Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich praktycznych! W szczególności osoby budujące P4. Przymierzam się do zakupu właśnie tego projektu i chciałbym uzyskać informację od osób które już są na tym etapie jakie są koszty:

- stanu surowego otwartego (chodzi mi o poszczególne etapy)

- stanu surowego zamkniętego bądź ewentualnie stanu developerskiego.

Jeśli znajdzie ktoś czas to prosiłbym o info na priv bądź maila [email protected]

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja sobie zrobiłem balkon i jest wszystko ok. nadciąg przeprojektowany minimalnie. wszystko jest cacy i mamy balkonik. A bloczkow to nie wiem ile poszło. Trzeba zrobić tyle aby było wygodnie.

 

Balkon nad salonem? rozumiem że chodzi o daszek płaski nad wykuszem, bo balonem to to ciężko nazwać, po ociepleniu muru i ścianki attykowej to zostaje tam chyba nieco pół metra... Poza tym aby wstawić okna balkonowe do dołu należałoby przeprojektować nadciąg który się tam znajduje...

 

a jeśli ścianka attykowa ma być zgodnie z projektem, to ma ona 35cm wysokości, u nas jest 1 pustak porothermu i jakoś ok 10cm wieńca żelbetowego na wierzchu do projektowej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tematem wrzucam zdjęcia kuchni w praktycznym 3:

 

http://img811.imageshack.us/img811/5448/20121130211638.jpg

 

http://img845.imageshack.us/img845/193/20121130211623.jpg

 

http://img845.imageshack.us/img845/193/20121130211623.jpg

 

Styl zapewnie nie wszystkim pasuje, ale nie o to tu chodzi tylko o ogólny look, rozplanowanie etc ;)

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale robione na szybko :)

Edytowane przez Nesska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się pytam, ponieważ jesteśmy na etapie wyboru okien, a w kuchni zostawiliśmy tylko to duże i mamy problem bo będzie tylko uchylne (jedno kwaterowe) z klamką u samej góry albo dwu kwaterowe z klamkami niżej co by z taboretu nie trza było otwierać.

 

Mam jeszcze ogólne pytanie do osób które fix-y montowały w ościeżnicy,

1. Czy jest duży kontrast pomiędzy zwykłymi oknami z ramkami, czy po jednym dniu użytkowania się na to już nie zwraca uwagi?

2. Montował ktoś dodatkowe listwy przyszybowe aby trochę to ukryć?

3. Licowanie ramki okna z ościeżnicą ktoś wybrał takie okna i może umieścić jakieś zdjęcie całego okna jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach jazdy za oknami już sam sobie odpowiedziałem na pytania. zdecydowałem się na pakiet 3-szyby, fix w ramie nie w skrzydle a licowanie zależy od profilu jaki ma firma do dyspozycji

Mam w mojej okolicy trzech faworytów może coś ktoś o nich słyszał dobrego albo złego:

 

1. KNS okna ze śląska - profil Veka

2. Okno-Pol z Krakowa - profil Kommerling

3. NSB-okna z Kazimierzy Wielkiej - prfil Deceuninck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profili to każdy producent ma ich wiele odmian w swojej ofercie więc sama nazwa producenta niewiele powie... np. w schuco pakiet 3-szybowy można umieścić zarówno w wąskim 70mm profilu CT70 cava, 82mm si82 classic jak i 90mm si82+... Poza tym sam profil to jedynie plastikowe ramki i wytyczne, za to jak dokładnie zostaną zgrzane, jakie będzie wzmocnienie itp. odpowiada już producent okna. Zlicowanie skrzydła z oknem to też jak napisałeś kwestia profilu, na przykładzie schuco Si 82 classic to proste skrzydło, rondo - pół zlicowane, cava - zlicowane. Który wybrać? pozostaje budżet, zbilansowanie z energooszczędnością całego budynku i wybranie wykończenia pod indywidualne upodobania. Do tego na pewno warto sprawdzić producenta w odpowiednim wątku i uzyskać referencje od ekipy montującej okna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przyłaczającsiędo dyskusji pozwolęsobie naprzedstawienie naszego praktycznego 4 z zamontowanym oknami.

