Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aga979 u ciebie chyba jest najbardziej zaawansowana budowa Praktycznego. Prosiłabym o jakieś fotki z dalszych prac. Nie ukrywam, ze zjada mnie ciekawość.:)

 

Witam

Bardzo się cieszymy, że budujemy jako pierwsi, z drugiej strony zaś lepiej mają Ci którzy budują później, ponieważ mogą skorzystać z bardzo pożytecznych wskazówek.

Oto kilka fotek :)))

111.jpg

222.jpg

333.jpg

444.jpg

555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. już niedługo nastąpi :)

jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć ;)

 

Pozdrawiam

 

Ja mam, jak to kobieta. Jak w realu wygląda kuchnia? bardzo mała? Jak myślisz czy da się zamontować zabudowę w ''U''? niby na wizualizacjach jest taka, ale w realu różnie to bywa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a posiada moze ktos projekt wentylacji mechanicznej do praktycznego ?

 

pozdrawiam

 

Jarek

 

Witaj,

 

my zdecydowalismy się na wentylację mechaniczną, ale mamy speca od wentyalcji w rodzinie, który wszystko nam zaprojektuje i wykona. Plan ma już w głowie. Dlatego nie kupowaliśmy od pracowni projektu. Zainteresowanych będziemy mogli w przyszłości informować o pracach nad wentylacją.

Póki co zdecydowaliśmy się za namową naszego speca do położenia rur wentylacyjnych pod garażem :) I to będzie się działo już na tym pierwszym etapie budowy.

 

Co do wspomnianych rur, zostałam sprostowana przez męża, że nie są to rury wentylacyjne, mają one wspomagać gruntowy wymiennik ciepła :)

Edytowane przez karo_
Doprecyzowanie myśli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz

 

jaki to bedzie GWC - rurowy ?

 

odnosnie instalacji wentylacji mechanicznej staram sie wszystko sam policzyc korzystajac duzo z FM, ale interesuje mnie rozwiazanie poprowadzenia kanalow wentylacyjnych na parter, jak to zaproponowali DzW.

 

a jak Wy bedziecie prowadzili, jakie kanaly itd?

 

pozdrawiam

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz

 

jaki to bedzie GWC - rurowy ?

 

odnosnie instalacji wentylacji mechanicznej staram sie wszystko sam policzyc korzystajac duzo z FM, ale interesuje mnie rozwiazanie poprowadzenia kanalow wentylacyjnych na parter, jak to zaproponowali DzW.

 

a jak Wy bedziecie prowadzili, jakie kanaly itd?

 

pozdrawiam

 

Jarek

 

 

 

Witam ponownie,

 

my rekuperator umieścimy na poddaszu. Rury pod garażem, o których wspomniałam, będą czymś w rodzaju uproszczonego gruntowego wymiennika ciepła. Więcej grzechów nie pamiętam ;)

A tak na serio... autentycznie nie znamy szczegółów. Mamy naszego fachowca pod ręką i będziemy się z nim w najbliższym czasie widzieć, więc może potem coś więcej.

 

Tymczasem... po prostu muszę się pochwalić... ławy mamy już wylane, kierownik budowy dokonał odbioru i w tym momencie trwa rozładunek bloczków.

 

Mam przy tej okazji zapytanie do Pań już budujących Praktycznego, bądź kibicujących mężom w budowie... Czy Wam też ten wielki piękny salon wydaje się na etapie fundamentów taki malutki? W ogóle mam wrażenie, że jakiś taki mikro jest... mąż cały czas mi tłumaczy, że to złudzenie. Ja jednak mam wrażenie, jakby ktoś ten dom przeskalował...

 

Dzięki z góry za odzew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. już niedługo nastąpi :)

jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć ;)

 

Pozdrawiam

 

Witam!!

Super że wstawiłaś tak dużo zdjęć!! Ja mam pytanko - czy mogłabyś podać wymiar okna w kuchni i małym pokoju na parterze ;) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków :)

My również zdecydowaliśmy się na projekt domu Praktyczny1. Obecnie jesteśmy na etapie dogrania wszystkich interesujących nas zmian z architektem. Domek powstanie w okolicach Bielska-Białej.

 

Odpowiedź do "karo_" : jeśli chodzi o salon, to miałam takie same odczucia, że jest mały, nic zbytnio tam się nie pomieści... mój mąż ciągle przekonywał mnie, że się mylę i na dowód tego zrobił w ogrodzie "atrapę salonu". Miał rację... faktycznie nie jest on taki mały :) Podane metry kwadratowe mówią chyba same za siebie :) Jest dobrze:)

 

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...