Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących Praktyczne

 

My zaczynamy budowę naszego P1 (lustro) pod koniec maja.

Mamy wąską (19m) i długa działkę z wjazdem od wschodu więc domek idealnie pasuje zwłaszcza te duze okna od południa i zachodu. Nie zmianiamy praktycznie nic oprócz połączenia dwóch łazienek w jedną dużą i luksfery zamiast okna od strony północnej.

Narazie przygotowujemy działkę pod fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesuje mnie wykonanie uchwytów i same portfenetry szklane w okolicach Krakowa.

Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

 

Mam ofertę z firmy z twoich okolic - http://metglas.pl/kontakt.html

Koszt 1 sztuki o wym. 900x1100 szkło hartowane laminowane 55.2 to 1150zł, szkło 66.4 to 1350zł, szkło 88.4 to 1550zł Ceny brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę z firmy z twoich okolic - http://metglas.pl/kontakt.html

Koszt 1 sztuki o wym. 900x1100 szkło hartowane laminowane 55.2 to 1150zł, szkło 66.4 to 1350zł, szkło 88.4 to 1550zł Ceny brutto.

 

NIe zgłębiałem jeszcze tematu, ale czy to szklenie nie jest zbyt nadmiarowe? w projekcie na rysunkach szczegółowych jest VSG 44.1, możńa by dla spokoju dać 44.2 (P4) co zgodnie z cytatem "Szyby tej klasy mogą zastępować kraty o oczku 150mm wykonane z drutu stalowego o średnicy 10mm". Myślę że nikt w to młotem walić nie będzie, a im cięższe tym trudniej będzie zamocować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Praktyczne

 

My zaczynamy budowę naszego P1 (lustro) pod koniec maja.

Mamy wąską (19m) i długa działkę z wjazdem od wschodu więc domek idealnie pasuje zwłaszcza te duze okna od południa i zachodu. Nie zmianiamy praktycznie nic oprócz połączenia dwóch łazienek w jedną dużą i luksfery zamiast okna od strony północnej.

Narazie przygotowujemy działkę pod fundamenty.

 

U nas dokładnie to samo ułożenie względem stron świata, tylko działka metr szersza i P2 lustro. Powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacardi faktycznie jest 44.1 w projekcie, ale jakoś żadna firma nie proponuje takiej szyby a spotkałem się nawet z opiniami, że w projekcie architekt sobie zrobił żart i takiej szyby na pewno mi nie zamontują i jak będę się upierał to rezygnują z realizacji.

 

A jak w praktyce jest to zielonego pojęcia nie mam, stąd pewnie wolę dmuchać na zimne i zapłacić trochę więcej za grubszą szybkę.

 

pzdr

 

 

 

 

NIe zgłębiałem jeszcze tematu, ale czy to szklenie nie jest zbyt nadmiarowe? w projekcie na rysunkach szczegółowych jest VSG 44.1, możńa by dla spokoju dać 44.2 (P4) co zgodnie z cytatem "Szyby tej klasy mogą zastępować kraty o oczku 150mm wykonane z drutu stalowego o średnicy 10mm". Myślę że nikt w to młotem walić nie będzie, a im cięższe tym trudniej będzie zamocować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hitmebaby dobrze wiedzieć, bo tak z rozpędu mógłbym gdzieś zamówić po prostu 44.2...

Natomiast jeśli uda Ci się znaleźć dobrą firmę w okolicy wrocka, to bardzo chętnie bym się podpiął pod namiary, zawsze jeden problem byłby do odhaczenia :]

 

A tak z innej strony, jakie umywalki montowaliście do dolnej małej łazienki o wymiarach wg projektu? Jak zaczęliśmy mierzyć na budowie to w zasadzie nie mam pojęcia co tam można wstawić aby udało się koło niej jeszcze przejść :/

 

Przed chwilą znalazłem takie przykładowe maleństwa z koła i obawiam się, że to max jaki może się tam zmieścić. Możecie coś doradzić?

 

koło ego 40x29

koło primo 36x27,5

koło quattro 40x23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...