Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę "Praktycznego 2". Zajęło nam to dokładnie od daty otrzymania projektu ( koniec marca), prawie 2 miesiące ;)co nie którzy na tym forum pisali o 3-4 miesiącach ;)

pozdrawiamy

 

Nie każdy ma tak dobrze. U mnie proces uzyskania PnB rozpoczęty 1 marca i jeszcze nic nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witamy wszystkich:)

my również planujemy budowę tego domu. początek prac planujemy na koniec września. może jest ktoś , kto jest na bardziej zaawansowanym etapie prac niż my? (kompletujemy papiery):) i mógłby pochwalić sie budową na "żywo"?. my będziemy budować w radomiu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich sympatyków Praktycznego.

Pod długich poszukiwaniach projektu domku, trafiłem na stronę domy z wizją. Bardzo mi się spodobał Praktyczny 1. Nawet udało mi się przekonać żonę do tego projektu, chociaż wcześniej brała pod uwagę tylko domki typu "dworek". W oczekiwaniu na warunki zabudowy, szukaliśmy też innych lepszych rozwiązań jednak za każdym razem wracaliśmy do praktycznego. Dopiero na forum znaleźliśmy lepszą wersję. Jest to przeróbka garażu z przodu na bok, która znajduje się kilkanaście postów wyżej. Panie "Chmielak" ten pomysł jest po prostu genialny. Moim zdanie dom zyskał wizualnie. Czy projektanci DZW zgodzili się na takie zmiany?? Jeśli tak to my na pewno zbudujemy praktyczny w takiej wersji. Zanim zaczniemy czeka nas przeprawa przez wszystkie formalności. WZ, pozwolenie na budowę itd. Będziemy budować koło Krakowa.

 

Witam wszystkich "Praktycznych";

Jestem dość poważnie zainteresowany zakupieniem projektu Praktyczny 1 i co za tym idzie budową tego domu. Jednakże jak zapewne wielu z Was mam swoją koncepcję jego drobnych przeróbek. Chociaż w moim przypadku nie są to chyba drobne przeróbki. Lubię mieć wszystko zwizualizowane więc pozwoliłem sobie (na własne potrzeby) nieco przerobić graficznie projekt własnoći: domyzwizja.pl. Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, architekci domówzwizją planują zrobić podobny projekt właśnie z przybocznym garażem, z tym, że garaż ma być zadaszony i stanowić dodatkowy pokój na półpiętrze. Chciałbym abyście wyrazili swoją opinię na ten temat. Jeśli było by duże zainteresowanie podobnym rozwiązaniem to mam nadzieję na wsparcie przy staraniach o przyspieszenie prac nad taką koncepcją.

 

A oto moja koncepcja:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znowu ja. nie mogąc się doczekać odpowiedzi zadzwoniłem do DZW czy zgodzą się na taką adaptacje projektu by garaż znalazł się z boku. Odpowiedzieli że pracują nad taką wersją. W połowie lipca będzie projekt z garażem z boku i dodatkowym pokojem nad garażem. Kilka tygodni później wejdzie wersja Pana Chmielaka, garaż z boku a na nim taras. Dom będzie wyglądał jak na wizualizacji z postu #187 z jedną różnicą: zamiast dwóch słupów koło wejścia będzie jeden.

Czy ktoś buduje ten domek w bliższych lub trochę dalszych okolicach Krakowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

bardzo podoba nam się projekt praktycznego dlatego z ciekawością śledzę wątek.

Jedyne wątpliwości jakie mam co do projektu to mała kuchnia i brak spiżarni przy niej. Teraz mieszkamy w bloku i odczuwam brak miejsca np. na warzywa, słoiki, szczotki, mopy itp. itp. Ciekawi mnie jakie macie pomysły co do przechowywania tego typu produktów czy rzeczy? Poza tym projekt jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, także przyłączam się do grona sympatyków "Praktycznych".

Po wielu miesiącach poszukiwań nareszcie zdecydowaliśmy się na Praktyczny1. Mam pytanie do osób już posiadających projekt, lub już go realizujących. Czy ktoś może udostępnić jakiś szkic planu z wymiarami pomieszczeń? Stoję przed próbą zorganizowania w domu spiżarki lecz nie wiem gdzie ją umieścić. Zastanawiam się także nad rezygnacją z garażu na rzecz powiększenia pomieszczenia gospodarczego. Oczywiście bryła budynku straci na swoim uroku ale bardzie interesuje mnie podejście do praktycznych rozwiązań - a garaż nie jest mi tak bardzo potrzebny (tym bardziej taras nad nim).

