Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie, dostaliśmy dzisiaj wycenę od polecanego i sprawdzonego wykonawcy

Koszt stan surowy zamknięty bez okien zewnętrznych z dachem robocizna 68.000

z mareriałem 187.00 z oknami dachowymi ale bez zewnętrznych

wszystkie sprzęty po ich stronie

Materiały jak w projekcie tylko strop terriva okna dachowe roto

co sądzicie o tych kwotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przemek_80 w rzeczywistości będzie tak jak zrobicie :)

My L'kę w jadalni robimy w pełnym fixie, ale u nas będzie wentylacja mechaniczna, więc nie widzimy potrzeby jego otwierania oraz lepiej będą się okna komponować jak będą 2 fixy.

 

m_ania1 to cena netto czy brutto? imho we wro ceny dobrych wykonawców nie są za niskie, natomiast jak na terrive to tanio chyba nie jest. Poza tym skoro terriva to pewnie i inne uproszczenia? wieńce wszystkie będą? działówki wchodzą w wycenę? obróbka komina?

 

Co do ceny z materiałem, to jaki materiał ? bo to robi bardzo dużą różnicę :)

 

btw i co to jest stan surowy zamknięty bez okien zewnętrznych? przecież to otwarty...

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra użyłam zlego sformułowania:) SSO

W zakres prac wchodzi:

zebranie humusu i wykopy pod fundamenty

wykonanie ław i ścian fundamentowych wraz z izolacjami

wrzucenie i zagęszczenie podkładu wewnątrz budynku wraz z wylaniem chudziaka

wymurowanie ścian nośnych wew, i zew.

montaż stropu terriva wraz ze schodami żelbetowymi

wymurowanie ścian szczytowych poddasza wraz z wszystkimi pracami żelbetowymi

wymurowanie ścianek dzialowych na parterze i poddaszu

montaż więźby dachowej

montaż pokrycia dachowego (łaty kontrłaty dachówka 4 okna dachowe 1 właz obróbki blacharskie)

montaż dwóch kominów systemowych wraz z wykończeniem powyżej połaci dachowej

 

Z materialami to bylo tak że w zasadzie nie mieliśmy zamiaru o to pytać ale poprosiliśmy tak dla rozeznania się o wycenę zgodnie z projektem poza odchyleniami o których wspomniałam w poprzednim poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, dostaliśmy dzisiaj wycenę od polecanego i sprawdzonego wykonawcy

Koszt stan surowy zamknięty bez okien zewnętrznych z dachem robocizna 68.000

z mareriałem 187.00 z oknami dachowymi ale bez zewnętrznych

wszystkie sprzęty po ich stronie

Materiały jak w projekcie tylko strop terriva okna dachowe roto

co sądzicie o tych kwotach?

 

witam,

My właśnie skończyliśmy SSO Praktyczny 4 , robocizna wyniosła nas 71 tys. z kierownikiem budowy. Chyba nie mało ale nic nas nie interesowało, poza tym że kierownik sam negocjował ceny materiałów i były atrakcyjne. Ogólnie jesteśmy (na razie) bardzo zadowoleni, ekipa solidna , rzetelna, dokładna.Moge polecić, poza tym zawsze na budowie porządek. Wykonali wszystko od wywiezienia humusu do położenia dachu. Pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykonawca pokazał mi ciekawy wycinek konstrukcji drewnianej lukarny z pytaniem czy zgodzimy się na zmiany...

 

W projekcie krokwia czołowa lukarny opiera się nie na płatwiach, tylko na dodatkowych wysuwnicach, tak aby nie było widać 3 dodatkowych belek, a wysuwnice są opisane jako mocowane do ściany. Wykonawca twierdzi, że skoro wieniec jest lany pod wysokość dołu krokwi (i bardzo dobrze), to nie bardzo ma jak zamocować dodatkowo wysuwnice i proponuje dołożyć boczne belki, górna płatew mówi że nie jest do tego potrzebna i może zostać niewidoczna...

 

Tak sobie przestudiowałem schemat i wieniec szczytowy lukarny jest poniżej, ale IMHO wysuwnice można zmontować z krokwią która jest od strony wewnętrznej muru i na DMX'ach do wieńca... będzie co prawda trochę trudnej poupychać styro do zamknięcia ocieplenia nad wieńcem, trochę więcej pracy dla wykonawcy, ale nie będzie przynajmniej widać tych 3 belek...

 

Czy natknęliście się na ten sam problem?

Na zdjęciach praktycznego jakie mam na dysku, znalazłem tylko jedną realizację zgodną z wytycznymi projektu...

 

Chodzi o elementy jako poniżej

 

konstrukcja_lukarny.jpg

 

A tutaj jeszcze przykład wykonania zgodnego z projektem jaki znalazłem, brak dodatkowych belek które trzeba by później obrabiać blachą

 

lukarna_bez_belek.jpg

 

Po wytycznych montażu słupków lukarny na podwójnej krokwi, jest to już drugi problematyczny szczegół przy lukarnie który wyszedł w ostatnim czasie...

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okien w fixie.

Czy lepiej zamówić szklenie w ramie czy w skrzydle? Właściwie to byłem zdecydowany na szklenie w ramie bo okno cieplejsze, więcej szyby. Zastanawia mnie jak to będzie wyglądać przy narożnym oknie gdy duże okno było by w ramie a małe w skrzydle bo otwierane?

Jak typ fixa wybraliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas wszystkie fixy szklone w ramie (bo tak cieplej). Zwracano nam uwagę na ew. różnicę w wyglądzie między oknami otwieranymi a fixami w ramie przy zamawianiu okien. Okna jednak nie sąsiadują ze sobą bezpośrednio i tak na prawdę wielkiej różnicy nie widać (można zerknąć na nasz dziennik).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanko odnośnie Praktyczny 3 albo Praktyczny4. Myślę o zmianie rozmiary drzwi wewnętrznych tych dwuskrzydłowych tak jak w projekcie które mają 150x235 około na pojedyncze drzwi ?? Jak rozmiar macie takich drzwi zewnętrznych pojedyńczych czy 90 , jakie polecacie ??. I mam jeszcze pytanko odnośnie tego balkonu nad salonem ? na ile bloczków P25W na wysokość murowaliście ten balkon ???

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze pytanko odnośnie tego balkonu nad salonem ? na ile bloczków P25W na wysokość murowaliście ten balkon ???

 

Balkon nad salonem? rozumiem że chodzi o daszek płaski nad wykuszem, bo balonem to to ciężko nazwać, po ociepleniu muru i ścianki attykowej to zostaje tam chyba nieco pół metra... Poza tym aby wstawić okna balkonowe do dołu należałoby przeprojektować nadciąg który się tam znajduje...

 

a jeśli ścianka attykowa ma być zgodnie z projektem, to ma ona 35cm wysokości, u nas jest 1 pustak porothermu i jakoś ok 10cm wieńca żelbetowego na wierzchu do projektowej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, nie wiem jak prawidłowo wykonać okap. znalazłem coś takiego na forum ale nie wiem jak to odnieść do naszych praktycznych czyli deskowania i papy.

 

jak kto może niech niech umieści zdjęcie jak to jest u niego zrobione lub opis poszczególnych warstw to będzie dla mnie bardzo pomocne.

Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...