Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bezpieczny w sensie może być klejony np. VSG, P2, P4 (ostatnie 2 mają klasy antywłamaniowe) lub szkło hartowane. Chodzi o to aby w razie zbicia się szyby nie pokaleczyła ona osoby w pobliżu. Szkło klejone po prostu się nie rozpadnie i pomimo pęknięcia szyba będzie się trzymać mocno w ramie, a hartowana posypie się w mak, ale bez ostrych krawędzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my do naszego przerobionego praktycznego 4 a mamy w salonie dwa duze okna 270 na 235 jedno hs wstawialisy szyby p4 zreszta do wszystkich okien na dole tych w wykuszu tez ,i dodatkowo w sypialni syna -bo okna do podłogi a wiadomo jakie dzieci maja pomysły ,nie pamietam jaka róznica w cenie była ,okna mamy schuco ,zamawiane we wrocławiu ,teraz mieszkam w domu gdzie jest dosc duza witryna 1,8 na 2 i jak szkło drga i zawsze bije sie zeby nie wyleciła .

Bacardi jak prace ? pozdrawiam

u nas elewacja cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Andżi :)

U nas jak zwykle, na nic nie ma czasu, prace idą ale nie tak szybko jakby się chciało. W każdym razie w poniedziałek w końcu będziemy mieli nasze zyndramy :] Więcej napiszę w mailu.

 

A wracając do szyb, to jeśli jesteśmy przy P4, to warto przynajmniej zadbać o to, aby w witrynie L oba okna miały taki sam pakiet, ponieważ P4 jest nieco ciemniejsze i to może być widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujacych praktycznego 3

Mam prosbe czy istnieje mozliwosc obejrzenia waszego domu gdzies w wojewodztwie łódzkim lub mazowieckim

Generalnie chodzi mi o bryle budynku jak wyglada z zewnatrz na zywo jak sie prezetuje, jak wygladaja duze przeszklenia, uklad pomieszczen pasuje mi na 100% ale co do reszty niejestem jeszcze przekonany.

Bede wdzieczny za zaproszenie

Moj mail to [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie szklenia dużych okien. Co wg Was jest bardzoiej zasadne szyba P2 czy hartowana? Poza tym czy ktoś się "odważył" wstawić okna ze zwykłymi szybami?

Pozdrawiam

 

Chyba zwykłe szyby nie wchodzą w tym rozmiarze w grę, ja przynajmniej w ofertach wszystkich producentów miałam szyby grubsze. My fix w wykuszu mamy grubszy i dodatkowo klejony - ta szyba jest duża - bałabym się, że potłuczona po prostu kogoś zgilotynuje. Okno przy tarasie mamy typu HS więc kłopot odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących praktycznego!

 

Jesteśmy z mężem na etapie zakończenia fundamentów do Praktycznego 3 w woj. śląskim i zastanawiamy się nad dachówką, ponieważ nasz plan zagospodarowania pozwala nam na okrojoną kolorystykę dachu to z tej niewielkiej gamy wyboru zdecydowaliśmy się na kolor ciemny brąz (niestety nie możemy położyć dachówek w kolorze antracyt), dlatego proszę o informacje czy ktoś z Państwa posiada dachówkę płaską w kolorze ciemny brąz, jeżeli tak to bardzo proszę o podanie nazwy.

 

Pozdrawiam

Lati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
kemoth, myslelismy o takiej zabudowie, ale przeciez mamy obok spizarnie w ktorej jakies rzeczy bedziemy przechowywac. moze sie pomiescimy ;)

 

załączam rzuty; jak pisalam powyzej nasz praktyczny jest ze zmianami, m.in. na dole zmienilismy uklad schodow aby wejscie do gabinetu nie bylo na widoku (kosztem likwidacji prysznica na dole), dodalismy spizarnie, okno w kuchni jest z drugiej strony, a na gorze jedna lazienka i odwrotny uklad pokoi. dodam tez ze na etapie budowy zrezygnowalismy z kominka

[ATTACH=CONFIG]245706[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]245707[/ATTACH].

 

Witam,

zmiany jakie Pani wprowadzila, sa dokladnie takie, o jakich mysle. Uklad dla mnie idealny.

