Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam na forum wszystkich Praktycznych :)

 

My budujemy Praktycznego 4 w zachodniopomorskiem. Zakupiliśmy wersję lustrzana projektu i jesteśmy już po wylaniu fundamentów, teraz będzie czas na układanie bloczków fundamentowych.

Kwestie stron świata wydaje mi sie, że przemyslelismy, bo działka jest z wejściem od południa, wiec słońce będzie wpadać przez okno w kuchni a popołudniem rozjaśni jadalnię i salon przedzierając się przez duze okno w jadalni. Mam nadzieje ze unikniemy upałów i będzie to dobre rozwiązanie :-)

 

Zamierzamy wprowadzić następujące zmiany:

- łazienka na parterze przesunięta do kotłowni

-kotłownia zostaje w łazience

- zrobimy tylko piec kondensacyjny na gaz

- wejście do tejże łazienki przesunięte pod schody, których bieg odwracamy, dzięki czemu uzyskamy więcej przestrzeni.

-schody zrobimy otwarte, drewniane, prawdopodobnie dywanowe

- przejście z domu do garażu obok wejścia do łazienki, wejście do gabinetu także przesunięte w tenże powstały hol, naprzeciw schodow, aby nie wychodzić z gabinetu bezpośrednio na salon. Tym samym powiększamy przestrzeń na rtv.

- w gabinecie zmiana okna na duże, takie trochę panoramiczne, w poziomie (wymiary prawdopobnie 235cmx110cm), bez wyjścia na taras w celu uzyskania miejsca pod tym oknem na siedzisko, biurko itp.

-likwidujemy kominek przez co powiększa się troszkę kuchnia

-dodajemy dwa male okienka w garażu, równolegle do dwóch okien które zrobimy w pokoju nad garażem

- w pokoju nad garażem wydzielamy nasza sypialnie z łazienką i garderoba oraz wstawiamy 2 okna zamiast jednego

- pokój o wielkości 12,5 m2 przeznaczamy na pralnio-suszarnie-prasowalnie

-pokoje dzieci: 15,4 m2 oraz 12,4 m2 pozostają bez zmian

- łazienka dzieci pozostaje bez zmian (ta 5,8m2)

- garderoba i łazienka która wychodziła z okolo 15-metrowego pokoju zostaje połączona w jedno pomieszczenie z którego chcielibyśmy zrobić dużą wspólna garderobę o wielkości 10,2m2

 

Powstaje jeden problem. Strop w projekcie jest żelbetowy, a projektanci 'puścili' kanalizację z łazienki 5,8m2 na lekkim spadzie stropem w kierunku bodajże miejsca gdzie w projekcie idzie komin. O ile zdarzylismy się zorientować takiego rozwiazania w tego typu stropie nie mozna zastosowac. Jak u Was rozwiazaliscie tę sprawę?

 

Druga rzecz - jak wykonaliscie ten śmieszny balkono-wykusz nad jadalnią? Nie macie z nim żadnych problemów?

 

Czy posiadacie lub może zdjęcia z ukończonej budowy?

 

Jaką dachówkę polozyliscie?

 

Podzielcie się wrażeniami użytkowania, a może natkneliscie się na jeszcze jakieś uhybienia w projekcie które zmieniliscie?

 

Liczymy na dobre rady :-) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...
cześć,

Jestem nowa na forum, nassz praktyczny 3 juz stoi jestem przy wyborze koinka czy ma ktoś zdjęcia z domu po wykonaniu? schody mam otwarte zmieniliśmy trochę w projekcie czy posiadacie zdjęcia schodów?

pozdrawiam i dziękuję z góry za odp.

