Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Wszystkie zamieszczone wizualki są fajne ale jestem ciekawy jakie fotki kiedyś opublikujecie i ile z tych wizualek zostanie - niestety na wizualkach nie ma połapanej skali co powoduje, że przekłamują co do przestrzeni jaką dysponujece a dodatkowo sprawdza się hasło "papier wszystko przyjmie" w rzeczywistości będzie trochę trudniej szczególnie jeśli chodzi o detale, których nie widać jeszcze i o których się nie myśli na tym etapie - już coś o tym wiem niestety.

2. Co do suszenia (choć to nie moja bajka) to też preferuję na zewnątrz latem a zimą będziemy suszyć w automatycznej suszarce, która ustawimy razem z pralką (pionowo na sobie) będzie w pomieszczeniu gospodarczym na dole tam gdzie mamy kocioł zainstalowany - jest tam zaaranżowana mini pralnia - tzn. jest też zlewozmywak techniczny. Z tego pomieszczenia wychodzi się na zewnątrz pod zadaszoną część podcienia na tył domu i grodu - to akurat u nas idealne miejsce na taką funkcję (tak jak jest to w projekcie)

3. Łazienkę też mamy połączoną na górze ale wszyto się tam zmieściło (wanna, 2 umywalki, kabina, wc, bidet, jeszcze trochę blatu zostało)

4. Na temat podłogówki krótko powiem, że podłogówka na dole to HIT! (a górze tylko w łazience). Ja odpaliłem ogrzewanie 1 grudnia i wygrzewałem wylewki - teraz kładą już mi kafle na dole ale i bez nich już mi się podobało. Ci co śledzą to forum wiedzą, że mam ponadstandardowe okno w salonie :) i miałem pewne obawy czy da radę a nawet zostawiłem w ścianie dodatkowy przewód w razie czego na kaloryfer. I tylko powiem, że przy temperaturze -8do-10 na zewnątrz miałem w salonie w momencie gdy na maksa (dopuszczalnej dla podłogówki) podkręciłem czynnik grzewczy do około 45 st.C miałem 26-28 st.C (prawdziwa sauna - nie dało się wytrzymać). Przy temp zewnętrznej -1do+5 st.C piec (gazowy kondensacyjny) mam ustawiony na minimum (czyli czynnik grzewczy 35 stC) a czynnik w podłogówce na około 20stopni C a to daje temperaturę wewnątrz w granicach 14-16 st.C (taka do pracy dla ekipy żeby ich robota grzała :) - a tak poważnie to musiałem skręcić podłogówkę na minimum żeby można było lepić kafle). Na górze mam przewymiarowane grzejniki zgodnie z projektem i prawie cały czas są zimne a temp. około 14-15 st.C. Zużycie gazu na dobę na tych minimalnych obrotach i tych temperaturach to 4-5 m3 (przy czym na razie mam otwarte na maksa wszystkie kanały wentylacyjne i nie obrobione drzwi zewnętrzne i garażowe (garaż nie ogrzewany na razie - lekki przeciąg do domu z garażu) + 3 dodatkowe kanały wentylacyjne, które mam w pokojach na poddaszu - nie mam rekuperacji,) nie mam też założonej jeszcze automatyki co oznacza, że piec pilnuj tylko temperatury czynnika grzejnego a nie temperatury w domu i na zewnątrz. Dla zmarźluchów powiem, że zrobiłem sobie powietrzne rozprowadzenie z kominka w salonie i wszystkich sypialni na górze i to kolejny HIT - polecam tym bardziej, że koszty są śmieszne w skali całości! Podsumowując tą wypowiedź chyba bym się powiesił jak bym zrobił na dole te kanałowe grzejniki jak w projekcie lub nawet tradycyjne. Wykończenie posadzki na podłogówce to sprawa indywidualna ale praktyczność i efektywność przemawia za kaflami na dole (ja mam drewnopodobne i zaczyna wyglądać super ale fotkę wrzucę jak będzie skończone na zicher)

Ps. Chętnie się dowiem ile P2 zużywa gazu GZ50 od tych, którzy dłużej tak ogrzewają ten dom - kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody.

Edytowane przez pafka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)

 

Evolution to nowość, raczej trudno Ci będzie znaleźć użytkownika.

Ja mam tytanowe termo, ale evolution mi się podobają, chyba bym je teraz wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)

 

Schuco Cava CT70 to profil 5 komorowy i stosunkowo wąski, który pakiet 3-szybowy mieści tylko dzięki specjalnej konstrukcji. Na schuco do porównania wyceniłbym raczej Si82. Poza tym od jakiego producenta Schuco? Ciężko jednoznacznie powiedzieć bez pełnej specyfikacji, ale na papierze z tych 2 raczej M&S....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)

witam,

My wybraliśmy do naszego praktycznego Schuco Cava CT , 5 komorowy, 3 szybowy, producent HekaPlast http://hekaplast.pl/aktualnosci/polecamy.

