Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tymi barierkami najlepiej chyba dogadać się z jakimś lokalnym ślusarzem aby wykonał odpowiednie uchwyty z nierdzewki i szklarzem aby dociął i obrobił szybę. Zrobi to też większość firm zajmujących się balustradami z nierdzewki, ale najlepiej chyba szukać na lokalnym rynku.

 

W sumie są dwie opcje, z montażem w świetle okna - która jest trudniejsza i droższa albo na murze poza obrysem co wychodzi taniej i można zrobić już po wykonaniu elewacji, ale moim zdaniem wygląda gorzej. My płaciliśmy po 103pln za uchwyt z rotulami (na okno idą 4) i ok 900pln za szyby na 3 okna. Same uchwyty można obejrzeć w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
my mamy dach z cementówki Braas Teviva, kruchy przy układaniu, ale jak już leży to wg mnie lepiej wygląda niż Tegalit, nam bardziej podobał się kolor, ale to już każdy musi zdecydować sam. Co do obróbek to wszystkie poza gąsiorami mamy z blachy, chociaż teraz zastanowiłbym się i nad tym. W załączeniu kilka fotek dachu z podbitkami ze świerka w lazurze bezbarwnejDSC_0710 (2).jpgDSC_0712 (2).jpgDSC_0722 (2).jpgDSC_0723 (2).jpgDSC_0724 (2).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kolor tej jasnej podbitki, orientujesz się może czy ten świerk zachowa kolor czy mocno przyciemnieje z czasem? Zastanawiam się własnie czy lekko złamać naturalny kolor drewna pod stolarkę winchester czy dać jej po prostu trochę czasu... Btw jaka to jest szerokość desek na podbitce? Akurat jesteśmy na etapie zakupu podbitki stad tyle pytań ;)

 

Nawet fajnie wyglądają obróbki blacharskie zamiast krawędziówek, dach wygląda jakby masywniej. Jedyne do czego bym się przyczepił, to orynnowanie zrobił bym też w klasycznym antracycie (pochodne RAL7016) pod kolor obróbek. Po wyglądzie zgaduję, że rynny to lindab antracyt metalik, a to zupełnie inny odcień, bardziej pasuje pod grafitowy tegalit, który ma podobnie specyficzny kolor...

 

Btw stolarka to złoty dąb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj rafal125, powodzenia w budowie :)

A tak z ciekawości, możesz napisać jakie przemyślenia pchnęły Was ku ścianie trójwarstwowej? Mieszkam aktualnie w domku w technologii trójwarstwowej, ale w dzisiejszych czasach to chyba już rzadko wybierane rozwiązanie. Sam wybrałem porotherm dwuwarstwowy, ale mam do niego mieszane uczucia, następny dom (na chwilę obecną) zrobiłbym z silikatów z dobrym ociepleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bacardi,

tak jak wspomniałem wcześniej, planowaliśmy budować z ytonga. Zmiana technologii na portoherma została podyktowana dosyć wysokim stanem wód gruntowych. Trochę się obawiałem, że po jakimś czasie ytong zacznie mi nasiąkać. Wiem, że jest izolacja,ale chyba zadziałał tu czynnik psychologiczny. Ceramika tak szybko nie nasiąka. A ściana trójwarstwowa wzięła się z chęci wykonania elewacji w podobny sposób jak w projekcie praktycznego z wykorzystaniem cegły klinkierowej i deski elewacyjnej. Śledzę Twój dziennik budowy od podjęcia decyzji o budowie praktycznego i korzystam z Twoich wyliczeń i uwag.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi no co Ty :)))

Przecież to taniuteńki w realizacji projekt ;) Minimalne ilości zbrojenia, bardzo mało betonu, tanie okna... mógłbym tak wymieniać i wymienać ;)

Rafał, z tą ścianą trójwarstwową to jeszcze to sobie przemyśl. Czytałem, że chcesz ułożyć cegłę klinkierową i deskę... Jak to połączysz, żeby uzyskac tę samą grubość ściany? W projekcie masz płytki imitujące cegłę... Czy planujesz zakładać rolety? Zastanawiałeś się jakiego typu? Jak schowasz skrzynkę?

Powodzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, no tak do tego 3 daszki płaskie, laminaty HPL, podcienie które trzeba "zalepić"... a oprócz tego drobnostki które fachowcy często przeoczają jak nadciągi, nietypowa konstrukcja lukarny itp...

 

Z tą cegłą klinkierową jest jeszcze ciekawiej, bo w projekcie w standardzie jest cegła 9,5cm, a jako alternatywa płytka. Dlatego my na ścianie szczytowej stykającej się z płytkami daliśmy styro 20cm, a reszta 18, tak aby mieć zapas na dobre płytki 1,5cm.

Ja bym jeszcze przy takiej ścianie dobrze patrzył fachowcom na ręce, bo nie będzie widać co i jak upchnęli pomiędzy warstwy porothermu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster za położenie wełny i drugą warstwę ściany doliczył mi ok. 8 tyś., a Porotherma 11,5 kupiłem w dobrej cenie, ok. 700 szt za 1400 zł, a 600 szt na składzie budowlanym po 3,70 za szt.(przez 2 tygodnie była na niego promocja). Dzisiaj geodeta wytyczył mi położenie domu, a jutro ma się pojawić ekipa (mieli przyjść w środę, mam nadzieję że to ich pierwsza i ostatnia obsówa). Wstępnie beton z pompą umówiłem na poniedziałek na 15. Między ściany będę pchał jakiegoś ROCKWOOL-a w panelach (zastanawiam się nad FRONTROCK MAX E). Jutro będę o tym rozmawiał z kierownikiem. O wykonanie trochę się martwię, ale pocieszam się tym,że mój kierownik jest wymagający i często zagląda na budowę. Bacardi, masz rację i na ściany biorę urlop. Jeżeli chodzi o stal, to mam na razie ok 1,5 tony. W fundamenty gdzie jest ściana trojwarstwowa będzie kładzione 6 drutów. Biorę się za szukanie styroduru, na składzie w którym się zaopatruję nie mają go.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...