Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć

dopiero dzisiaj postanowiłam dołączyć do tego forum. Budujemy praktyczny3 (lustrzane odbicie). Dom jest w stanie deweloperskim.

Dokonaliśmy paru zmian. Na parterze zmieniliśmy układ schodów, dzięki czemu drzwi do łazienki i gabinetu nie wychodzą bezpośrednio na salon. Powiększyliśmy też gabinet o wykusz. Na piętrze zrobiliśmy jedną łazienkę.

Załączam wizualizacje dołu.

 

Witaj,

 

mieszkamy w naszym Praktycznym od roku i z mojej perspektywy Twoje zmiany i projekt wnętrza są bardzo korzystne. Zastanowiła mnie tylko jedna kwestia: wysokość salonu i podwieszony sufit. Wizualizacja na stronie Domów z Wizją jest bardzo sugestywna, ale w rzeczywistości sufity niepodwieszane ledwo sięgają 2,70 m. Oznacza to, że bez podwyższania budynku, przy podwieszeniu, salon ma może ok 2,55 - 2,60. Przy powierzchni prawie 40 m2 może dawać to wrażenie zbyt niskiej "izby". Chciałam podpytać, czy wprowadzaliście zmiany do projektu w związku z tym?

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

rzeczywiście z wizualizacji trudno ogarnąć zmiany na dole, więc załączam rzuty. Też jesteśmy ciekawi jak te wizualizacje wyjdą na żywo. Dzięki za cenne uwagi na temat ustawienia stołu. Jeśli chodzi o podwieszane sufity to podnieśliśmy strop na parterze o jedną cegłę.

Co do kominka to mamy kilka wizualizacji, ale póki co wybraliśmy wersję tańszą. Architekt proponował nam kominek panoramiczny, otwarty z trzech stron, ale cena wkładu nas powaliła. W wolnej chwili wrzucę te wizualizacje. Kuchnię też raczej zdecydujemy się zmienić w stosunku do wizualizacji architekta, ponieważ boję się, że cała biała w lakierze będzie zbyt "apteczna".

 

Co do zmian w gabinecie, na pewno racja, że strata zadaszenia na tarasie do duży minus, ale coś za coś. Intensywnie myślimy jak w inny sposób zadaszyć taras.

Co do podłogi w salonie, początkowo mieliśmy mieć kafle ze względu na ogrzewanie podłogowe, ale salon cały w kaflach wydaje mi się zbyt zimny, więc zdecydowaliśmy się na deskę barlinecką (dąb bielony), która może być kładziona na podłogówkę. Na wszelki wypadek dołozyliśmy w salonie zwykły kaloryfer.

 

Hmm, nie mogę załączyć rzutów w pdfie, ponieważ mają ok. 65 kb - ponoć są za duże, a nie potrafię ich zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie wizka łazienki, aczkolwiek mam kilka ale.

 

Pytań w zasadzie bo na hydraulice się nie znam.

Czy da się podłączyć wc na ścianie zewnętrznej, skoro piony ściekowe są na scianie z wanną? czy nie boisz się, ze w razie awarii zaleje ci wykuszkhh fakaliami?

Okno przy wannie będzie fixem? bo nie widzę mozliwości otwierania go.

Zrezygnowałabym z kabiny prysznicowej na rzecz dużej wanny. Tak zrobiliśmy u nas, wolałam mieć więcej przestrzeni w łazience, więc nie zagracaliśmy jej kabiną. Prysznic mamy na parterze.

Tak sie przyglądam i nie pasują mi na tej wizualizacji proporcje. Skoro w Praktycznym komin jest w miejscu styku wanny i prysznica, to na fotkach został ten komin nadbudowany, ponieważ w realu jest węższy niz wanna imiejsca jest więcej niżeli tylko na kabinę prysznicową. Oczywiście tak gdybam bo projektu P 3 nie wiedziałam na oczy.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dukar108 może spróbuj wyeksportować te PDFy do jpeg aby dało się załączyć?

 

dokładanie kaloryfera do podłogówki to nie do końca dobry pomysł, przy nowoczesnych piecach kondensacyjnych lub PCi najkorzystniej jest grzać niskotemperaturowo czyli tak jak wymaga tego podłogówka. Do zwykłych grzejników potrzebna będzie droższa i niekorzystna instalacja z mieszaczami itp. Podłogówka pod deską trójwarstwową też sobie spokojnie poradzi, choć na pewno będzie działać nieco mniej wydajnie...

 

My na dół damy chyba jednak kafle, a góra w panelach (tak też policzyliśmy OZC pod projekt podłogówki). Zastanawialiśmy się też nad deską na górę, ale nowoczesne panele są już bardzo przyjemne w odczuciu, a jak się znudzą za kilka lat to można je wymienić w zasadzie w jeden dzień. Parę lat temu przechodziliśmy cyklinowanie i malowanie parkietu i raczej nie chciałbym do tego wracać...