Okna z pakietem3 szybowym na profilu Schuco SI82. kolor Winchester. Fixy w ramie. Zamontowaliśmy również w otwieranych oknach kontaktrony aby były schowane w oknie a nie później gdzieśmontowane na i szpecące całe okno.

W kuchni mamy fix + narożne uchylno rozwierne. W salonie FIX o rozmiarze 375x235 podzielony na 2 częsci. Jadalnie mamy poszerzoną o 1m więc i okno szersze (drzwi z ruchomym słupkiem).

Pozdrawiam.

2m.jpg2012-11-22m.jpg2012-12-08m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bacardi. W necie nic sienie ukryje :) Bloga prowadzi podobno lepsza połówka ;P.

Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcia kolorku winchester i klamki w kolorze szampańskim.

[ATTACH=CONFIG]154833[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154834[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154835[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154836[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154837[/ATTACH]

 

Też mam okna w kolorze winchester i dylemat jaką podbitkę zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO zakonczony + okna dachowe .... faajnie wyglada to wszystko i widac juz doskonale jak duzy jest to dom! :)

 

Teraz jestesmy na etapie wyboru producenta okien i rolet... ups... no wybor firm jest naoprawde ogromny i ceny tez dosc zroznicowane ...mam zatem pare pytan od tych z Was - co juz tez etap maja za soba ... wiem ze pewnie gdzies na naszym watku znajduja sie odpowiedzi na nie - ale jakby ktos zechcial podzielic sie informacja jeszcze raz - bedze wdzieczna :)

 

- jaki był koszt wszystkich okien( z montazem oczywiscie ) - jakie okna ( profil, itd) , jaki producent

- jaki był koszt rolet zewnetrznych ( z monatazem) ?

- czy wszystkie rolety dajecie elektryczne?

- jaki wybraliscie kolor okiem?

- jaki wybraliscie kolor bramy garazowej ? - czy biala wyglada dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja_73, trochę bardzo ogólne te pytania :]

 

A jak już jesteśmy w temacie okien...

Od jakichś 2 miesięcy miałem dogadane i zaliczkowane okna z dużymi przeszkleniami na szybach 44.1/12/6/12/44.1, ale w międzyczasie zmienili restrykcje w fabryce i już mi takich nie chcieli dopuścić do wykonania... Obecnie po dyskusjach między technologami profili i szyb stanęło na 44.4/12/6/12/6, gdzie szyba P4 jest od strony wnętrza budynku... trochę to dziwne, ale ostatecznie przystaliśmy na takie rozwiązanie, skoro coś mogłoby się dziać z profilem albo samą szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obecnie po dyskusjach między technologami profili i szyb stanęło na 44.4/12/6/12/6, gdzie szyba P4 jest od strony wnętrza budynku... trochę to dziwne, ale ostatecznie przystaliśmy na takie rozwiązanie, skoro coś mogłoby się dziać z profilem albo samą szybą.

 

W jaki profil wstawiacie takie szklenia?

Szyba P4 jest waszą decyzją czy technolodzy z firmy do niego przekonywali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mb1808 pierwotnie chcieliśmy mieć szybę P2 z każdej strony okna, aby było bezpieczne od wewnątrz i od zewnątrz. Na to ostatecznie zgodzili się technolodzy od profili, ale nie zgodzili się ponoć Ci od szyb aby było ciekawiej... tak samo wg nich nie może być P2 z jednej strony, tylko musi być P4... Dla mnie to dziwne, bo na logikę przyjąłbym jednak pierwotne rozwiązanie, ale mam nadzieję, że ktoś kto liczył te wszystkie naprężenia itp. jednak zna się na tym co robi...

 

Fixy mają być w szerokiej ramie schuco 78mm pcv, same okna schuco si82

 

aha, zamiast P4 na samym początku chcieli dać hartowane 6'ki, ale mi się nie podobało, szyba hartowana jak wiadomo leci w mak, w razie jakby się coś stało, ciężko by było zabezpieczyć taki duży otwór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...