Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszytskich, po bardzo długim wyszukiwaniu wymarzonego projektu znalazlam ten jedyny- jest to prjekt " Z Fasonem" z pracowni "Domy z wizją" , tylko nigdzie w internecie nie mogą znależć wiadomości na temat tego projektu, proszę wszytskich o spostrzeżenia na temat projektu,jakie byście wprowadzili zmiany , jak można ograniczyć koszty... Jeszcze czeka mnie wizyta w gminie-mam nadzieje ze będę mogła wybrać ten projekt i nie będzie problemów z dachem 22 stopnie:) Czekam na wasze uwagi, pomysły:)A może ktoś kupił już ten projekt z pracowni i jest w trakcie budowy?Wiem , że jest to jeden z nowszych projektów.

Pozdrawiam wszytskich budujących

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miejski,

 

Zrobiłem wycenę okien w Avante (zachodniopomorskie). Profil FORTE (6 komorowy), szyba superclima U = 0,5. Cena 22 400,00. Pracownik kontaktował się z fabryką, która stwierdziła, że nie widzi przeszkód aby wykonać fixy w jednej tafli.

 

Pozdrawiam

Divar

 

divar to mnie ucieszyłeś tą wiadomością podaj mi namiary na firmę w której robiłeś wycenę . Ja zaczynam budowę w marcu wiec powoli też zaczełem szukac okien , zalezy mi na oknach w jednej tafli

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski

 

sprawa ma sie tak ze daja 5 lat gwarancji na te duze okna itd, na reszte jest promocja ze daja 10 lat, ale za to dla okna z gabinetu jezeli ma byc otwierane lub uchylne to nie chca dac gwarancji za duza tafla ruchoma , i chyba zrobie fixa tam. podaj meila to podesle ci ich wycene itd z parametrami okien, http://www.bertrand.pl/

wczoraj wyslalem zapytanie odnosnie okien Avante zobaczymy co mi powiedza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Chcialam dolaczyc do grona sympatykow projektow : Praktyczny 1 i 2:) Z zainteresowaniem przeczytalam wszystkie wypowiedzi oraz obejrzalam zamieszczone zdjecia. Sama zakupilam juz projekt Praktyczny 2 i na wiosne chcialabym rozpoczac budowe, wiec chetnie zobaczylabym jeszcze kilka fotek z placu budowy:) Aga979 nie pojawila sie na forum od kilku tygodni, wiec karo_ - nie moge sie doczekac kolejnych zdjec:) Swoj dom bede budowac w Wielkopolsce, wiec jesli ktos ma jakies cenne namiary w tym rejonie to bede wdzieczna. Sama mam rowniez troche znajomosci, wiec chetnie sluze pomoca:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Chcialam dolaczyc do grona sympatykow projektow : Praktyczny 1 i 2:) Z zainteresowaniem przeczytalam wszystkie wypowiedzi oraz obejrzalam zamieszczone zdjecia. Sama zakupilam juz projekt Praktyczny 2 i na wiosne chcialabym rozpoczac budowe, wiec chetnie zobaczylabym jeszcze kilka fotek z placu budowy:) Aga979 nie pojawila sie na forum od kilku tygodni, wiec karo_ - nie moge sie doczekac kolejnych zdjec:) Swoj dom bede budowac w Wielkopolsce, wiec jesli ktos ma jakies cenne namiary w tym rejonie to bede wdzieczna. Sama mam rowniez troche znajomosci, wiec chetnie sluze pomoca:)

 

Whistle, planujesz jakieś zmiany w projekcie? Jeśli tak to możesz zdradzić jakie?

Ja też planuje budowę Praktycznego 2 (w Łodzi) na wiosnę i z tych bardziej istotnych zmian w projekcie to poszerzenie garażu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryl, na dzien dzisiejszy planuje kilka zmian, ale raczej nie wymyslilam nic innowacyjnego w stosunku do wypowiedzi innych uzytkownikow na tym forum. Zgodze sie natomiast w tymi wypowiedziami, z ktorych wynikalo, ze najlepiej trzymac sie wizualnej strony projektu, jak tylko jest to mozliwe, aby nie stracil na swojej atrakcyjnosci.

