Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie są dwa, jeden do odpowietrzenia głównego pionu kanalizacyjnego, drugi miał służyć o ile pamiętam do odpowietrzenia WC w małej łazience pod schodami. Niestety do tego drugiego pamiętaliśmy o przepustach przez strop,ale murarze zapomnieli zrobić przepustu w ostatnim wieńcu i już nie chciało nam się kuć, przy WC zamontowaliśmy napowietrzacz, a kominek mam w planach wykorzystać właśnie do wentylacji poddasza w razie potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa, jeden do odpowietrzenia głównego pionu kanalizacyjnego, drugi miał służyć o ile pamiętam do odpowietrzenia WC w małej łazience pod schodami. Niestety do tego drugiego pamiętaliśmy o przepustach przez strop,ale murarze zapomnieli zrobić przepustu w ostatnim wieńcu i już nie chciało nam się kuć, przy WC zamontowaliśmy napowietrzacz, a kominek mam w planach wykorzystać właśnie do wentylacji poddasza w razie potrzeby.

Czyli ten jeden pozostaje niezagospodarowany i nie zabezpieczasz go na zimę? Powietrze na strychu swobodnie cyrkuluje?

Nie wiem, czy mam go jakoś zatkać na zimę, żeby ciepło nie uciekało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie

 

czy możecie napisać jak wam policzono m2 poszczególnych pomieszczeń na górze oraz salonu do wykonania gładzi czy malowania ?

Wykonawca przedstawił mi swoje wyliczenia i sporo różnią się od moich pomiarów nawet jak liczę z oknami czy drzwiami.

Już sam nie wiem czy próbuje mnie zrobić w trąbę czy czegoś nie doliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

czy możecie napisać jak wam policzono m2 poszczególnych pomieszczeń na górze oraz salonu do wykonania gładzi czy malowania ?

Wykonawca przedstawił mi swoje wyliczenia i sporo różnią się od moich pomiarów nawet jak liczę z oknami czy drzwiami.

Już sam nie wiem czy próbuje mnie zrobić w trąbę czy czegoś nie doliczyłem.

Licz na siebie, robienie w trąbę na budowie to norma. Podczas budowy traci się tysiące jak nie dziesiątki tysięcy. Każdy kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

czy możecie napisać jak wam policzono m2 poszczególnych pomieszczeń na górze oraz salonu do wykonania gładzi czy malowania ?

Wykonawca przedstawił mi swoje wyliczenia i sporo różnią się od moich pomiarów nawet jak liczę z oknami czy drzwiami.

Już sam nie wiem czy próbuje mnie zrobić w trąbę czy czegoś nie doliczyłem.

 

tylko i wyłącznie rozpisane wyliczenia aby było wiadomo jak liczył, jak się coś nie zgadza niech wyjaśnia dlaczego tak a nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie rozpisane wyliczenia aby było wiadomo jak liczył, jak się coś nie zgadza niech wyjaśnia dlaczego tak a nie inaczej

 

Dla przykładu dodam, że wykonawca policzył (sufity i ściany) w niektórych pomieszczeniach.

 

wiatrołap - 20 m2

sypialnia 65 m2

pokoje jeden chyba 56 m2 drugi coś podobnie

nie odliczał drzwi i okien

mnie wychodzi zupełnie inaczej i też nie odliczając drzwi i okien. Nie jestem z nim jeszcze rozliczony, bo nie podobały mi się te liczby i przełożyliśmy to na później.

Może macie swoje zapiski z budowy dla porównania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

 

zastanawiamy się na budową praktycznego, bardzo my nam zalezało zobaczyć jak istenieje taka możliwość jak wygląda w rzeczywistosci. Widzałem na forum że ktos budował pod wrocławiem. była by szansa podjechać,obejrzec, podpytać? proszę info gdzie pod wrocławiem [email protected]:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Forum tego budynku prawie już umarło :( widocznie jest mniej budujących, ale sporo pewnie już jest "praktyków"

Takie mam pytanko do was jakie macie rachunki za gaz/prąd czy węgiel ?

Ja już jakiś czas mieszkam i zużycie gazu dla Praktycznego 4 przy 100% podłogówce mam około 200 -230 m3/msc, ale fakt zima do tej pory dosyć łaskawa.

Taka ciekawostka u mnie przy + 5 zużycie gazu prawie takie samo jak przy -10 czyli około 10m3 na dobę. Nie wiem dużo czy mało. Na podłogach panele i wykładzina i nie jest zimno.

Podbitki jeszcze brak i parę rzeczy do zrobienia i poprawy jeszcze zostało może to pozwoli jeszcze zmniejszyć jeszcze koszt ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie temat, ale raczej chodziło mi o rolety wewnętrzne. Problem polega na tym, że chciałam mieć rolety zamontowane przed oknami tak, aby rolety zachodziły za światło okna lub przynajmniej się z nim równały, ale przez wielkość mechanizmów do mocowania rolety nie jest to możliwe do osiągnięcia na dużym oknie i wyjściu na taras. Proponują mi montaż rolet na ramie okiennej. A to już mi się nie podoba. Może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie?

Poniżej zdjęcie przedstawiające efekt jaki chciałam uzyskać.

 

Pozdrawiam

żaluzje w oknie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda,

Chyba pobieżnie przeczytałaś to co Ci napisałem. Właśnie podlinkowałem Ci rolety / żaluzje wewnętrzne, takie jak mamy.

U nas są przykręcone do sufitu i wychodzą parę cm ponad światło okna. Jak widzisz da się to zrobić przy dużym oknie / wyjściu na taras.

 

Poniżej widok na żywo:

 

IMG_0015.JPG IMG_0016.JPG:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert,

 

producent rolet powiedział, że przy tak dużych roletach od końca mechanizmu do brzegu rolety może być ok 7 cm, więc jak dosunę roletę na max. w stronę okna wyjściowego to roletę na nim będę musiała odsuną od rogu o 7 cm, a wtedy roleta nie zasłoni całego światła okna wyjściowego.

 

U Ciebie wygląda to dobrze, bo przerwy pomiędzy żaluzjami są mniejsze niż w roletach. A jaki jest koszt takich żaluzji jak Wasze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...