 

Co do tarasu, to w obecnej sytuacji najprościej chyba będzie zamontować markizę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka mnie bardzo zaciekawiła, ale tak jak napisała Żona m, coś chyba się nie zgadza z kominem? poza tym natrysk w tym miejscu, niestety pomniejsza wnękę na zabudowę na korytarzu, która w moim odczuciu w praktycznym może się przydać... poza tym, jak widzę nie zmieścił się już bidet między oknami.

 

Niestety ustawność łazienki to jeden z słabszych punktów "praktycznego", też łączymy górne łazienki ale nadal mamy wątpliwości co do układu. Wyrzucenie natrysku u nas nie wchodzi w grę, ponieważ preferuję go do codziennego użytku bardziej niż wannę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również budujemy praktycznego 2. Jesteśmy na etapie SSO i jak większość osób również zastanawiamy się nad ogrzewaniem. Nie bardzo chcemy mieć kafle w salonie więc jesteśmy zdecydowani na podłogówkę w całym domu i deskę barlinecką jednakże boimy się, iż będzie trochę za chłodno. Zastanawiamy się nad założeniem dodatkowego ogrzewania w ścianach aby "w razie czego" można był "dogrzać" pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dukar108 ciekawe wizualizacje :)

My dokonaliśmy podobnych zmian w Naszym praktycznym 3: zmieniliśmy układ schodów by drzwi do łazienki i gabinetu nie wychodziły na salon, gabinetu nie zmienialiśmy (rzuty i zdj Naszej wersji w dzienniku).

Szkoda, że nie udało Ci się wrzucić swoich rzutów bo bardzo jestem ciekawa jak wygląda u Was dolna łazienka?? u Nas zmiana dolnego układu nastąpiła właśnie jej kosztem - raczej nie uda zmieścić się tam prysznica, będzie tylko wc z umywalką. Jeśli możesz to wrzuć proszę wizualizacje tej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisow wnioskuje, ze wiekszosc z Was laczy ze soba 2 gorne lazienki ??

Moze przez to faktycznie sa one mniej ustawne ..

My polaczylismy gorna lazienke z garderoba - przez co mamy naprawde spory kawalek dwu strefowej lazienki :) .

Natomiast 2 bedzie u nas pralnia :)

 

U na s też tak samo - bardziej podoba mi się układ takiej łazienki. 2 bedzie, jak już kiedyś pisałam, u nas ogólnodostępną garerobą. Pralnia na dole w pomieszczeniu gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również budujemy praktycznego 2. Jesteśmy na etapie SSO i jak większość osób również zastanawiamy się nad ogrzewaniem. Nie bardzo chcemy mieć kafle w salonie więc jesteśmy zdecydowani na podłogówkę w całym domu i deskę barlinecką jednakże boimy się, iż będzie trochę za chłodno. Zastanawiamy się nad założeniem dodatkowego ogrzewania w ścianach aby "w razie czego" można był "dogrzać" pomieszczenia.

 

Ten rok to nasz drugi sezon grzewczy, w całym domu mamy podłogówkę, ogrzewaną piecem na pelet. Na podłogach dołu i góry dobre panele (Quickstep), które znakomicie odwzorowują dębowe deski. Wyjątek to oczywiście strefy "mokre" domu. Absolutnie nie ma konieczności instalowania grzejników. My nawet tych w łazienkach nie używamy.

 

Podłogówka super się sprawdza na panelach, a okresie przejściowym między wiosną a jesienią od podłogi nie ciągnie, tak jak od kafli. Plus efekt estetyczny desek.

 

Co do samej deski - wiemy, że są i takie przystosowane do ogrzewania podłogowego, ale wystarczy zbyt mała wilgotność i nieco wahań temperatury, by popękały. Widziałam w jednym z dzienników budowy duży i baaardzo drogo wykończony dom z podłogówką pod drewnem i niestety kilkadziesiąt m2 salonu było po pierwszym sezonie w pęknięciach, i nie było to kilka pęknięć. To oczywiście nie reguła, ale na deski trzeba cały czas chuchać i dmuchać. Jak się zbierze do kupy ilość elementów wykończenia domu i instalacji wymagających specjalnej troski, to z tego drugi etat się zrobi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U na s też tak samo - bardziej podoba mi się układ takiej łazienki. 2 bedzie, jak już kiedyś pisałam, u nas ogólnodostępną garerobą. Pralnia na dole w pomieszczeniu gospodarczym.

 

Wszystko zalezy od tego co sie komu podoba i jak komu wygodnie :) - dlatego tez MY zadecydowalimy o tym, aby pralnia byla na gorze i wyjscie na balkon mamy z pralni wlasnie - aby tam ewentualnie latem dosuszyc cos sobie i z lazienki :). jakos dla mnie perspektywa biegania z ciuchami z gory na dol do pralni i spowrotem - nie przemawia ;-)

Na dole mamy sporo zmian, bo zmienilismy bieg schodow, tym samym wejscie do gabinetu mamy NIE z salonu a sama toalete mamy w glebi za drzwiami do gabinetu. Natomiast pod schodami jest spizarka z wejsciem z garazu - taka zimna na wode, piffko ...

Mamy przez to fajne, duze wejscie i spory przedsionek gospodarczy na piec gazowy, odkurzacz centralny i inne takie niezbedniki ;-) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...