Posiadam waska dzialke, wiec nie ma u mnie mowy o poszerzaniu czegokolwiek, ale jesli chodzi o garaz to faktycznie chcialabym zabudowac te czesc wychodzaca z kotlowni na ogrod, zeby uzyskac dodatkowa przetrzen na przychowywanie paliwa stalego ( nie ma u mnie jeszcze przylacza gazu). Kolejna zmiana to zwezenie wykusza w jadalni o jedna cegle - ale znow wynika to z rozmiarow mojej dzialki. Ponadto raczej nie bede zwiekszac gabinetu. Po pierwsze boje sie, ze zmieni to znacznie bryle budynku, a po drugie chcialabym miec chociaz czesc zadaszonego tarasu. Likwiduje natomiast male okna kuchenne - wydaje mi sie zbedne. Okna w jadalni chcialabym oddzielic waskim bloczkiem naroznym, tak jak w salonie. cos musze jeszcze wykombinowac z drzwiami do toalety na dole, zeby faktycznie jej wnetrze nie bylo az tak widoczne dla gosci w salonie. Na pietrze chyba nie bede nic zmieniac. Pierwotnie chcialam miec jedna lazienke, poniewaz zawsze marzylam o duzym salonie lazienkowym, ale mnostwo moich znajomych uwaza, ze posoadanie zamknietego dla siebie"apartamentu" w postaci sypialni, garderoby i lazienki to o wiele lepszy pomysl, pozwalajacy na pelna swobode gospodarzom domu:) To chyba tyle na ten moment. Przyznam sie jednak, ze w przyszlym tygodniu jestem umowiona z moim kuzynem, ktory od lat prowadzi hurtownie materialow budowalnych i krotko mowiac jest obyty w tematem budowy, na przegladanie projektu i mysle, ze czasem moze tych zmian pojawic sie wowczas wiecej:) Podejrzewam, ze wyleje mi zimny kubel wody na glowe:) wlasciwie juz na wstepie zaznaczyl, ze technologia robienia tarasu ( tak jak jest to opisane na stronce firmy Telleborg) jest bardzo kosztowna i byc moze zasugeruje mi jakies inne rozwiazanie. W tym miejscu ja mam pytanie wszystkich sympatykow forum. Czy ktos moze juz dostal wycene albo nawet robil taras zgodnie z technologia zawarta w projekcie? Chyba na forum jak dotad zadna konkretna suma nie padla, a ja jestem ciekawa jaki jest faktyczny koszt zrobienia tego tarasu nad garazem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryl, wejscie pod schody to calkiem fajny pomysl:) Wlasciwie to nawet nie musialabym zabudowywac calej tej czesci wychodzacej na ogrod ( "paniczny strach" przed znieksztalcaniem byryly domu;))

Z innej beczki to chcialam nawiazac do tematu wentylacji mechanicznej. Kupilam juz nawet projekt takiej instalacji, ale okazuje sie (wg specjalistow - nie chce wdawac sie w szczegoly, ale powiedzmy, ze informacja jest z pierwszej reki), ze gra jest nie warta swieczki. Biorac pod uwage cene instalacji i rekuperatora oraz rachunki za prad (srednio 106 W przez 24h) ma byc to koszt rownowazny w ogrzewaniem domu przez wiele lat - czyli jakies 30 -40tys. Co o tym myslicie?

Anev witaj! Masz jakies ciekawe pomysly dotyczace projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przy tej zmianie zrobić wejście pod schody i wykorzystać tą pustkę pod schodami na kolejny kawałek pomieszczenia gospodarczego.

Ja chyba tak zrobię.

Pozdrawiam

 

My tak właśnie uczyniliśmy :) Zmiana pozornie niewielka (przesunięcie o 1 m), lecz pozwala na zaadaptowanie całkiem sporej przestrzeni pod schodami, bez zachwiania proporcjami bryły domu i bez likwidacji podcienia.

Nasz Praktyczny 2 jest już na finiszu SSO:) jutro finał wszelkich prac - tzn. taką mamy nadzieję :) Budowa była planowana na 2,5 miesiąca. Zajęła nam dokładnie 11 tygodni z tygodniowym przestojem na deszcze włącznie :)

Jeśli pogoda pozwoli, zrobimy kilka zdjęć i coś podrzucę na forum.

 

Miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryl, wejscie pod schody to calkiem fajny pomysl:) Wlasciwie to nawet nie musialabym zabudowywac calej tej czesci wychodzacej na ogrod ( "paniczny strach" przed znieksztalcaniem byryly domu;))

Z innej beczki to chcialam nawiazac do tematu wentylacji mechanicznej. Kupilam juz nawet projekt takiej instalacji, ale okazuje sie (wg specjalistow - nie chce wdawac sie w szczegoly, ale powiedzmy, ze informacja jest z pierwszej reki), ze gra jest nie warta swieczki. Biorac pod uwage cene instalacji i rekuperatora oraz rachunki za prad (srednio 106 W przez 24h) ma byc to koszt rownowazny w ogrzewaniem domu przez wiele lat - czyli jakies 30 -40tys. Co o tym myslicie?

Anev witaj! Masz jakies ciekawe pomysly dotyczace projektu?

 

zalezy kto czego oczekuje od tej wentylacji. przy grawitacyjnej zima masz za duza wentylacje pomieszczen mocno to wychladza dom, wiec przy mechanicznej regulujesz sobie jak chcesz. Nowe rekuperatory z wentylatorami na prad staly zuzywaja ok 20W, wentylujesz dom na ok 25% wydajnosci centrali, zawsze swieze zawsze czyste powietrze w domu, zadnej wilgoci itd. jest duzo plusow, wiecej napewno niz minusow. Wiem cena tez nie jest mala ale sadze ze warto, a przy okazji robiac ja juz na etapie poczatku nie budujesz kominow wentylacyjnych, do okien nie dajesz nawiewnikow itd itd, wiec wcale duzo drozej nie wyjdzie, a komfort o wiele lepszy, nie mowiac o rachunkach za ogrzewanie

 

a powiedz skad ten projekt tej wentylacji?

 

 

pozdrawiam

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski,

 

Zrobiłem wycenę okien w Avante (zachodniopomorskie). Profil FORTE (6 komorowy), szyba superclima U = 0,5. Cena 22 400,00. Pracownik kontaktował się z fabryką, która stwierdziła, że nie widzi przeszkód aby wykonać fixy w jednej tafli.

 

Pozdrawiam

Divar

 

 

witaj Divar

 

napewno to salonowe okno tez ci powiedzieli ze bedzie w jednej tafli ? 270x235?

ja zrobilem wycene tez Avante profil Forte itd 3 szyby itd itd, ale to okno salonowe chca robic dzielone;/;/;/ i cena za wszystko z montazem to 25114zl

 

pozdrawiam

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...