Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na stronie domów z wizją wczoraj pojawił się Praktyczny 3. Moim zdaniem jest dużo ładniejszy od dwóch poprzednich wersji. Mi osobiście nie podobał się ten klockowaty garaż z przodu budynku. Dla mnie Praktyczny 3 jest projektem na mój wymarzony dom - no oczywiście z drobnymi zmianami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie domów z wizją wczoraj pojawił się Praktyczny 3. Moim zdaniem jest dużo ładniejszy od dwóch poprzednich wersji. Mi osobiście nie podobał się ten klockowaty garaż z przodu budynku. Dla mnie Praktyczny 3 jest projektem na mój wymarzony dom - no oczywiście z drobnymi zmianami.

Pozdrawiam

 

Praktyczny 3 chyba i jest ładniejszy, ale jeśli ktoś potrzebuje garaż na 2 samochody, a przy tym ma wąską działkę to Praktyczny 2 jest po prostu.. praktyczniejszy.

Praktyczny 2 potrzebuje niewiele ponad 20m, przy Praktycznym 3 to już będzie ponad 25m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych Praktycznymi. Czy zastanawialiście się może nad stolarka okienna ? W projekcie podają drewnianą firmy Adpol w kolorze ciepłego, jasnego brązu a a PCV niby w odcieniach grafitu i szarości. Pomijając parametry techniczne okien to czy PCV nie może być w okleinie drewnopodobnej np.:złoty dąb lub orzech? Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

skieruję się na sam początek do kpp: okna z pcv są jak najbardziej dostępne z dwustronnej okleinie w kolorze "złoty dąb". To jeden z podstawowych wariantów kolorystycznych. Przymierzamy się do takich :) Ale kusi nas też oferta firmy, która produkuje b. dobre okna pcv w okleinie metalicznoszarej (kolor w oryginalnym brzmieniu to coś w stylu "silver brushed", w jasnym dość odcieniu). Ale to już za podwyższoną opłatą i wydłużonym o min. kilka tygodni okresie realizacji.

 

Co do postępów w budowie: jutro zalewamy strop. W końcu! Po minionym tygodniu szarugi i przerwy, nasi wykonawcy podgonili i ukończyli już labirynt zbrojenia. Wygląda to niesamowicie... nasi panowie trochę się z Praktycznego podśmiewają - pytają czy to lądowisko dla helikopterów...

A propos odstępstw od projektu: nieco zmieniliśmy zbrojenie na nadprożach okien, by w przyszłości zmieścić pod tynkiem rolety.

A na jutro zamówione 35 kubików betonu...

Tymczasem pozwolę sobie wkleić kilka ujęć zbrojenia (momentami jeszcze wówczas niekompletnego).

DSC_7480.jpg

DSC_7481.jpg

DSC_7484.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A propos odstępstw od projektu: nieco zmieniliśmy zbrojenie na nadprożach okien, by w przyszłości zmieścić pod tynkiem rolety.

...

 

Właśnie kilka dni temu pytałem (meilowo) architektów z DzW o zastosowanie rolet i otrzymałem odpowiedź, że do zastosowania zewnętrznych rolet są dwie możliwości albo obniżyć stolarkę w całym domu do wysokości 2,1m od podłogi - o wysokość skrzynki rolety-25cm (niestety mająca wpływ na estetykę) albo podwyższyć o tę wartość strop z całą konstrukcją dachową

Dobrze, że jest prostszy sposób na rolety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu pytałem (meilowo) architektów z DzW o zastosowanie rolet i otrzymałem odpowiedź, że do zastosowania zewnętrznych rolet są dwie możliwości albo obniżyć stolarkę w całym domu do wysokości 2,1m od podłogi - o wysokość skrzynki rolety-25cm (niestety mająca wpływ na estetykę) albo podwyższyć o tę wartość strop z całą konstrukcją dachową

Dobrze, że jest prostszy sposób na rolety :)

 

Z tymi roletami planujemy coś takiego (oczywiście po konsultacji z kierbudem):

wystarczy zrobić uskok w nadprożu. U nas ma 25 cm wys. i 10 cm głębokości. Są rolety ze skrzynkami 22x22 cm, ale kilka cm zapasu musi zostać na ocieplenie skrzynki od rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi roletami planujemy coś takiego (oczywiście po konsultacji z kierbudem):

wystarczy zrobić uskok w nadprożu. U nas ma 25 cm wys. i 10 cm głębokości. Są rolety ze skrzynkami 22x22 cm, ale kilka cm zapasu musi zostać na ocieplenie skrzynki od rolet.

 

witaj ciepło karo...

Jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu i poszukujemy kogoś kto już jest w trakcie realizacji projektu w okolicy. Jesteśmy z okolic Gliwic. Czy jest szansa zerknąć na waszą budowę. Bardzo nam zależy z oczywistych względów.... Dzięki pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych Praktycznymi. Czy zastanawialiście się może nad stolarka okienna ? W projekcie podają drewnianą firmy Adpol w kolorze ciepłego, jasnego brązu a a PCV niby w odcieniach grafitu i szarości. Pomijając parametry techniczne okien to czy PCV nie może być w okleinie drewnopodobnej np.:złoty dąb lub orzech? Co o tym myślicie?

 

Jak najbardziej mozna , my właśnie takie zamawiamy, dąb złoty dwustronny kolor. Prawdopodobnie z Jezierskiego.

 

Karo wow, szybkie tempo. My w piątek jedziemy na budowę, abym zobaczyła postepy prac, ostatnio byłam jak układali pierwszą warstwę ścian. Dzis ponoc robili kominy, kończyli szalowanie. Po niedzieli chyba będą lali strop.W sumie chyba ze 3 tygodnie mamy w plecy przez pogodę.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/62c18bf9917d.jpg.html

 

http://zapodaj.net/62c18bf9917d.jpg.html

 

moje kombinacje ze składzikiem na opał bo nie każdy ma gaz podciągnięty albo może budować piwnicę to jest połączenie praktycznego 1 z 3 bez garażu

 

jak ktoś jest w podobnej sytuacji niech też da pomysł

Edytowane przez damianw3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie ..

Zdecydowaliśmy się ostatecznie na złoty dąb w obustronnej okleinie z Oknoplastu na profilu Termic 90.

Zastanawialiśmy się jeszcze nad oknami Schuco w kolorze takiego metalizowanego orzecha, dokładnej nazwy niestety nie znam, ale ze względu na cenę (+30% do całości) daliśmy sobie spokój.

 

Co do rolet to rzeczywiście jest z nimi kłopot. My osobiście poszlismy za radą DZW i podnieśliśmy strop. Teraz rolety wejda ale stolarka okienna bedzie nieco mniejsza 231cm:)

 

Chciałam Was spytać czy w pokojach na górze planujecie kominki wentylacyjne do kazdego pomieszczenia czy tylko do WC? My zastosowaliśmy tylko kilka i zdaje mi się że to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mozna , my właśnie takie zamawiamy, dąb złoty dwustronny kolor. Prawdopodobnie z Jezierskiego.

 

Karo wow, szybkie tempo. My w piątek jedziemy na budowę, abym zobaczyła postepy prac, ostatnio byłam jak układali pierwszą warstwę ścian. Dzis ponoc robili kominy, kończyli szalowanie. Po niedzieli chyba będą lali strop.W sumie chyba ze 3 tygodnie mamy w plecy przez pogodę.:confused:

 

Witaj, z tym szalowaniem i zbrojeniem stropów było chyba najwięcej pracy. Pogoda i nam dała się w minionym tygodniu we znaki - mieliśmy wtedy tygodniowy przestój. Teraz znów nas czeka przestój, bo więźba będzie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Beton schnie, schody wyszły naprawdę nieźle...Tymczasem już częściowo murują nam pięterko... Kominy w drodze...

Dachówki też już niedługo zjadą z Niemiec. Zdecydowaliśmy się jednak na ceramikę: antracytowy angobowany Turmalin z RuppCeramiki. Po długich rozważaniach podjęliśmy decyzję. Pomogło nam w tym obejrzenie "na żywo" świeżo skończonego dachu w tym samym nawet odcieniu.

 

Tobie tymczasem życzę miłego spaceru po pięterku :) Fantastyczne wrażenie, gdy można się "przymierzyć" do widoków z tarasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Tobie tymczasem życzę miłego spaceru po pięterku Fantastyczne wrażenie, gdy można się "przymierzyć" do widoków z tarasu...''

 

Niestety nie będzie mi dane. W rodzinie epidemia i zostajemy w domu. Przynajmniej ja i dzieci-inwestor jedzie. Cóż, chyba juz przywyklam, ze budowę widzę na fotkach.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co mają już (w najbliższych planach lub w realu) dach na Praktycznym:

- jak rozwiązanie zastosowaliście: folia paroprzepuszczalna czy deskowanie z papą?

 

Witam

 

 

My bedziemy klasc OSB i pape na dach, mam kilku znajomych co mialo te membrane wysokoparoprzepuszczalna i po paru latach juz woda kapala do domu ;/;/;/ z foli malo co dobrego pozostalo. Dach musi byc szczelny, dlatego papa.

 

pozdrawiam

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...