Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie no aż sprawdziłam rzuty - garderoba jest przy sypialni we wszystkich 4 wersjach projektu;-) A praktyczny 4 to ma jeszcze to gigantyczne pomieszczenie nad garażem - to dopiero pole do popisu.

 

U nas to pomieszczenie zostało "przecięte" na pół. Jedna połowa to pokój, druga to pralnia, graciarnia i kto wie co jeszcze, bo miejsca jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek kuchni ładnie się rozwinął :) Super, wiadomo że każdy ma jakieś swoje przyzwyczajenia i podejście, ale zawsze jest sporo cennych uwag, jak tylko znajdę siły aby usiąść po pracy do komputera na więcej niż 5 min, to zrobię sobie parę alternatywnych projektów :]

 

 

IMHO zmniejszenie okna sporo zmienia wizualnie z zewnątrz, przednia fasada nieco traci...

 

 

co do lewej strony, to masz wersję standard czy lustro? :]

 

 

Chodzi o żaluzję z projektu czy ogólnie żaluzje fasadowe?

Ja zastanawiam się nad żaluzjami fasadowymi na części przeszklenia w L'kę w jadalni i dużym z tyłu... z tyłu nawet może nad wersją jak w projekcie. Ale na razie dopiero napocząłem temat (pisałem o tym wyżej). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, przemyślenia w tym temacie, to chętnie się zapoznam...

 

meticho projektów idealnych nie ma, ale wiele zarzutów pod kątem praktycznego wydaje mi się mocno wyolbrzymionych. Nie ma sobie co tym zaprzątać głowy tylko iść do przodu :)

 

Mam wersje lustro. Chodzi mi o żaluzje z projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz wszystkich praktycznych jak będzie wyglądał wiatrłoła gdy wneke przeniesiemy - przebijemy do kuchni żeby zastosowa tam wysoką zabudowę ???? Cci co juz zbudowali mogą najwięcej na ten temat powiedzie, proszę o obiektywne podpowiedzi. My dalej na etapie projektu i zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a my w kuchni robimy zabudowę całej ściany (tej na przeciw komina dla jasności) - tam będzie lodówka, piekarnik i mikrofala w słupku oraz mały tv do zabudowy. Zlew pod oknem a na przeciwnej ścianie płyta i okap. Wiem, wiem - pewnie powiecie że za mało blatu roboczego - ale ja mam teraz blatu roboczego jakieś 80 cm i jakoś mi wystarcza :). Za to barkuje mi okropelnie szafek do przechowywania stąd pomysł zabudowania całej ściany. Z okna małego nigdy bym nie zrezygnowała - duże u nas to fix - a nie wyobrażam sobie kuchni bez okna rozwierno-uchylnego. Poza tym bardzo mi się podoba powielenie przeszklonego narożnika z jadalni w wersji mini :).

A żaluzje - my planujemy takie samej jak w projekcie - ale dodatkowo na duże okno w wykuszu. Jest to element elewacji który zwrócił moją szczególną uwagę na ten projekt :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia,

masz może jakieś projekty/wizualizacje tak zaplanowanej kuchni? w sumie to jest opcja fajna tylko trochę się jej obawiamy ze względu właśnie na ten blat oraz mamy obawy czy nie będzie wrażenia ciężkości przez taką zabudowę...

I jeszcze jedno; chwaliliście się kiedyś swoimi oknami - pamiętam, że była to bardzo fajna okleina. Możecie wrzucić jakieś zdjęcie okna w pełnej krasie bez naklejek?

 

Żono, Miejski

dokopałam się do zdjęć Waszej kuchni - napiszcie proszę ile ma wasza wysoka zabudowa - wnioskuję, że jest to odpowiednik 3 słupków - dobrze myślę? Zmieściliście jeszcze podwójną lodówkę... Ile zostaje blatu? Wystarcza? (Bardzo ładne meble kuchenne macie)

Edytowane przez p@nna migotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz wszystkich praktycznych jak będzie wyglądał wiatrłoła gdy wneke przeniesiemy - przebijemy do kuchni żeby zastosowa tam wysoką zabudowę ????

Ale w kuchni jest jeszcze komin, wiec tej wnęki nie da się ot tak całej przenieść... poza tym wiatrołap bez żadnej zabudowy/wieszaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski, w Twoim dzienniku widziałem jaką miałeś brudną dachówkę po ułożeniu. Czy deszcz ją w końcu umył, czy trzeba było pomóc naturze?

Pytam, bo właśnie zakończono mi układanie i dachówka jest potwornie brudna. Polewanie jej wodą niestety niewiele pomaga, mimo to pozostają miejscami białawe plamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski, w Twoim dzienniku widziałem jaką miałeś brudną dachówkę po ułożeniu. Czy deszcz ją w końcu umył, czy trzeba było pomóc naturze?

Pytam, bo właśnie zakończono mi układanie i dachówka jest potwornie brudna. Polewanie jej wodą niestety niewiele pomaga, mimo to pozostają miejscami białawe plamy :(

Jasny pył, plamy jest prawdopodobnie od ciętej na dachu dachówki. Potrzebnych jest kilka silnych deszczy, żeby to zmyć. W miejscach, gdzie deszcz nie pada bezpośrednio na dachówkę brud i pył zostanie (pod daszkami wykuszy). Jeżeli myć dachówkę to karcherem pod ciśnieniem z lancą kątową. Najlepiej jak ekipa po sobie porządnie umyje dach. Wtedy widać, czy dachówki są brudne, czy porysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny pył, plamy jest prawdopodobnie od ciętej na dachu dachówki. Potrzebnych jest kilka silnych deszczy, żeby to zmyć. W miejscach, gdzie deszcz nie pada bezpośrednio na dachówkę brud i pył zostanie (pod daszkami wykuszy). Jeżeli myć dachówkę to karcherem pod ciśnieniem z lancą kątową. Najlepiej jak ekipa po sobie porządnie umyje dach. Wtedy widać, czy dachówki są brudne, czy porysowane.

 

Dzięki za odpowiedź. Dachówka była docinana spory kawałek od domu, ale mimo wszystko kurz się unosił, poza tym pomaszerował na butach dekarzy.

Jeszcze nigdy nie czekałem tak na deszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...