Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam :)

dawno mnie nie było

u nas oczekiwanie na pozwolenie na budowę

wprowdzilismy kilka zmian w projekcie chyba nie wielkich ale na plus jak dla nas a tak naprawdę wszystko okaże się po postawieniu domu

jesli uda mi się wkleić fotki to pokażę. Zmianny nanoszone amatorkso przeze mnie więc wybaczcie:)

zmiany parter.jpgzmiany poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

dawno mnie nie było

u nas oczekiwanie na pozwolenie na budowę

wprowdzilismy kilka zmian w projekcie chyba nie wielkich ale na plus jak dla nas a tak naprawdę wszystko okaże się po postawieniu domu

jesli uda mi się wkleić fotki to pokażę. Zmianny nanoszone amatorkso przeze mnie więc wybaczcie:)

Więc parte: odwrócenie lustrzane schodów, zmiana wejscia do gabinetu powiększenie pomieszczenia gospodarczego po likwidacji kawałka kibekla - tam planuję spiżarkę. Góra: połączenie łazienek i zmiana na 1 okno, z łazienki zamiast garderoby będzie wejście do garderobo- pralni (ma to być garderoba łazienkowa na ręcziki itp ) u góry 3 pokoje dla każdego z dzieci a nasza sypialnia nad garażem z powstałą garderobą

[ATTACH=CONFIG]182937[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]182938[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m_ania1 mam wrażenie, że po przesunięciu okna w gabinecie może być trochę ciemno, tam jest podcień i nie ma za dużo światła (ale to zależy od ułożenia względem stron świata, u nas to jest zachód i nie jest za jasno). Czy dobrze widzę, że dolna łazienka została zupełnie zlikwidowana? bo w miejscu gdzie jest wejście to już chyba nie ma odpowiedniej wysokości pod schodami?

 

lukasz1977 możesz przypomnieć rzuty z zmienionym układem Waszej łazienki? bo jakoś nie mogę się odnaleźć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej strony, jakie umywalki montowaliście do dolnej małej łazienki o wymiarach wg projektu? Jak zaczęliśmy mierzyć na budowie to w zasadzie nie mam pojęcia co tam można wstawić aby udało się koło niej jeszcze przejść :/

 

oczywiście jak uzgodnię już firmę to dam znać.

Odnośnie umywalek i sprzętu łazienkowego to polecam firmę Artvillano. Mają swój salon w Domarze. Moim zdaniem cenowo prezentują się bardzo dobrze, jakościowo również i mają bardzo ładne sprzęty (przynajmniej na mój gust). Za taką okrągłą, nablatową umywalkę do łazienki zapłaciliśmy chyba niecałe 300 zł.http://artvillano.pl/sklep/pr_UN-047_1347.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jakie macie tynki i jak się sprawują. My się nad tym wciąż zastanawiamy. Dylemat typu: przewaga Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem...

Czy słyszeliście o tym, żeby w różnych pomieszczeniach robić różne tynki, np. w garażu ze względu na wilgoć, słabsze ogrzewaniei większe narażenie na uszkodzenia tynk cementowo-wapienny, a w innych pomieszczeniach gipsowy?

Dla wszystkich przejmujących się zafajdanym dachem po odejściu dekarzy informujemy, że grafitowy Braas Tegalit po śnieżnej i długiej zimie wygląda jak spod igły :-)

U nas zamontowano okna i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zwłaszcza z HS.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o tym, żeby w różnych pomieszczeniach robić różne tynki, np. w garażu ze względu na wilgoć, słabsze ogrzewaniei większe narażenie na uszkodzenia tynk cementowo-wapienny, a w innych pomieszczeniach gipsowy?

 

Słyszałem, że niektórzy tak robią.

Moim zdaniem wszystkie pomieszczenia poza garażem są szczególnie narażone na uszkodzenia... zwłaszcza przy małych dzieciach :)

Teraz w mieszkaniu (jeszcze) mam gipsowe i wydłubane dziury, dlatego w domu są już cementowo-wapienne.

 

Dla wszystkich przejmujących się zafajdanym dachem po odejściu dekarzy informujemy, że grafitowy Braas Tegalit po śnieżnej i długiej zimie wygląda jak spod igły :-)

 

Potwierdzam. U mnie dach również czysty :)

 

U nas zamontowano okna i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zwłaszcza z HS.:cool:

 

Super.

Co do mojej pękniętej szyby, to pomyliłem się co do pakietu. Mam szyby 6mm, a nie jak pisałem 4mm, co nie zmienia faktu, że szyba z jakiegoś powodu pękła, niestety nieistotnego dla producenta, gdyż zgodnie z warunkami gwarancji, nie obejmuje ona pakietów zespolonych (no poza rozszczelnieniem).

Tak więc mam dodatkowy wydatek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie obejmuje szyb? Czy ja dobrze rozumiem? A jaka to firma jest tak fajna? Masakra. Nasze okno w fixie od wewnątrz ma szybę klejoną więc mam nadzieję, że to wystarczy bo mnie to Wasze pęknięcie poważnie przestraszyło... Muszę doczytać nasze warunki gwarancji ale jak na razie wiemy, że mamy roczną polisę okien od producenta, na wypadek wandalizmu, pożaru itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie obejmuje szyb? Czy ja dobrze rozumiem? A jaka to firma jest tak fajna? Masakra. Nasze okno w fixie od wewnątrz ma szybę klejoną więc mam nadzieję, że to wystarczy bo mnie to Wasze pęknięcie poważnie przestraszyło... Muszę doczytać nasze warunki gwarancji ale jak na razie wiemy, że mamy roczną polisę okien od producenta, na wypadek wandalizmu, pożaru itp.

 

Wrzucałem temat na wątek "okienny". Generalnie szyby same nie pękają, więc producenci masowo nie dają na nie gwarancji.

Inna sprawa, że zwykle załatwiają temat pozytywnie, ale w przypadku standardowych okien.

W tym przypadku dostałem rabat na otarcie łez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka mamy ten sam dylemat. Ja jestem zwolennikiem gładzi, ale jak się nasłuchałem od osób które miały gipsowe jakie one są delikatne, to jednak cementowo-wapienne. Przy czym mamy ekipę której tynki wyglądają naprawdę gładko. Przy gipsowych w garażu, łazienkach i kotłowni i tak na ogół stosuje się cementowo-wapienne.

 

r19 kiepska sprawa z tymi oknami, ale jak rozmawiałem z naszym dostawcą na temat gwarancji na duże przeszklenia, to mnie uczulał, że ogólnie gwarancja na pekanie szyb zespolonych to nie taka prosta sprawa, nie tylko przy dużych przeszkleniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...