Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak więc u Was jest chyba ciut więcej miejsca... A swoją drogą ciekawe czy to za Waszą decyzją było czy cieśle sami Wam tak ulepszyli?

 

Przyznam szczerze, że nawet nigdy nie zwróciłem uwagi, że coś mam inaczej z tą lukarną (facjatką itp). Cieśle też mnie o niczym w tej dziedzinie nie informowali.

Poniżej zdjęcie, które być może odda szczegóły wykonania u mnie.

 

http://imageshack.us/a/img339/7999/zdjcie0056p.th.jpg

 

Macie teraz ten plus, że już jest parę realizacji i można porównać wykonania, rozwiązania itp. Przypadło mi w udziale założenie tego wątku więc ja niestety nie miałem kogo w tej dziedzinie "podglądać" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miejski - masz wyższe te słupki po bokach lukarny. Plus wewnątrz jest niewątpliwy - mniej skosów w bezpośrednim sąsiedztwie okien. Ale facjata z zewnątrz ma nieco inne proporcje. Ja miałam w pamięci Wasze zdjęcia i dlatego odkryłam błąd w wykonaniu naszej więźby. Przeprowadziłam dochodzenie, skonsultowałam się z projektantami... Niestety w końcowym rozrachunku i tak zdecydowaliśmy się na kompromis w poprawkach...

 

Co do sypialni - zmierzyłam na budowie i odległość, którą Miejski ma 250 u nas wynosi 263 na surowo. Nie będę już wnikać ile być powinno, bo i tak nic to nie zmieni, ale tak sobie dziś pozaznaczałam 50 cm na szafkę, 160 łóżko i 50 cm przejścia. Niby brzmi ok ale wydaje się, że łóżko prawie od drzwi się zaczyna a przejście jakieś wąskie... Czy moglibyście wrzucić zdjęcie na którym widać te odległości. Czy przy przejściu 50 cm nie ociera się o skos?

Ze skali wychodzi mi że łóżko wrysowane w projekt ma raczej ok 140 cm i nie wiem czy takie nie byłoby lepsze... Ale mam nadzieję, że 160 tez będzie dobrze wyglądać.

Edytowane przez p@nna migotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sypialni - zmierzyłam na budowie i odległość, którą Miejski ma 250 u nas wynosi 263 na surowo. Nie będę już wnikać ile być powinno, bo i tak nic to nie zmieni, ale tak sobie dziś pozaznaczałam 50 cm na szafkę, 160 łóżko i 50 cm przejścia.

 

Zapomniałaś uwzględnić ocieplenia wewnętrznego ścianki lukarny, gdzie trochę wełny i stelaż pod zabudowę KG zmniejszy Ci ten wymiar.

Edytowane przez miejski
lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz z górki, bo panele grafitowe są, do dachówki ciemnoszarej nie wiem czy będa pasować. Winchestera do okien nie dobiorę.

Parapety też robisz ral 7004?

 

parapety już są zrobione - w kolorze winchester (blaszane z blachy 0,7 mm oklejone renolitem jak okna) - są bardzo fajne na prv mogę podać namiar na firmę, która mi to zrobiła (kupiłem przez internet bo nigdzie w okolicy nie mieli w tym kolorze a mój dostawca okien mał w jakiejś kosmicznej cenie) - super cena bo za 18 sztuk dałem 465 zł + dowóz 30 zł, kolor pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parapety już są zrobione - w kolorze winchester (blaszane z blachy 0,7 mm oklejone renolitem jak okna) - są bardzo fajne na prv mogę podać namiar na firmę, która mi to zrobiła (kupiłem przez internet bo nigdzie w okolicy nie mieli w tym kolorze a mój dostawca okien mał w jakiejś kosmicznej cenie) - super cena bo za 18 sztuk dałem 465 zł + dowóz 30 zł, kolor pasuje idealnie.

 

A dlaczego tylko na priva? innym też może się przydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań o kominy...

 

1. Jaką średnicę braliście do kominka? w projekcie jest 160mm, ale w hurtowni mówią aby wybrać pomiędzy 180 a 200, z wskazaniem na ten większy. O ile pamiętam, to coś chyba już Miejski kiedyś pisał, że projektanci podali za małą średnicę

 

2. Gdzie macie zrobioną wyczystkę dla tego komina? za szafkami w kuchni raczej mi odpada, bo chcę mieć tutaj lodówkę w zabudowie, a od strony przejścia do kuchni chyba nie będzie za estetycznie wyglądać...

