Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

grigo Czy ceny zawierają VAT, montaż, profile bazowe, szyby bezpieczne (np. P2-44.1) na dużych fixach, łącznik do L'ki w wykuszu ? :]

My okno w gabinecie też zwężamy do 100. Co do Uchylnego, to technologicznie przy większym oknie ponoć tylko uchylno-rozwiewne, bo one mają dodatkowe "bolce" dociągające czy coś... innymi słowy łatwiej jest zrobić duże okno UR niż U i najwyżej blokuje się je na okuciach do U - przynajmniej tak mi tłumaczyli ;)

 

btw istotne jeszcze jakie Ug i jakie grubości szyb - np Oknoplast stosuje ostatnio okna na szybach 3mm do których nie mam zaufania...

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W projekcie, na elewacji jest styropianowa listwa elewacyjna MAT-BUD. Dawaliście konkretnie taką, czy macie inne rozwiązanie?

 

Ja zrobiłem bonię szerokość 12,5 cm głębokość 3 cm - chciałem kupić gotową ale majster zasugerował żeby kupić trochę styropianu 12 cm i oni to zrobią więc pocięli każdą płytę na 4 równe części (płyta ma szerokość 50 cm więc akurat z każdej płyty wychodzi 4 metry boni) - to mój pomysł autorski więc nie u każdego może to pasować u mnie akurat ta szerokość pasuje do szerokości ram okiennych w ościeżach. Jak to wyszło (jeszcze nie ma tynku) na załączonym obrazku - i jeszcze ważny szczegół, ja zrezygnowałem z płytek i drewna na elewacji więc puściłem bonię wokół jako jedyny element dekoracyjny - tynk będzie biały - lekko złamany szarością. Koszt robocizny wykonania tej boni w taki sposób to 600 zł - ale odliczyłem za to ilość metrów z rachunku.2012-09-24 12.37.02a.jpg2012-09-24 12.36.45a.jpg2012-09-24 12.36.03a.jpg2012-09-24 12.35.31a.jpg2012-09-24 12.34.48a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafka73 fakt, po tynku na ogół optycznie (w sumie to chyba nie tylko optycznie) się pomniejsza i wygląda zupełnie inaczej. W każdym razie pomysł ciekawy, będę obserwował efekt końcowy...

 

A co do okien, to pytam bo właśnie wstępnie mamy wybrany winchester, ale co zdjęcie to nie jestem pewien czy to ten kolor... Btw a na jakim profilu jest okleina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi profil Slamander - blue evolution, trzy szyby, ciepła ramka w kolorze zbliżonym do okleiny, parapety też w kolorze winchester i drzwi wejściowe też będą w tym kolorze - już niebawem :)

 

Myślę, że jak połozysz tynk to będzie wyglądało jeszcze lepiej.

Też mam okna winchester, takie też będą drzwi, natomiast jeżeli chodzi o parapety to zastanawiam się czy nie zrobić ich w kolorze bramy, tak jak to jest w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprawy.

Po pierwsze do tych, którzy kładli tegalit grafit - dachówka jest ciemna i matowa bardzo widać na niej więc brud i pył po cięciu. Czy ci, którzy kładli go w poprzednim sezonie mogą się wypowiedzieć czy po zimie rzeczywiście dach wygląda lepiej? Czy pył zmył się?

 

I jeszcze sypialnia tzw. małżeńska. Całkiem przypadkiem odkryliśmy, że mamy (podobnie jak kilka innych osób na forum) inaczej niż w projekcie wykonaną więźbę facjatki. Okazuje się, że słupek pionowy (ten boczny, do którego przylega konstrukcja drewniana) powinien zgodnie z projektem opierać się na krokwiach (tej podwójnej). U nas stoi na wieńcu. Jest to dobre rozwiązanie w sensie technicznym, ale oznacza przesunięcie skosów kosztem sypialni. Niby niedużo ale jednak.. A mnie martwi ta sypialnia, jakie się tam zmieści łóżko, z jakim odstępem od drzwi. Czy Ci, co mają już umeblowaną sypialnię mogą się wypowiedzieć. Z moich pomiarów wynika, że 160 + szafka około 40 cm od wejścia żeby można było spokojnie przejść po skosem - ale nie mam jeszcze ani wylewek ani regipsów więc to tylko takie moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 My parapety raczej będziemy robić w kolorze bramy lub obróbek blacharskich, ale to kwestia bardzo indywidualna...