Widze, ze lukarny zostaly przeniesione na srodek, a jak porownuje szerokosc bryly (bez garazu) to w projekcie jest 955, w Pani rzutach, po dodaniu wymiarow wychodzi mi 971. Zmian dosc sporo, stad mam kilka pytan:

1. Czy projekt byl robiony na nowo na podstawie Praktycznego, czy tez zmiany zostaly wprowadzone w ramach adaptacji?

2. Jaka maja powierzchnie uzytkowa/po podlodze wydzielone dwa rowne pokoiki ("dzieciece")

3. Jaka powierzchnie ma glowna sypialnia

 

Prosilabym o odpowiedz na forum lub prywatnie: [email protected]

Z gory bardzo dziekuje,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości... co byś zmienił? :)

 

Dół domu jest OK, ale układ pokoi na górze przynajmniej dla mnie jest taki sobie tj. trochę mało światła wpada do pomieszczeń (poza sypialnią) Najlepsza część poddasza tj przy ścianie szczytowej tam gdzie jest łazienka zajęta jest właśnie przez łazienkę, Dziś przeniósłbym ją pod jakiś skos.

Ogólnie całość jest bardzo fajna i za nic na świecie nie zamieniłbym domku na blok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam praktycznych

Mam pytanie do zony m oraz innych osób które zamontowały portfenetry:

- czy rozważaliście zamontowanie balustrad zamiast portfenetr?

- czy nie żałujecie zamontowania portfenetr i jak bardzo się brudzą i czy łatwo się je myje?

- czy są solidne i w jaki sposób montowane bo jak oglądam zdjęcia wydaje mi się, że gdyby osoba o wadze ok. 80 kg się na nich oparła mogą nie wytrzymać jej nacisku.

Mam również pytanie czy ktoś kładł na elewację płytki klinkierowe firmy vandersanden i może polecić wykonawcę z woj. Mazowieckiego albo Świętokrzyskiego i ile kosztuje robocizna

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w w/w tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz.

Nie braliśmy pod uwagę zamiany portfenetrów za balustrady, bo psuje to efekt całej wizualizacji. Myje się je łatwo, płynem do mycia okien, przecierasz z 2 stron i gotowe. Montowane są do pustaka, solidnymi śrubami i nie ma możliwości aby opierając się o nie zerwać je. No chyba, ze przymocujesz do ocielenia/warstwy izolacji i tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam praktycznych

Mam pytanie do zony m oraz innych osób które zamontowały portfenetry:

- czy rozważaliście zamontowanie balustrad zamiast portfenetr?

- czy nie żałujecie zamontowania portfenetr i jak bardzo się brudzą i czy łatwo się je myje?

- czy są solidne i w jaki sposób montowane bo jak oglądam zdjęcia wydaje mi się, że gdyby osoba o wadze ok. 80 kg się na nich oparła mogą nie wytrzymać jej nacisku.

Mam również pytanie czy ktoś kładł na elewację płytki klinkierowe firmy vandersanden i może polecić wykonawcę z woj. Mazowieckiego albo Świętokrzyskiego i ile kosztuje robocizna

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w w/w tematach.

 

witam

te balkoniki szklane :) to najlepiej montowac uchwyty przed ocieleniem do scian pozniej tylko szyby mysle ze nie bedzie problemow z myciem :)

co do płytek vandersalden to ja własnie koncze kłasc te płytki na scine przy wejsciu ,na rogu wykuszu i jedna sciana z tyłu domu ,kolor argentis jasno szary bardzo ladny -bo platina jak w projekcie jest szaro-bura cimna ,płytki kładzie ekipa ktora robi wiekszosc wykonczen w u nas w domu i samo klejenie nie problem ttlko fugowanie duzo czasu zajmuje i trzeba uwazac zeby nie zabrudzic płytek ,niestety nie wiem jak dodac zdj do forum bo bym pokazała efekt .

cena połozenia nie wiem maz sie umawia z nimi od wykonanych prac ale wiecej niz za zwykle płytki klinkierowe na cokół bo praca inna i te fugowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...