Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Misiupl: dziękuje za odpowiedz i listę producentów. A mozesz mi powiedzieć jaka jest różnica w cenie u Urzedowskiego miedzy standardem a wysokością 235cm. Z tego co widziałem to jego drzwi i tak do tanich nie należą, wiec pewnie na wymiar to juz w ogole kosmos.

 

Bacardi: rowniez dziękuje za info. Nawet cena Jagienki jest spoko, wiec myśle ze dopłata nie bedzie az taka bolesna, bede sprawdzał.

Pozdrawiam, Tomek

Edytowane przez kemoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wejdź w opcję "edycja zaawansowana" (obok wyślij post) i tam albo wybierasz dodaj zdjęcie z ikonki albo przez "zarządzaj załącznikami" w opcjach pod oknem wiadomości

 

o dziekuje jak znajde chwile to zobacze ,

widziałam Twoje kafle ostatnio w cermag ładne juz sie zdecydowliście jaki kolor ?i rozmiaar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andzidom teoretycznie marazzi larice na parter i serenissima urban wood eru do górnej łazienki, ale jesteśmy w trakcie negocjacji, więc nie wiem co wyjdzie :]

Rozmiar raczej standard 20x120. Najbardziej podoba mi sie mieszanie ich z rozmiarem 15x120, ale nie wiem czy budżet to udźwignie ;) W każdym razie IMO najwazniejszy jest motaż z odpowiednim przesunięceim aby był efekt, więc jeśli będzie jeden rozmiar to chcemy mieć zgodnie z instrukcją marazzi

 

http://www2.marazzi.it/en/laying-solutions?pis=431&format=37

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też zamówiliśmy jagienkę z antabą 150 cm. Po pomiarach wyszło nam, że naświetle górne będzie śmiesznie małe i raczej pod tym względem nie spełni swojej funkcji, w zamian za to planujemy caloszklane drzwi do wiatrołapu. Koszt naświetla to dopłata ponad 1000 PLN. Otwór został pomniejszony, efekt finalny za około 2 tygodnie. Wtedy okaże się czy to była dobra decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no to jestesmy juz na etapie tynkow zewnetrznych :) ... cieszy oko, cieszy ... :)

 

No i oczywiście wybieramy kolor elewacji zewnętrznej ... nasz fachowiec polecił nam Ceresit ... no i teraz problem ... coz to wybrac, coz - jaki kolor ?

 

Prosiłabym pięknie o poradę osoby, które mają ten etap za sobą - jaki kolor elewacji i jakiego producenta zastosowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu to przechodziłem i wybraliśmy tynki caparola. U nas chcieliśmy mieć po prostu kolor biały, ale nie śniezną biel jak latarnia po środku osiedla tylko złamana biel. Ostecznie wybraliśmy kolor kiesel 16, a poniżej moja krótka analiza "białych" kolorów caparola:

 

Graphit - mocno wpada w niebieski, dlatego też pasuje do budynków z obróbkami opartymi o klasyczny antracyt RAL7024,7016, dla nas odpada

Schiefer - w rzeczywistości wpada zdecydowanie w oliwkę, odpada

Basalt - neutralno-ciepły, jednak wpada w odcienie fioletu, przy ciemniejszych kolorach za bardzo - odpada

Kiesel - jedyny prawdziwie szary szary, idealnie spasowany z naszymi obróbkami opartymi o RAL9007, 7037

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi - dzieki bardzo za analize kolorów :)

 

Jak sie dowiedzialam, musimy wybrac jednak cos z Ceresitu...

...i wlasnie tez chodzi nam o bialy - ale tak jakby bardzo jasna kosc sloniowa... i cos coby nie wpadalao ani w niebieski, ani zielony/oliwkowy...

 

Popatrze jak wygladaja te kolory, o ktorych piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceresit rozumiem ze względu na kompletność systemu z klej + siatka?

Niestety ja mam jedynie rozpoznanie z caparolem którego od razu wybraliśmy jako pełen system. Ale ogólnie polecam podjechać i porównać na żywo, bo jakiekolwiek próbniki na internecie są nic nie warte. Dodatkowo zabrać sobie kawałek blachy z obróbek albo coś innego, bo dopiero po przyłożeniu dwóch próbek do siebie widać czy pasują. Poza tym w color hause dla caparola mieli taki fajny wzornik, gdzie w "makietę" domku wkładało się próbkę koloru i nieco lepiej było widać jak będzie wyglądać elewacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolor teoretycznie mamy wybrany ... znaczy się wybrane sa 2 - wiec musimy zobaczyć jak te wybrane przez nas wyglądają ...tu po prostu kupimy po puszce z koloru i wybierzemy ten, który bardziej nam podpowiada.

 

Natomiast jeszcze mamy inny "problem" ;-) .... będziemy na elewacji mieć elementy drewnopodobne. Świadomie zrezygnowaliśmy z drewna.

Czy ktoś z Was również stosował elementy drewnopodobne ?

Jeśli tak - to jakiego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...