 

3. Czy ktoś robił może rozeznanie w jakości kominów systemowych? Lokalna hurtownia oferuje mi system oparty ponoć na tej samej ceramice co scheidel ale z ich pustakami z keramzytobetonu, w cenie ok 1 tyś taniej. Ponieważ mam tylko jeden komin do kominka i do tego używany będzie raczej sporadycznie, to zastanawiam się czy jest sens kupować scheidla

 

4. i ostatnie do osób które montują wentylację mechaniczną - czy braliście komin z kanałem wentylacyjnym do pochłaniacza w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań o kominy...

 

1. Jaką średnicę braliście do kominka? w projekcie jest 160mm, ale w hurtowni mówią aby wybrać pomiędzy 180 a 200, z wskazaniem na ten większy. O ile pamiętam, to coś chyba już Miejski kiedyś pisał, że projektanci podali za małą średnicę

 

2. Gdzie macie zrobioną wyczystkę dla tego komina? za szafkami w kuchni raczej mi odpada, bo chcę mieć tutaj lodówkę w zabudowie, a od strony przejścia do kuchni chyba nie będzie za estetycznie wyglądać...

 

3. Czy ktoś robił może rozeznanie w jakości kominów systemowych? Lokalna hurtownia oferuje mi system oparty ponoć na tej samej ceramice co scheidel ale z ich pustakami z keramzytobetonu, w cenie ok 1 tyś taniej. Ponieważ mam tylko jeden komin do kominka i do tego używany będzie raczej sporadycznie, to zastanawiam się czy jest sens kupować scheidla

 

4. i ostatnie do osób które montują wentylację mechaniczną - czy braliście komin z kanałem wentylacyjnym do pochłaniacza w kuchni?

 

AD 1)

Mam 200.

 

AD 2)

Wyczystkę mam od strony wiatrołapu. Schowana będzie w szafie.

 

AD 3)

Moim zdaniem nie ma sensu, ale zrobisz jak uważasz. Ja mam komin z bloczków kominowych, a w środek wpuszczona jest rura ceramiczna.

 

AD 4)

Okap będzie z pochłaniaczem. Nie wyprowadzam bezpośrednio na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 dzięki, w większości zrobię najprawdopodobniej tak samo, jedynie kanał wentylacyjny chyba jednak dorobię z kominem, a później zdecyduję czy do niego się wpinać. Tylko wtedy przydałaby się na kanale jakaś zasuwa sterowana elektrycznie spięta z pochłaniaczem...

 

Tylko po co? Smrody i tak usuniesz mechanicznie. A Twoje rozwiązanie to dodatkowy mostek termiczny i marnowane ciepło, które bezpośrednio wyrzucasz na zewnątrz, zamiast przepuścić przez rekuperator.

No i jeszcze kwestia regulacji wentylacji. Ja chcę na dole lekkie nadciśnienie, po włączeniu dodatkowego wywiewu tworzyło by się podciśnienie.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 W sumie może i racja... tłuszcze powinien załatwić filtr pochłaniacza, a przy kierunku przepływu powietrza wentylacji na salon zapachy nie powinny polecieć, w najgorszym przypadku przy intensywnych potrawach można podkręcić wentylację...

 

Nie wie jak u Ciebie, ale u mnie jak się gotuje to zapachy są przyjemne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co ma sterczeć...

czasem chyba za szybko i bez zastanowienia przelewam myśli na forum :]

zastanawiam się, jak wykończyć taki komin z samym kanałem dymowym, czy go jakoś obudowywać cegłą klinkierową aby wyglądał masywniej, czy może jednak ta lekkość nie będzie taka zła i wykończyć jakąś nakładką kominową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem chyba za szybko i bez zastanowienia przelewam myśli na forum :]

zastanawiam się, jak wykończyć taki komin z samym kanałem dymowym, czy go jakoś obudowywać cegłą klinkierową aby wyglądał masywniej, czy może jednak ta lekkość nie będzie taka zła i wykończyć jakąś nakładką kominową

 

 

Proponowałbym dołożyć jednak kanał wentylacyjny do spalinowego aby nie było problemu z odbiorem kominiarskim.

Zawsze potem można go zaślepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...