 

witam ,my zrezygnowalismy z kominka naroznego i dalismy duzy panoramiczny piazetta 90 cm otwierany do góry ,schody mamy otwarte,ale nie mamy tez gabinetu i caly salon powiekszony ,schody sa betonowe ,obłozone drewnem amazaque i szkło efekt :) b dobry wg nas ,bo w domu raczej dominuje biel ,szarosc bez ,a schody wygladaja jak mebel w tym zestawieniu ,nie mam zdj na komp tylko na priv .

my juz odliczmy dni do przeprowadzki ,w zasadzie to juz tylko a wanne i listwy przypodłogowe ,a i zabudowy szaf :)

na ok 5 wrzesnien planujemy ,gorzej z zagospodarowaniem ogrodu to chyba wiosna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Od przyszłego roku chcemy postawić pierwsze kroki w kierunku budowy wymarzonego domu. Oczywiście na pierwszy rzut idzie papierologia... :bash:

Na chwilę obecną, niezmiennie, od paru lat, pewniakiem jest Praktyczny 3 (z paroma zmianami w kierunku 3A).

Czy jest tu ktoś, kto budował trójkę? Czy ktoś mógłby się podzielić zdjęciami?

A może jest tu ktoś z kuj-pom? Baaardzo chętnie obejrzelibyśmy dom na żywo, choć machając przez płot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam Wszystkich

Zamierzam zakupić projekt domu Praktyczny 2a, ale wcześniej chciałbym zobaczyć wnętrza budynku. Chcę wybudować ten domek w wersji bliźniaczej tylko nie wiem jak go połączyć, czy tylko garażami, czy również dachem dwu spadowym. Nie mogę zastosować innego projektu bo szerokość działki tylko 36m.

Jeżeli ktoś realizuje projekt Praktyczny 2a to proszę o wiadomość na [email protected]

pozdrawiam

A.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dzień dobry :)

My również zdecydowaliśmy się na projekt Praktyczny 2A. Czekamy na przybliżony kosztorys, pracownia jeszcze go przygotowuje. Jest to ich nowy projekt, więc zakładam, że jeszcze nikt tej wersji nie wybudował. Ale może ktoś zdecydował się na Praktycznego 2? Czy możecie podzielić się doświadczeniami? Zdjęciami?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe doświadczenie... Kosztorys się zgadza może maksymalnie na etapie stanu surowego otwartego...Projekt jest wg mnie mocno przewymiarowany (duża asekuracja) konstrukcyjnie... Ilości betonu w porównaniu do przeciętnych projektów tej samej wielkości prawie dwukrotnie większe... Czy naprawdę jest potrzebna aż taka konstrukcja żelbetowa... Niech każdy oceni...

To z tych negatywnych... Cała reszta jest już tylko balsamem dla duszy :) W projekcie 2A wprowadzono dużo zmian jak to już ktoś zauważył zasugerowanych przez forumowiczów tego wątku... Jedynie co mi się nie podoba to zmniejszenie okien na piętrze ta gdzie w P2 jest sypialnia, a w P2A łazienka... No i nie wiem jak się wchodzi na taras nad garażem? Przez umywalkę? Czy jedynie po drabinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi.

 

Nad garażem nie ma tarasu, przynajmniej u nas nie będzie, tylko dach płasko zlicowany. Wielkość okien w łazience nam odpowiada. Mam jedynie wątpliwości, co do rozmiaru kuchni, praktycznie jest taka sama, jak w naszym 56-metrowym mieszkaniu. Natomiast powiększenie kuchni zlikwiduje ten fajny wykusz w jadalni. Jeszcze będziemy nad tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii jeśli zaraz obok kuchni jest jadalnia to jej wielkość w Praktycznych jest optymalna... Można jeszcze rozważyć jedną opcję (ja mam tak zrobione), a mianowicie zamurować (nie budować) małe okno w wykuszu, to od strony kuchni i wówczas się robi fajna ścianka w jadalni, na której można powiesić jeszcze delikatne półki/szafki w których można przetrzymywać cześć zastawy czy szkło...

 

6.jpg

Edytowane przez Mariusz_Osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...