Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o pomoc w wyborze modelu (1,2,3,4 czy 5), kolor będzie złoty dąb :)

 

Oczywiście jest to rzecz gustu ale jeśli chodzi o mnie to wybrałbym model drzwi nr 3 lub 4 :)

 

Dokładnie to rzecz gustu, ja wybrałabym 1 lub 2 ;) Chcesz z okienkami czy bez? Może na to pytanie sobie odpowiedzcie, potem wybór będzie łatwiejszy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było naświetlenie górne to fajnie wyglądają pełne, jak nie to coś by się jednak przydało aby zrobić chociaż półmrok... My też zlikwidowaliśmy doświetle i będą zyndramy z CALa, choć asymetryczne ułożenie tej szybki bardziej by mi się podobało niż centralne. Ale tutaj można dodać antabę i wygląda od razu inaczej, a poza tym zyndramy na żywo moim zdaniem wyglądają lepiej niż na powyższej wizualizacji, choć akurat nie wiem jak będzie przy złotym dębie, który jest dość ciemny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

Tak jak bacardi napisał, przedpokój w Praktycznym 1 i 2 jest dość mały i ciemny. U nas pomimo drzwi które mają szerszą szybę niż Zyndramy i naświetla jak w projekcie - w wiatrołapie jest po prostu ciemno.

Ja bym stawiał na jakieś z szybą, w Twoim przypadku stawiam na Zyndramy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widzę Mariusz, że się nadal męczysz z tymi szybami ;)

 

Moje zdanie znasz. Poza tym w tak dużych przeszkleniach mieliśmy już przypadek gdzie szyba pękła samoczynnie, więc na szkle bezpiecznym bym nie oszczędzał, nie jest to aż tak duży wydatek. Natomiast szyba klejona przynajmniej nie wypadnie od byle czego, choć pakiet 3 szybowy z P2 będzie zdecydowanie cięższy niż z hartowaną, co też ma swoje minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek,

No męczy męczy ;) Cieżko określić co jest dużym a co małym dodatkiem... Widziałeś moje oferty... 2 tys do jednego przeszklenia netto wiec 4 tys do dwóch to jest już jakiś wydatek... Okna do Praktycznego 2 wraz z roletami i bramą garażową to koszt ok 42-44 tys... (miałem już oferty na poonad 50 za taki sam zestaw...

Rzeczywiście na całości to może nie wielki wydatek (procentowo) jednak chciałbym uniknąć sytuacji gdzie kilka razy poweim, że 4 tys to niewiele, bo nagle z tego niewiele zrobi się kilkadziesiąt tysięcy więcej...

Każdy kto już przeszedł jakiś etap w Praktycznym wie, że to nie jest tani projekt...Dość mocno przejechałem się na daszkach płaskicch, których koszt jednostkowy kilkukrotnie przekracza koszt "normalnego" dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My założyliśmy trzyszybowe okna z Ms Okna. W pewien upalny dzień szyba w największym fixie w salonie pękła. Producent oczywiście reklamacji nie uznał. Teraz próbuję znaleźć rzeczoznawcę od szyb/okien z okolic Łodzi, żeby wykonać ekspertyzę. Jak na razie znalazłem tylko Mobilne Laboratorium z Wałbrzycha gdzie ekspertyza kosztuje 2000 zł. + Vat. Możecie polecić kogoś zdecydowanie tańszego?

Szyba po pęknięciu nie wypadnie. Nie wiem czy jest sens branie bezpiecznego pakietu, jeżeli szyby mają te same właściwości.

A Ms Okna nie polecam. Sama wycena wymiany pakietu szybowego zajęła im pół roku.

 

Bacardi - Jak potoczyła się dalej sprawa z samoczynnym pęknięciem szyby?

Edytowane przez uchaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchaha to nie było u mnie, opis był z 2-3 strony temu w tym wątku.

btw a jaki macie pakiet? z szybami klejonymi?

 

btw nas producent od razu poinformował, że największe przeszklenie mogę zrobić w jednej tafli ale bez gwarancji i taką wersję mamy. Odpukać 2 lata się trzyma...

 

Mariusz_Osw Może wyceń HS'a, a potem zmień na fixa, to będziesz miał spokojniejsze sumienie ;) Ale ogólnie z tymi dodatkowymi kosztami to dobra reguła, bo na budowie to ziarnko do ziarnka... jedynie nie wiem czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie, choć można też zrobić dzielone, będzie taniej i bezpieczniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...