Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry wieczór Wszystkim!

 

Śledziliśmy z mężem od kilku dni rozwój dyskusji o Praktycznym (zwłaszcza wersja II) i postanowiliśmy dołączyć do coraz liczniejszego grona :) Myślimy o rozpoczęciu budowy jesienią, więc przez najbliższe kilka miesięcy będziemy kibicować tym Szczęśliwcom, którym dane jest zacząć już wiosną!

 

Na dniach zamawiamy projekt. Czekamy z niecierpliwością na kosztorys dla II, mamy nadzieję, że w porównaniu z I wypadnie niewiele drożej.

 

Kosztorys, kosztorysem, a my zastanawiamy się, ile może wynieść robocizna za stan surowy otwarty.Czy ktoś z Was już jest umówiony z budowlańcami?

My jesteśmy po bardzo wstępnej rozmowie i bez znajomości szczegółowego projektu pewna ekipa "strzeliła" na oko 80 tys. Do negocjacji, to jasne, ale o ile??

 

Co o tym sądzicie?

 

Miłego wieczora poza tym :)

karo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neumann55

"Witam ja mam zamówiony projekt PRAKTYCZNY 2 . Startuje z budową na jesień "

 

Witam

Czy pracownia podała czas oczekiwania za projektem? My chcemy właśnie zamówić we wtorek. Mamy zamiar wystartować z budową na wiosnę. :lol:

Jak szacujesz koszt tej budowy? Mam na myśli stan "pod klucz" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za II koszt stanu surowego otwartego powinien zmiescic sie w 35 tys.

 

 

Dobry wieczór Wszystkim!

 

Śledziliśmy z mężem od kilku dni rozwój dyskusji o Praktycznym (zwłaszcza wersja II) i postanowiliśmy dołączyć do coraz liczniejszego grona :) Myślimy o rozpoczęciu budowy jesienią, więc przez najbliższe kilka miesięcy będziemy kibicować tym Szczęśliwcom, którym dane jest zacząć już wiosną!

 

Na dniach zamawiamy projekt. Czekamy z niecierpliwością na kosztorys dla II, mamy nadzieję, że w porównaniu z I wypadnie niewiele drożej.

 

Kosztorys, kosztorysem, a my zastanawiamy się, ile może wynieść robocizna za stan surowy otwarty.Czy ktoś z Was już jest umówiony z budowlańcami?

My jesteśmy po bardzo wstępnej rozmowie i bez znajomości szczegółowego projektu pewna ekipa "strzeliła" na oko 80 tys. Do negocjacji, to jasne, ale o ile??

 

Co o tym sądzicie?

 

Miłego wieczora poza tym :)

karo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kosztorys, kosztorysem, a my zastanawiamy się, ile może wynieść robocizna za stan surowy otwarty.Czy ktoś z Was już jest umówiony z budowlańcami?

My jesteśmy po bardzo wstępnej rozmowie i bez znajomości szczegółowego projektu pewna ekipa "strzeliła" na oko 80 tys. Do negocjacji, to jasne, ale o ile??

 

karo

 

Nasza ekpia (w sobotę podpisujemy umowę) wyceniała robociznę do SSO (ale bez dachu) naszego Praktycznego 1 na 28 tys. zł

 

Sądzę, że robocizna więżby i dachu to jakieś +/- 10 tys. zł, tak więc Twoje 80 tys. to jakiś "kosmos" dla mnie.

 

P.S. Kosztorys inwestorski przewiduje robociznę SSO Praktycznego 1 na poziomie 28437 zł (netto) bez kosztów pośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no właśnie zapachniało nam to kosmosem... "przelecieliśmy" po internecie i szacunkowo to 250 - 320 zł za metr p. użytkowej, czyli max. jakieś 50- 60 tyś za SSO z dachem.

 

To sprawdzona ekipa, klienci są z nich zadowoleni, ale bez przesady. Będziemy chcieli z nimi mocno negocjować (ale dopiero po otrzymaniu kosztorysu) i dowiedzieć się, skąd ta przepaść...

 

Dzięki za odzew!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejski

 

z czego będziecie budować ściany zewnętrzne ? Tak jak na projekcie ściana dwuwarstowa z ceramiki plus styropian/wełna? Bo ja bardziej do betonu komórkowego i ściany jednowarstowej jestem przekonany (ytong 36,5cm lub solbet 42cm), to też podpytuje ;)

 

pozdrawiam!

 

Ja jakoś nie ufam ściane jednowarstwowej, więc pozostanę przy tym co w projekcie czyli pustak ceramiczny 25cm + styro 15cm. Co do pustaka to jeszcze nie wiem jaki, czy taki jak w projekcie U-220 (taki np. z Plecewic to niecałe 2 zł brutto za szt.) czy wejść w Porotherm 25 P+W (za jakieś 5,50 zł brutto za szt.). Widziałem też na Allegro Unipor z Niemiec za jakieś 3,50 zł/szt. + transport, ale w razie wadliwych to reklamację cienko widzę.

 

A że się na tym nie znam to co byście polecali z ceramiki 25 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu przepłacać za Porotherm, i tak będziesz ocieplał.

 

Dlatego raczej skłaniam się w kier U-220. Zaoszczędzone (względem Porothermu) pieniądze można włożyć w co inne (wydatków nie zabraknie :roll: ).

 

Co sądzicie o U-220 z Plecewic, Harasiuków, Hadykówki itp Które lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...