Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

tez myslalem ogrzewanie podlogowe na calym parterze a góra kaloryfery.

 

co sadzicie o tych kaloryferach konwekcyjnych, tzn tych montowanych w posadzce?

 

Takie kaloryfery są bardzo fajne, trochę drogie i trzeba uwzględnić je w projekcie (albo odpowiednio adaptować projekt). Zastanawiamy się nad takimi pod oknami, tymi do podłogi. Wiem, że są dwa ich rodzaje z wentylatorem, który to ciepło jakgdyby wydmuchuje do góry i bez. Ponieważ jestem alergikiem te z wentylatorem odpadają, bo wiadomo, że unosiłby się kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

macie jakies propozycje ogrzewania tego domu ?

 

pzdr

 

My planujemy pompę ciepła i wszędzie ogrzewanie podłogowe (+ po jednym kaloryferze drabinkowym w łazienkach).

W związku z tym najprawdopodobniej nie będziemy mieć komina nad pomieszczeniem gospodarczym. Zostanie tam tylko pion wentylacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepla to chyba dosc drogo co ?

zastanawiam sie nad piecem kondensacyjnym gazowym oczywiscie, tez nie trzeba komina do tego budowac, wystarczy tylko kanal powietrzno-spalinowy przez sciane i bedzie cacy.

 

No właśnie czytam na różnych forach, że pompy ciepła kosztują od 30 do 80 tyś. Ja się na pewno nie zdecyduje ale jak ktoś nie ma np. możliwości podłączenia gazu ziemnego to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy pompę ciepła i wszędzie ogrzewanie podłogowe

 

a macie jakąś wstępną wycenę budowy pompy ciepła dla takiego domu jak Praktyczny? Jestem ciekawy ile może kosztować i ew. jaki jest czas amortyzacji.

 

Na razie mam jedną wycenę, choć czekam na kilka innych:

- pompa ciepła Ecopower C11 o mocy 11kW + zasobnik CWU 300 litrów + kolektor poziomy 600m2 - ok. 38000 brutto.

 

Co do opłacalności: przewidziany w projekcie gazowy piec kondensacyjny Viessman Vitodens 200 + zbiornik 150 litrów Vitocell W 100 (można oczywiście inny) kosztuje niewiele mniej niż wycena wyżej.

 

My nie będziemy w ogóle ciągnąć gazu, więc na tym trochę zaoszczędzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co Panie miejski ma juz Pan ten projekt?

Tak, posiadam już projekt.

zamawial Pan tez kosztorys? jaki jest koszt budowy ?

Kosztorys na dzień odbioru projektu nie był gotowy. Mam go otrzymać mailem.

jakie przewidzieli sciany (tzn z czego i jaka izolacja?)

Pustak ceramiczny (U-220, Porotherm itp) o grub. 25 cm + styropian 15 cm.

podali jakie bedzie zapotrzebowanie na cieplo itd?

11,3 kW według projektu

zamawial Pan projekt instalacji z rekuperatorem od nich ?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kosztorys to jest delikatna obsuwka, bo miał być pod koniec stycznia lub ew. w lutym. Liczę, że Sz. P. Miejski podzieli się chociaż ogólnymi kwotami stanu zamkniętego i pod klucz ;)

 

Jeżeli chodzi o rekuperator to także będzie chyba mała obsuwka, bo projekt wentylacji miał być zrobiony w lutym. Wentylacja mechaniczna to jest fajna sprawa, zwłaszcza gdy chce się wybudować dom enegrooszczędny z grubymi ścianami albo z grubą warstwą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...