Na razie nic nie możemy powiedzieć ponieważ zostały zamontowane w listopadzie 2012, ale słyszeliśmy wiele dobrych opinii, dlatego też zdecydowaliśmy. Zależało nam na ciepłych oknach ponieważ montujemy PCi . Poza tym bardzo ważna sprawa to montaż. My wybraliśmy firmę która podobno robi to bardzo solidnie. Okaże się po zbadaniu kamerą termowizyjną.:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie towar swoje a montaż swoje. U mojej siostry jak montowali okna to jakaś masakra nie mówiąc już, że nie chciało im się przyjść później i poprawić. A jak poprawili to tak i tak do końca nie jest tak jak powinno być. Przy wyborze okien Pan nam doradzał bardziej M&S evolution. W sumie różnica w szerokości skrzydła wynosi 22 mm na korzyść M&S ponadto M&S jest 6 komorowe na Schuco z HektaPlast 5 komorowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwmzuk jeśli Heka i solidny montaż, to nie zamawialiście czasem w Baumanie? :)

O CT70 Cava też słyszałem sporo dobrego, ale Heka akurat miała "groszową" różnicę pomiędzy CT70 cava a Si82, który jest lepszym profilem i do tego nam zależało na prostym wykończeniu listwy przyokiennej, która odpowiada nam bardziej wizualnie, a do tego pozwala założyć szerszy pakiet szybowy.

 

Natomiast jeśli chodzi o to co doradza sprzedawca, to nasłuchałem się sporo różnych ciekawych opinii o produktach i konkurencji w salonach, ciężko wyczuć kto mówi prawdę... Dostawca którego wybraliśmy miał do wyboru Hekę, Jezierskiego i M&S (nie pamiętam czy był już evolution jak wybierałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam okna w kolorze winchester i dylemat jaką podbitkę zrobić...

 

A masz już może jakieś przemyślenia i pierwsze wybory?

Właśnie robiłem pierwsze podejście, obejrzeliśmy kilka próbek i zastanawiamy się, czy dobrać kolor jasnego drewna czy może jakiś jasno szary... Najłatwiej byłoby dobrać coś w drewnianej, ale nie bardzo się widzę wdrapującego pod dach w celu konserwacji co parę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwmzuk jeśli Heka i solidny montaż, to nie zamawialiście czasem w Baumanie? :)

O CT70 Cava też słyszałem sporo dobrego, ale Heka akurat miała "groszową" różnicę pomiędzy CT70 cava a Si82, który jest lepszym profilem i do tego nam zależało na prostym wykończeniu listwy przyokiennej, która odpowiada nam bardziej wizualnie, a do tego pozwala założyć szerszy pakiet szybowy.

 

Natomiast jeśli chodzi o to co doradza sprzedawca, to nasłuchałem się sporo różnych ciekawych opinii o produktach i konkurencji w salonach, ciężko wyczuć kto mówi prawdę... Dostawca którego wybraliśmy miał do wyboru Hekę, Jezierskiego i M&S (nie pamiętam czy był już evolution jak wybierałem).

 

Bacardi jak teraz chodzę po salonach i rozeznajemy się to każdy zachwala swój produkt (co zresztą jest zrozumiałe) ale co również zauważyłam to każdy jednocześnie wypowiada się w ten sposób, że jego produkty są najlepsze ale konkurencji (vide: innego producenta, którego on nie posiada w swojej ofercie) to już nie są takie dobre bo....:no: Wczoraj ostatecznie zawarłam umowę na zakup M&S Evolution. Pan powiedział, mi M&S a Heka Si82 są to produkty jakościowo bardzo podobne do siebie ostatecznie zdecydowałam się na M&S (zdecydowała cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już może jakieś przemyślenia i pierwsze wybory?

Właśnie robiłem pierwsze podejście, obejrzeliśmy kilka próbek i zastanawiamy się, czy dobrać kolor jasnego drewna czy może jakiś jasno szary... Najłatwiej byłoby dobrać coś w drewnianej, ale nie bardzo się widzę wdrapującego pod dach w celu konserwacji co parę lat...

 

Chcę zastosować podbitkę PCV, tylko jest problem z dobraniem koloru.

Znalazłem na forum, że ktoś zrobił podbitkę firmy Bryza w kolorze złoty orzech. Żeby było identyczne, albo podobne to nie powiem. Ale żona mówi, że będzie dobrze, a ja się nie znam na kolorach :) Tym bardziej, że panele nie będą wystawione na słońce i nie będą sie aż tak rzucały w oczy.

Myślałem o kolorze podobnym do dachówki, ale chyba nie jest to najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcemy podbitkę PCV i własnie w sobotę oglądałem próbki bryzy, z której jedynie złoty orzech wydawał nam się w miarę odpowiedni i miał ciekawy kolor, ale nie miałem przy sobie próbnika z winchesterem, więc na razie nie mogę się wypowiedzieć co do dobrego spasowania koloru.

