Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich. :welcome:

Czy możecie udzielić mi informacji jaki jest wymiar okien kuchennych oraz okien : w Praktycznym 4A tj łazienka na piętrze (dwa podłużne okna), oraz w pokojach również na piętrze, nazwijmy je dziecinne, okna podłużne otwierane?

Pytam, ponieważ bardzo podoba mi się ten projekt, a w szczególności widok okien.

U jakich producentów zamawialiście okna do swoich PRAKTYCZNYCH?

PODRAWIAM WSZYSTKICH, bez wyjątku(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich!

Obserwuję forum od dłuższego czasu i z przykrością muszę stwierdzić, że chyba nie ma tu już żywej duszy :((

A szkoda bo jestem wielką jego fanką i czytałam z zaciekawieniem wszystkie wpisy..

Ja również dołączyłam do grona fanów praktycznego - a dokładnie 2a i zaczynam budowę w Gliwicach.

Kilka osób pisało, że buduje też praktycznego w tej okolicy. Chętnie nawiążę kontakt z osobą ze śląska w celu wysłuchania cennych uwag, o możliwości obejrzenia domu nawet nie śmiem wspomnieć :)

Jeżeli ktoś tu jednak jeszcze zagląda, mam taką szczerą nadzieję, to proszę o kontakt.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Żono m - super, że odpisałaś, że są chociaż weterani :)

Cieszy mnie to bardzo. Mam milion pytań dotyczących tego projektu - a dokładnie Praktyczny 2 i 2A. Czy można z Tobą umówić się na jakąś wymianę doświadczeń - np. mailowo (mój mail [email protected]) bądź osobiście :)

Niby jestem na 100% pewna, że to ten wybór, ale wątpliwości na pewno się pojawiają.. Bardzo chciałabym zobaczyć dom na żywo, ale niestety nikt nie odpowiedział na mój wpis :(

Krzapo - a gdzie macie miejscówkę? My w Gliwicach :)

Chętnie powymieniam się doświadczeniami. Planujecie jakieś zmiany do projektu?

 

Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sojerr my planujemy budowę w Gorlicach. Póki co jesteśmy na etapie papierologii. Kilka zmian planujemy np rezygnujemy całkowicie z kominka, na pewno zamiast małych otwieranych drzwi na taras zrobimy duże przesuwne. Wyjście nie będzie na podcień no ale wydaje mi się wygodniejsze większe wyjście...Zastanawiam się nad rezygnacją z bocznego okna w kuchni.

Jeśli chodzi o piętro to chcemy zmienić sypialnię z łazienkami tak jak w projekcie Praktycznym 1 aby było wyjście na taras z sypialni. Łazienki połączyć w jedną dużą.

To chyba tyle naszych zmian. Podziel się swoimi przemyśleniami jeśli chodzi o zmiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy powiększyć garaż i zmienić stronę wjazdu do niego - prostopadle do drzwi wejściowych (na ścianie bocznej). Na dole chcemy powiększyć gabinet o podcien. A kominek przenieść na ścianę na której w wizualizacji jest tv. Okno na taras też chcemy zrobić duże przesuwne. Zastanawialiśmy się również na likwidacji okna bocznego w kuchni ale po namyśle stwierdziliśmy że dom straci na swoim uroku. To okno daje taką przestrzeń. A poza tym boczne chcemy dać otwierane a to duże to fix. U góry w sumie zastanawiałam się na zamiana łazienki z sypialnia ale chyba zostawimy tak jak jest w projekcie bo akurat te okna bedziemy mieli na mniej korzystna stronę. A w sumie pewnie i tak nie korzystali byśmy z tarasu na piętrze mając ogródek.

Obecnie jesteśmy na etapie przyłączy. A kupiliscie już projekt? My jeszcze nie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sojerr tak to te Gorlice niedaleko Sącza :)

Jeśli chodzi o powiększenie pokoju to ja wolę zostawić sobie ten podcień chociaż trochę cienia będę mieć bo póki co na działce ani jednego drzewa nie mamy ;)

Mojemu mężowi zależy na tarasie żeby móc oglądać zachód słońca ;) chociaż jak dla mnie to też wydaje mi się że wiele się z niego korzystać nie będzie... jedyny plus to taki że będe miała gdzie wietrzyć pościel lub zostawić pranie w razie wyjścia z domu. A tak poza tym to czy ktoś może podać jakie są wymiary tego balkoniku nad wykuszem?

My jeszcze nie kupiliśmy projektu ale myślę że na dniach już to zrobimy, aby ruszyć z pozwoleniem na budowę. Jeśli chodzi o przyłącza to mamy już na działce wodę i kanalizację. w pobliżu mamy też prąd i nie daleko gaz.