 

pafka73, r19 jakiego producenta/model drzwi planujecie w winchesterze? bo z mojego wstępnego rozpoznania, nie tak łatwo chyba znaleźć w tym kolorze?

 

p@nna migotka czy mógłbym prosić o lepsze zobrazowanie tego problemu z więźbą np. z zdjęciem, oznaczeniem na schemacie?

Nie do końca mogę zrozumieć z opisu w którym miejscu skosy się przesuwają, a ponieważ jestem przed tym etapem, to chętnie bym się zapoznał z problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi fakt w winchesterze nie łatwo o takie drzwi ja zamówiłem w firmie cal z Suwałk, można też zrobić plastiki w tej okleinie ale odradzam ze względów eksploatacyjnych (z tego co mi wiadomo są kłopoty z plastikami nawet renomowanych firm), można zrobić fajne z profili aluminiowych ale niestety koszty oklejenia zabijają więc zostałem przy drewnianych z tej firmy - u nich ten kolor to standard - jak przykładałem kawałek okna do próbki tych drzwi w tym kolorze to są one lekko jaśniejsze ale biorąc pod uwagę, że to drewno to z czasem pewnie ściemnieje ciut i będzie w sam raz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafka73 dzięki!

Coś już chyba kojarzę firmę, parę osób chyba się na Zyndramy nastawiało...

Zawiszę z antabą by mi pasował ;)

http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/zawisza.html

 

Ale na stronie z bardzo nie widzę w kolorach winchester? Tak samo się u nich nazywa?

I mogłyby być w sumie ciut grubsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie martwi ta sypialnia, jakie się tam zmieści łóżko, z jakim odstępem od drzwi. Czy Ci, co mają już umeblowaną sypialnię mogą się wypowiedzieć. Z moich pomiarów wynika, że 160 + szafka około 40 cm od wejścia żeby można było spokojnie przejść po skosem - ale nie mam jeszcze ani wylewek ani regipsów więc to tylko takie moje domysły...

 

Migotko, z pomiarów na "żywca" między futryną drzwi a skosem wychodzi u nas 250cm, więc jakieś łóżko z szafkami można wstawić.

 

Sypialnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafka73 dzięki!

Coś już chyba kojarzę firmę, parę osób chyba się na Zyndramy nastawiało...

Zawiszę z antabą by mi pasował ;)

http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/zawisza.html

 

Ale na stronie z bardzo nie widzę w kolorach winchester? Tak samo się u nich nazywa?

I mogłyby być w sumie ciut grubsze...

 

ja już zamówiłem w tym kolorze model "czantoria" ze względu na to, że mam poszerzony otwór drzwiowy do drzwi 100 (w projekcie jest do 90) więc z serii "rycerskiej" nic nie można zrobić na ten wymiar - mnie ten brak koloru na stronie też początkowo zmylił ale zadzwoniłem tam i okazało się, że to standard, najlepiej zadzwonić do przedsatwiciela a on CI powie gdzie najbliżej Ciebie możesz obejrzeć próbkę - ja tak właśnie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafka73 Dzięki, widzę że w wrocku jest ok 20 przedstawicieli, więc myślę że uda się coś pooglądać...

btw co do poszerzenia drzwi, to kolejne przejścia z wiatrołapu też poszerzałeś? bo też się zastanawiałem nad takim krokiem, ale bez tego chyba nie ma sensu mieć szerszych wejściowych...

