Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja prosze o pomoc tez budujemy praktycznego etap fundamentów mamy problem z dachem . Nasz architekt który adaptował projekt nie dał sobie rady z dachem a właściwie z tymi dwoma wykuszami . Mam prośbe podeślijcie swoje rysyunki tej części konstrukcji u nas coś nie gra daszki mają chyba zły kąt??? Pomocy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem na etapie zamknięcia mojego praktycznego 4 tzn okna plastikowe i dach mi kładą właśnie . I mam pytanie odnośnie tego dużego okna FIX w salonie 500x235 coś takiego w zaokrągleniu w projekcie wymiar jest to na ogród . Ten co mi zakładać ma okna twierdzi że takie okno musi być przedzielone w środku gdyż jest to za duża powierzchnia do okna 3 szybowego gdzyż może prężyć wiatr no i ciężko zamontować itp . Oczywiście reszta moich okien plastik 3 szybowe . Jak u was to poszło z tym oknem zmienialiście coś z nim , , czy jest rada żeby było w całości jako FIX????

I mam pytanko odnośnie kominów , czy na samym czubku kominów macie obróbkę blacharską zrobioną czy zakończone w inny sposób czapa itp czy jakaś zaprawa ???

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc

Michał Praktyczny 4 PIOTRKÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megapol_mg rozumiem że chodzi o ten fix 270x235? Czy w P4 macie coś większego?

Większość firm marudzi że się nie da, że się nie opłaca, bo waży pół tony i jak oni to zamontują itp... My mimo wszystko się zdecydowaliśmy i w HekaPlast na profilu schuco Si82 nie było problemu. Oczywiście do tego szyba klejona 44.1 oraz zostaliśmy poinformowani, ze w razie konieczności wymiany łatwo nie będzie - podejmiemy to ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megapol_mg

Właśnie miałem Ci odpowiedzieć na PW, ale widzę, że zadałeś (-aś) to samo pytanie tutaj, więc odpowiadam.

 

Tak jak już napisał bacardi, chodzi zapewne o fixa 270x235, no chyba, że zamierzasz całą ścianę salonu przeznaczyć na okno (ktoś z Praktycznych coś takiego tutaj pokazywał chyba z oknem przesuwnym HS czy HKS).

My też mamy okna na profilu Schuco Si82 (od ś.p. :(Jezierskiego) tyle że ze standardowym pakietem 3-szybowym i mamy podział w połowie. Mając wewnątrz salonu drewniane żaluzje Anwisu, które też nie mogły być wykonane na szerokość 240 czy 270 cm (i też są dzielone w połowie) nam to nie przeszkadza, a wręcz się idealnie zgrywa.

 

Tutaj masz zdjęcia domu na zewnątrz, więc możesz ocenić wizualnie czy podział Ci odpowiada czy nie

 

Podsumowując można i tak i tak.

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi,

my zamówiliśmy mniej więcej tak jak było w projekcie/kosztorysie. Podstawowej troszkę mniej zaokrąglając do pełnej palety. Szczytowych połowkowych i pełnych było po 33 każdej, o ile się nie mylę. Ale niestety sporo było uszkodzonych i w efekcie zabrakło. A te szczytowe są kluczowe bo od nich się zaczyna układanie. Mieleiśmy więc nawet wycieczki do Braasa do Płońska, ale tam też udało się zdobyc raptem kilka sztuk. To bardzo trudno dostępny produkt, którego zazwyczaj nikt nie ma na stanie (nawet w dużym mieście jak nasze). Nie wyliczysz niestety dokładnie ilości bo nie wiesz w jakim stanie dotrą dachówki. U nas były palety gdzie np wszystkie rogi były utrącone. Część można było użyć tam, gdzie i tak dachówi są cięte. Pewnie gdzieś w transporcie się uszkodziły... Sprzedawca wszystko oczywiście odliczył, ale wykonawca miał kłopot bo miejscami brakowało materiału i robota nie szła tak szybko jak mogła. Jeśli masz mozliwość zwrotu zamów większy zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka dzięki za informacje.

Niestety hurtownia w której zamawiam niechętnie patrzy na zwroty, niby mogą domówić w ciągu max kilku dni brakujące...

 

Największy problem mam z dachówką podstawową, gdzie są duże różnice w kosztorysie i ofertach z hurtowni, stanęło na zamówieniu do pełnej palety 1680 szt.

 

Krawędziowe i gąsiory wyliczyłem na podstawie zdjęć :]

 

- Krawędziowych wyszło mi po 37 szt. w rozbiciu na prawą/lewą pełną/połówkową, licząc 24 rzędy na połaci dachu, 10 rzędów na połaci lukarny, 4 rzędy w wycięciu połaci na ściance lukarny - z czego w praktycznym 1-2, żeby nie było tak łatwo na fragmencie nad tarasem odpadają 2 rzędy :] Każdej wziąłem dodatkowo po 1 na zapas jakby się kiedyś coś wydarzyło...

- gąsiorów 44 + wziąłem 3 na zapas, do tego 4 denka

- wentylacyjne 10 szt. ( chciałem 6, ale ponoć 10 wychodzi aby spełnić wymagania gwarancji braas?)

- pod stopień do małej ławeczki 2szt. + 2 łuki i ławeczka

- kominki wentylacyjne braasa do kanalizacji - 2szt,

 

Do jutra rano mogę jeszcze wnieść korekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Praktycznych,

 

nareszcie uzyskaliśmy WZ i dołączamy do grona budujących Praktycznego 4 :)

 

Czy ktoś z szanownego grona buduję Praktycznego we Wrocławiu lub pod Wrocławiem ?

 

Przed wprowadzeniem zmian w projekcie nieocenioną pomocą byłoby zobaczenie Praktycznego w rzeczywistości...

 

pozdrawiam

Rafał

[email protected]

Edytowane przez rafjed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczne drzwi balkonowe w wykuszu na wizualizacji są otwierane:

http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/hovigallery/38/510.jpg

 

a w projekcie wygląda jakby były fixem:

http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/rzuty/praktyczny4_rzut_parter.jpg

 

Jak jest w rzeczywistości? Czy coś stoi na przeszkodzie by te drzwi balkonowe dało się otwierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...