Natomiast jako alternatywę pod kolor dachu rozważamy jasno szarą. Raczej nie powinien to być kolor dachówki, bo nie wyjdzie najlepiej, ale dużo jaśniejsza spasowana tonalnie. Niestety bryza nie ma takich kolorów, za to ogladaliśmy jeszcze royal, który wychodził lepiej cenowo, miał dłuższą gwarancję i dużo odcieni szarości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwmzuk jeśli Heka i solidny montaż, to nie zamawialiście czasem w Baumanie? :)

O CT70 Cava też słyszałem sporo dobrego, ale Heka akurat miała "groszową" różnicę pomiędzy CT70 cava a Si82, który jest lepszym profilem i do tego nam zależało na prostym wykończeniu listwy przyokiennej, która odpowiada nam bardziej wizualnie, a do tego pozwala założyć szerszy pakiet szybowy.

 

Natomiast jeśli chodzi o to co doradza sprzedawca, to nasłuchałem się sporo różnych ciekawych opinii o produktach i konkurencji w salonach, ciężko wyczuć kto mówi prawdę... Dostawca którego wybraliśmy miał do wyboru Hekę, Jezierskiego i M&S (nie pamiętam czy był już evolution jak wybierałem).

 

Zamawialiśmy okna w Lakbudzie, naprawdę podejście profesjonalne! I Pan który nas obsługiwał i ekipa montażowa ( ekipa ta obsługuje również montaż u Jeziorskiego o ile sie nie myle). Nasz kierownik budowy był przy pomiarze okien i stwierdził że nie widział żeby ktoś z taką dokładnością to robił. A dlatego poszliśmy tam, ponieważ gość który u nas montuje pompę ciepła, powiedział że jak użył kamery termwizyjnej w kilku domach to tylko po montażu z Lakbudu nie było mostków termicznych. A początkowo byliśmy nastawieni na okna drewniane od Wójcika, ale po tych informacjach zrezygnowaliśmy. Wiemy że są lepsze i droższe okna, no ale niestety, nie można mieć wszystkiego:) Mam nadzieję ze dokonaliśmy dobrego wyboru. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwmzuk prawdę mówiąc nie trafiłem na Lakbud, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że w okolicy jest więcej dobrych firm sprzedających okna Heka. A mogę spytać kto Wam montuje PCi i czy kompleksowo robi to jedna firma?

 

Pompe montuje MiR http://www.mirenergia.pl/pompyciepla/, montują wszystko kompleksowo: pompa, podłogówka, rekuperacja, odkurzacz centralny, inst. wod.-kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 Drzwi bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie, czy to CAL Jagienka? Widzę też taśmy paroprzepuszczalne na oknach, od środka daliście też paroszczelne?

 

bwmzuk Z właścicielem MIR rozmawiałem kiedyś z godzinę przez tel. mieli gdzieś małą antyreklamę na internecie, ale właściciel bardzo fachowo rozmawiał, jedynie do wentylacji mechanicznej i zapewnienia że tylko sztywne spiro i konkretna centralka miałem drobne zastrzeżenia... Niestety usługi z oferty mają drogie, nawet powiedziałbym jak na kompleksowe gdzie powinno być taniej to bardzo drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 Drzwi bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie, czy to CAL Jagienka? Widzę też taśmy paroprzepuszczalne na oknach, od środka daliście też paroszczelne?

 

bwmzuk Z właścicielem MIR rozmawiałem kiedyś z godzinę przez tel. mieli gdzieś małą antyreklamę na internecie, ale właściciel bardzo fachowo rozmawiał, jedynie do wentylacji mechanicznej i zapewnienia że tylko sztywne spiro i konkretna centralka miałem drobne zastrzeżenia... Niestety usługi z oferty mają drogie, nawet powiedziałbym jak na kompleksowe gdzie powinno być taniej to bardzo drogie...

 

Faktycznie cenią się to prawda, w tym przypadku też trafiliśmy tam z polecenia. Nie znam szczegółów bo mąż z nim prowadził rozmowy, wiem tylko że w wentylacji maja być użyte rury Flex , elastyczne, o mniejszej średnicy, ale ma ich być dwukrotnie więcej, podobno są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 Drzwi bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie, czy to CAL Jagienka? Widzę też taśmy paroprzepuszczalne na oknach, od środka daliście też paroszczelne?

 

Tak, to Jagienka z Cala. Ponieważ mieliśmy duży otwór zrobiony to doszło naświetle boczne i górne.

Miały być Zyndram, ale one mają jeszcze szybę po środku i jak to żona stwierdziła, byłoby za dużo szczęścia na raz.

Taśmy są i na oknach i na drzwiach. Oczywiście od środka również.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...