Drugie pytanie dotyczy kosztów. Czy kosztorys zamieszczony na stronie ma jakieś realne podstawy? Na czym można zaoszczędzić?

Ostatnie pytanie dotyczy sposobu ogrzewania. Ponieważ nie mam gazu z sieci, prąd przeraża patrząc na koszty, pewnie skończy się na jakimś paliwie stałym (niewygodnie ale tanio) plus kominek z płaszczem wodnym. Możecie napisać co wybraliście do ogrzewania w waszych projektach?

 

* chciałbym rozpocząć w 2011, w okolicach Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fleczer, rysunki techniczne są dostępne na stronie http://www.domyzwizja.pl/projekty/praktyczny1/dokumentacja.pdf. Pochwal się jak coś wymyślisz , ze spiżarką. Kilkanaście postów wyżej masz wizkę domu z garażem z boku. Moim zdaniem wygląda nawet lepiej od oryginału. Architekci DZW pracują nad taką wersją, będzie dużo łatwiej amputować garaż niż w tej obecnej.

Co do ogrzewania ja planuje gaz i kominek z płaszczem. Jeśli nie masz gazu to zostają:

- pompy ciepła moim zdaniem drogie. Te tańsze, co mają odzysk ciepła z powietrza radykalnie tracą sprawność powyżej 15 stopni mrozu a powyżej 20 przestają działać

- ekogroszek - potrzebowałbyś piwnicę na składowanie opału

- petety - mało popularne w naszym kraju chociaż podobno jesteśmy największym producentem pelets w europie. Piece są bezobsługowe, paliwo nie jest tak brudne i łatwiejsze do składowania (duże worki). Podobno na takie piece są dopłaty. http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html

Jak wszystko dobrze pójdzie to też startuję w 2011.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z pomieszczeniem na spiżarnię mam największy problem. W zasadzie nie ma go gdzie umieścić, kuchnia jest zbyt mała aby jeszcze pomniejszyć ją o kolejne 1,5-2 m2, w pomierzeniu gospodarczym nie ma miejsca bo niestety będę musiał opalać paliwem stałym, więc potrzebuję miejsca na składowanie opału. W tej chwili rozważam przerysowanie projektu z garażem doklejonym do budynku na całej ścianie i może przeniesienie tam pieca i opału. Na chwilę obecną analizuję rozwiązanie jak na grafice poniżej, na pewno będę chciał mieć nad garażem dach ze spadem a nie prosty strop, z uwagi na problemy z izolacją oraz zalegającym śniegiem.

Co do ogrzewania to niestety piec na paliwo stale, bo na mojej wiosce nie ma gazu.

 

Napiszcie co sadzicie o mojej propozycji ?

 

 

http://img641.imageshack.us/img641/9282/wersja3mod.jpg

Edytowane przez fleczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem kolejnym fanem Praktycznego 2. Mam jednak kilka zastrzeżeń do projektu dlatego pozwoliłem sobie na kilka zmian adoptujących go do moich potrzeb. Oto moje pomysły:

1. podoba mi się propozycja Sufleta na poszerzenie budynku - bryła domu nie traci na atrakcyjności, a zyskujemy sporo dodatkowego miejsca na parterze (większe pomieszczenie gospodarcze) i na piętrze ( umieściłem tam garderoby i powiększyłem jeden z pokoi)

2. zrezygnowałem z niewielkiego tarasu ( dodatkowa dla mnie z niekorzystnej strony) i małego gabinetu (do którego niefortunnie wchodzi się bezpośrednio z salonu) na rzecz powiększenia salonu

3. wygospodarowałem większy taras w moim przypadku od południa

4. uważam, że umiejscowienie toalety tak blisko jadalni i salonu to raczej krępujące rozwiązanie - proponuję przeniesienie wejścia do toalety kosztem rezygnacji z wiatrołapu ( wiem, że to kontrowersyjne rozwiązanie )

5. wejście do garażu w innym miejscu

6. umiejscowienie kominka w moim projekcie wydaje się mało atrakcyjne dlatego zamieszczam jeden rysunek z propozycją rezygnacji z kominka i zastąpienie go spiżarką ( brak komina przy wentylacji mechanicznej) - wiem, że dla wielu brak kominka jest niedopuszczalny

7. na piętrze wygospodarowałem pralnię, zmieniłem nieco układ łazienki i garderoby przy sypialni, powiększyłem pokój plus garderoba

 

Wydaje mi się, że zmiany choć poważne nie wpływają znacząco na charakter i atrakcyjność bryły, ale może to tylko moje wrażenia. Proszę o ocenę moich poczynań, nie boje się krytyki.

Pozdrawiam

elewacje.jpg

parter strony ?wiata.jpg

pi?tro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...