Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam mały problem...

W zasadzie nie znalazłem zaleceń w projekcie, gdzie powinna się znajdować wyczystka komina, ale...

- od strony zabudowy w kuchni nie bardzo nam pasuje, gdyż planujemy w tym miejscu zabudować lodówkę...

- od strony salonu przez kominek raczej też nie ma szans...

- można by było też spróbować zamienić kanał dymowy z wentylacyjnym (który u nas i tak jest zaślepiony) i zrobić wyczystkę w wejściu do kuchni, ale takie rozwiązanie jakoś też nie specjalnie nam się podobało

 

Dlatego też, przekazaliśmy wykonawcy aby zrobił wyczystkę po drugiej stronie ściany w wnęce wiatrołapu, jak na zdjęciach poniżej.

 

IMG_8512.JPG IMG_8510.JPG

 

Natomiast, mniej więcej w tym miejscu wypada też pion kanalizacyjny i teraz nie do końca jestem do tego przekonany... Jak to wykonaliście u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest jak w pierwszym przypadku, czyli w kuchni. Mamy tam szafkę z półkami, a w ściance bocznej szafki wycięty otwór na drzwiczki wyczystki. Co prawda nie jest to jakieś rewelacyjne dojście, ale przy użyciu kominka ze 20 razy w sezonie mam nadzieję, że nie trzeba będzie otwierać tej wyczystki zbyt często.

 

P.S.

Przy okazji pytanie: Po jakim czasie - przy powyższym użyciu kominka - powinienem zawołać kominiarza do czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odprowadzac skropliny powstale od spalania drzewa?

 

Nie jeste praktykiem, ale wydaje i się, że tych skroplin będzie tye, że zanim zostaną odprowadzone to zdążą odparować.

 

też nie jestem praktykiem ale po co w takim razie w wyczystkach to przewidują? ja zrobiłem odprowadzenie.

kiedyś rozmawiałem z kimś kto tego nie zrobił i po kilku latach efekt był taki, że zaczęła mu czernieć ściana w miejscu gdzie jest ten zbiornik pod wyczystką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że komuś do środka deszcz napadał - choć to trochę dziwne, bo u góry powinien być "daszek". Ale w takiej sytuacji jeśli ktoś nie używa kominka to mogłaby faktycznie zbierać się wilgoć... Ten moduł kosztował chyba z 50pln, więc nawet się nad tym zbytnio nie zastanawiałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...