Bardzo dużo razy rezygnowaliśmy z pomysłu budowania Praktycznego na rzecz innych domów ale zawsze do niego powracaliśmy :D więc myślę że to jest najodpowiedniejszy projekt dla Nas ;-)

Mamy juz mapkę projektową od geodety i w najbliższym czasie wybieramy się do architekta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzapo, ja się zastanawiam jeszcze nad poszerzeniem wykuszu o 50 cm.. tak aby zyskać więcej miejsca (żeby zmieścił się tam cały stół, a u góry mieć w sypialni mały balkonik (na tą pościel :))

Mamy tu oczywiście zgrzyt z mężem, bo on twierdzi, że ten wykusz będzie wyglądał jak dobudówka i oszpeci wygląd domu.. ja się upieram, że 50 cm różnicy widocznej nie zrobi, a jaki pożytek :)

zastanawiam się jeszcze nad tym podcieniem.. byłam na 100% przekonana że chcę go zlikwidować, bo ten pokoik-gabinecik jest bardzo mały.. ale teraz mam wątpliwości. Bo podobałoby mi się okno narożne w salonie i mielibyśmy w tym momencie z salonu widok na wszystkie strony.. ech tych wątpliwości trochę jest..

Jeszcze nie pisałam wcześniej ale chcemy też okna u góry zamienić na kolankowe. Nie wiem czy ktoś nanosił takie zmiany.. i chcielibyśmy w tym pokoju u góry, co nie ma okna dachowego - dołożyć jedno, ale nie mamy planów i nie wiemy czy w ogóle jest taka możliwość..

Dlatego bardzo chciałabym zobaczyć dom na żywo! Ale jak widać na forum już nikt z osób, które mieszkają w praktycznych, nie zagląda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poszerzenie wykuszu to nie do końca jestem przekonana...Twój mąż może mieć racje...ale zawsze możecie napisać do DzW i zapytać czy mogli by przedstawić wam taką aranżacje, może się zgodzą. A przez wąski balkonik też dasz rade przewiesić pościel :D Ja nie mam możliwości na jakiekolwiek poszerzanie bo dom ma nam wejść na styk.

Kupiliśmy projekt :lol2: teraz czekamy...ja też żałuję że nikt się nie odzywa w temacie praktycznego....aż wierzyć się nie chce że tylko my dwie zastanawiamy się nad tym pięknym domem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ci co mieszkają to im się nie dziwię bo czego mieliby tu szukać. Ale że nowych nie ma to rzecz niebywała:)

Kupiliscie projekt - super! A przez pracownię DzW? To już bardzo ważny krok podjęty! Wybór padł na 2a? Bo moim zdaniem jest najładniejszy :))

Jeżeli chodzi o nasze zmiany to i tak będziemy się radzić architekta. My i tak będziemy mieli zmiany w bryle budynku bo poszerzamy garaż. Więc na pewno zaburzy to proporcje. Ale i tak zdanie fachowca będzie dla nas ważne. Ogólnie jesteśmy zadowoleni bo wydaj mi się że pozostałe zmiany w projekcie które nam się nasuwają są bardziej kosmetyczne. jeżeli chodzi o ten projekt to przypadł nam do gustu w zupełności. Dom jest w sam raz na naszą rodzinkę :)

Tylko marzy mi się żeby już w nim zamieszkać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Sojerr projekt kupował nasz architekt ale z biura extradom. Oczywiście stanęło na 2a. Mąż zastanawia się czy nie podnieść ścianki kolankowej, ponieważ w pokoju dzieci wynosi ona 90cm i boi się że będzie za nisko. Czy jest albo był ktoś na forum kto podniósł ściankę? Ciekawa jestem czy nie zaburzy to wizualizacji...będę wdzięczna jeśli ktoś posiada zdjęcia zewnątrz po podniesieniu.

My póki co czekamy na pozwolenie na budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Wraz z mężem planujemy budowę naszego wymarzonego domu :) oczywiście według projektu Praktyczny 2 :) na projekt trafilismy kilka miesięcy temu i mimo że jesteśmy dopiero na etapie przekształcania działki jaka dostaliśmy od rodziców jesteśmy pewni że będzie to właśnie projekt Praktyczny :) czy jest ktoś kto buduje domu według tego projektu w dolnośląskim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzapo super, że macie już projekt :wiggle:

My jeszcze nie zamówiliśmy. Ale właśnie robią nam przyłącze prądu więc lada dzień będziemy chcieli umówić się z architektem i zaczniemy działać :)

Trochę się zmartwiłam jak napisałaś, że ściana kolanowa ma 90 cm bo byłam przekonana, że ktoś na forum pisał, że jest 105 cm. Ja w tej wersji zastanawialam się czy nie podnieść tej ściany a w takim przypadku zrobimy to na pewno. Ja teraz w mieszkaniu mam ściankę kolankową 105 cm i szału nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianw3 - piękny dom!! Bardzo mi się podoba elewacja. Ja się łamię czy nie dać okien antracytowych i elewację w bieli i szarościach ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to jestem zachwycona :))

Oprócz zmian widocznych wprowadzałeś jakieś? Można wiedzieć gdzie masz miejscówkę?

Jeszcze raz gratuluję pięknego domu i tylko pozazdrościć, że budowę masz za sobą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...