

 

masz o niebo lepszy sprzęt za połowę ceny tej co chcesz kupić

podobna troszkę do mojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarna jest bardzo opłacalnym zakupem, co potwierdzam własnymi doświadczeniami. Są 2 x albo i więcej droższe nie "kosiarki", ale faktycznie znacznie więcej wytrzymują nić takie przeciętne kosiarki spalinowe po 600 - 700 zł. Sąsiad miał problem z silnikiem w Husqvarnie, musiał oddać do serwisu i naprawa odbyła się szybko i sprawnie. Więc są to sprzęty rzadko psujące się, a jeśli już to z serwisowaniem jest znacznie lepiej niż w przypadku innych kosiarek,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
ja szukam kosiarki do 2,5tys z elektrycznym rozrusznikiem na dobrym silniku i jakos nie moge uzyskac jakiejs podpowiedzi

 

Kolego, mogę Ci śmiao polecić te kosiareczkę. Rozrusznik elektryczny to fajna sprawa, pomimo, ze sproro ludzi traktuje to jako gadzet. Teraz nawet dzieci (raczej te starsze) można zagonic do koszenia i nie bedzie marudzilo, ze nie da rady odpalić.

Jakość wykonania pierwsza klasa, silnik na w tej chwili naajwiększą prędkośc obrotową, a to jest największą zaletą, dlaczego? ponieważ możesz kosić z maxymalna prędkością ok 6km/h i wszystko maszyna zbiera. To jest to! Podają w opisie, że kosz ma 82l. To nieprawda, bo ma 70, tak jak większość o tej szerokości korpusu. Ja kupiłem swoją za 2249 w sklepie stacjonarnym, wcześniej miałem ariensa lm21 ale mi ją ukradli.

 

pozdr

 

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarna jest bardzo opłacalnym zakupem, co potwierdzam własnymi doświadczeniami.

 

Potwierdzam :) Sam kupiłem w zeszłym roku sprzęcik Husqvarny i jestem niezmiernie zadowolony z tego zakupu. Kosi jak nic innego :) Miałem już do czynienia z kosiarkami różnych firm i często psuły się na amen, a naprawa przewyższała cenę. Rok żywotności kosiarki to starsznie mało. A co to tej husqvarny to nic się z nią nie dzieje, jak zaczął się sezon to koszę nią raz na tydzień i jest ok, zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie producentów to Huskwarna i MTD są warci zakupu. Niestety obecnie jakość silników BS jest marna, są to po prostu jednorazówki a ich konkurencja ma podobny złom. Po prostu nie nastawiaj na zakup na długie lata. Pochodzi kilka sezonów i na tym koniec. Kupując kosiarkę miej na uwadzę, zeby byla regulowana wysokosc koszenia, zeby byl kosz na trawe i aby obudowa była aluminiowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...
"Ludzie" -możecie coś powiedzieć o kosiarkach firmy Ma.ri.na. ? Ktoś używa kosiarki tej firmy? Jak się spisuje? Widziałem ją w sklepie z silnikiem hondy z obudową ze stali szlachetnej (nierdzewnej). Taka obudowa jest ponoć rzadkością wśród kosiarek. Co sądzicie o takiej obudowie? Kosiarka sprawia fajne wrażenie- ma "przyjemny dla oka wygląd"- włoski design ( bo według internetu to italiański produkt). Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie" -możecie coś powiedzieć o kosiarkach firmy Ma.ri.na. ? Ktoś używa kosiarki tej firmy? Jak się spisuje? Widziałem ją w sklepie z silnikiem hondy z obudową ze stali szlachetnej (nierdzewnej). Taka obudowa jest ponoć rzadkością wśród kosiarek. Co sądzicie o takiej obudowie? Kosiarka sprawia fajne wrażenie- ma "przyjemny dla oka wygląd"- włoski design ( bo według internetu to italiański produkt). Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Marina ma dobre kosiarki ale silnik Hondy będzie drogi w serwisie z czasem jak się zacznie psuć,poszukaj może z silnikiem B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marina ma dobre kosiarki ale silnik Hondy będzie drogi w serwisie z czasem jak się zacznie psuć,poszukaj może z silnikiem B&S

 

Piszecie tak jakby B&S się nie psuł - ważne jest, aby w silnik lać dobry olej,paliwo i wymieniać lub prać filtr powietrza i cieszyć się z eksploracji - ja mam glebogryzarkę hondę od 7 lat - jest ok, a kosiarkę od 2. przy 18 arach się sprawdza, i nie widzę oznak popsucia czy drogiej eksploatacji - na pewno spala paliwa mniej niż B&S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że Honda jest gorsza czy lepsza,jest po prostu innym silnikiem i z racji swojej konstrukcji serwisowanie w razie awarii jest sporo droższe od Briggsa a wszystko zepsuć się kiedyś musi,ponadto Briggsa naprawi ci każdy"na każdym rogu",części dostępne od ręki a w Hondzie tego nie ma i tu jest różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Yard Man 7021 SPBE - ma rozrusznik elektryczny i kosztuje poniżej 2000. Użytkuję od zeszłego roku. Przydałby się bieg do tyłu i odłączenie noża, ale poza tym to jest ok za taką cenę.

 

I właśnie nastąpiła bolesna weryfikacja jakości: 2 miesiące po upływie gwarancji padł napęd, naprawa kosztuje 900zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...