 

 

miejski, p@nna migotka czy dobrze rozumiem, że w opisanym przypadku lukarna jest ciut węższa niż w projekcie? bo to by chyba mi wyjaśniało różnice którą już jakiś czas temu zauważyłem, a nie potrafiłem wyjaśnić z czego się bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafka73 Dzięki, widzę że w wrocku jest ok 20 przedstawicieli, więc myślę że uda się coś pooglądać...

btw co do poszerzenia drzwi, to kolejne przejścia z wiatrołapu też poszerzałeś? bo też się zastanawiałem nad takim krokiem, ale bez tego chyba nie ma sensu mieć szerszych wejściowych...

 

 

miejski, p@nna migotka czy dobrze rozumiem, że w opisanym przypadku lukarna jest ciut węższa niż w projekcie? bo to by chyba mi wyjaśniało różnice którą już jakiś czas temu zauważyłem, a nie potrafiłem wyjaśnić z czego się bierze...

 

bacardi, tak zrezygnowałem z drzwi pomiędzy salonem i wiatrołapem mam tam otwór 100 cm (jak będzie wiało to zamontuję tam szklane drzwi ale wolałbym nie robić nic) - jak pogrzebiesz we wcześniejszych moich postach to zobaczysz jak mam przerobioną dolną łazieneczkę -wejście z wiatrołapu i zobaczysz jak to wygląda na rzucie w tym celu przesunięta ścianka z wejściem do części gospodarczej i trochę przesunięte drzwi do garażu

 

co do skosów to u mnie też zżarło po 10 cm z każdej strony (czyli skos zaczyna się szybciej) bo cieśle obsadzili te krokwie facjaty w murze a nie na tych podwójnych krokwiach za to mam wyżej sufity na górze o 20 cm - generalnie ok wyszło choć jak bym robił ponownie to bym ściśle kazał trzymać się projektu (trochę to przegapiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pafka73 teraz już kojarzę rozkład u Ciebie, niestety ostatnio zbyt wiele wątków na forum przeglądam równocześnie i już się zaczynam gubić ;)

A jeśli chodzi o lukarnę, to już chyba w pełni rozumiem o co chodzi, niestety trochę widać tę różnicę, lukarna jest jakby węższa i wyższa, zauważyłem to na kilku realizacjach i teraz zapina mi się w całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sprawy.

Po pierwsze do tych, którzy kładli tegalit grafit - dachówka jest ciemna i matowa bardzo widać na niej więc brud i pył po cięciu. Czy ci, którzy kładli go w poprzednim sezonie mogą się wypowiedzieć czy po zimie rzeczywiście dach wygląda lepiej? Czy pył zmył się?

 

Tak, zmył się.

Jakie drewno położyliście na ogrzewanie podłogowe? Jakiego producenta, grubości itd.?

Edytowane przez uchaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko, z pomiarów na "żywca" między futryną drzwi a skosem wychodzi u nas 250cm, więc jakieś łóżko z szafkami można wstawić.

 

[ATTACH=CONFIG]139184[/ATTACH]

 

Tylko nie wiem czy akurat Wasz przykład jet dobry ponieważ mam wrażenie, że u Was facjaty są zrobione jeszcze ciut inaczej niż w projekcie a mianowicie Wy nie macie skosów nad górnym rogiem okien tylko kąt prosty (tak to wygląda na zdjęciach) a od projektantów DzW wiem, ze powinny one być. Tak więc u Was jest chyba ciut więcej miejsca... A swoją drogą ciekawe czy to za Waszą decyzją było czy cieśle sami Wam tak ulepszyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich. Staraliśmy się maksymalnie trzymać projektu (jedyna zmiana to wyjście na balkon z łazienki na piętrze), łatwo nie było :-) poniżej przedstawiamy stan praktycznego 3 na dzień dzisiejszy (2 zdjęcia już z balkonikiem i dwa zrobione tydzień wcześniej). Z zewnątrz brakuje jeszcze podbitki i ogrodu :-) obecnie walczymy z wnętrzem, ale jesteśmy dobrej myśli. Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości wszystkim "Praktycznym"

[ATTACH=CONFIG]135848[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]135849[/ATTACH]

 

I jeszcze chciałam dodać, żeby nie było że tylko o zmasakrowanych wykuszach na forum - PRZEPIĘKNIE WAM TO WYSZŁO:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...