Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem na etapie skończonej beczki zabieram się za szalowanie sklepienia i podciągów i natrafiłem na małą rozbieżność w projekcie gdyby ktoś mógł ją potwierdzić byłbym wdzięczny, w projekcie na przekroju D-D podciąg nad oknem kuchennym tym 210x150 wynosi 51 cm i kończy się równo z górną krawędziom stropu tymczasem na przekroju podciągu 3.11 ma w tym miejscu 71cm i wychodzi 20cm powyżej strop.

 

Kilka gorących pytań:

1. Licowaliście powierzchnie tego podciągu z górną powierzchnią sklepienia czy robiliście tak jak w projekcie.

2. Chodzi mi izolacje pod słupy czy coś dawaliście, sam czarny lepik czy lepik + papa lub nic na sam beton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

natrafiłem na małą rozbieżność w projekcie gdyby ktoś mógł ją potwierdzić byłbym wdzięczny, w projekcie na przekroju D-D podciąg nad oknem kuchennym tym 210x150 wynosi 51 cm i kończy się równo z górną krawędziom stropu tymczasem na przekroju podciągu 3.11 ma w tym miejscu 71cm i wychodzi 20cm powyżej strop.

wydaje mi się, że źle czytasz rysunek, 70cm jest w części nad garażem, w kuchni jest 51cm, najlepiej widać to na rys. K5

 

za to z nieścisłości jakie mi się udało znaleźć, to dla praktycznego 2, okno na klatce schodowej raz jest 90x235 a raz 90x190, do tego np. rys A4 mamy to okno jako 90x190 z błędnym osadzeniem na 2.96...

 

a z innej baczki, DzW mają nowy kosztorys na I kw 2012, jak ktoś miał starszy to można otrzymać aktualizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w na wszystkich podłogach zastosować ogrzewanie podłogowe, co myślicie o zastosowaniu pod wylewki nie styropian, tylko płyty styropianowe ECOTHERM BASELINE XR 80mm - wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ=0023W/(mK).

 

Oraz ostatnio wpadł mi też pomysł aby poddasze ocieplić nie wełną tylko systemem natryskowym z pianki, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrgawlik te płyty to tylko na parter czy również na piętro?

Bo tak patrząc na pierwszą lepszą ofertę jest 4x drożej niż styro termoorganika platium plus dach-podłoga.

Ja na parterze przeprojektowałem podczas adaptacji styro na 15cm, a na piętrze raczej nie ma potrzeby takiego ocieplenia, grubszy styro z 80mm przyda się bardziej do ukrycia wentylacji mechanicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w na wszystkich podłogach zastosować ogrzewanie podłogowe, co myślicie o zastosowaniu pod wylewki nie styropian, tylko płyty styropianowe ECOTHERM BASELINE XR 80mm - wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ=0023W/(mK).

 

Oraz ostatnio wpadł mi też pomysł aby poddasze ocieplić nie wełną tylko systemem natryskowym z pianki, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

też się zastanawiałem nad ociepleniem pianką PUR poddasza, dokładnie przestudiowałem temat, policzyłem koszty, spotkałem się z wykonawcą, dostałem próbki i nie zrobię tego w tym systemie. Powód: zbyt dużo znaków zapytania co do eksploatacji i stabilności tego materiału w czasie, brak aprobat technicznych w Polsce (są tylko te z USA), sprawdzałem na próbce - pali się jak diabli mimo że piszą że jest samogasnące ale nie do końca tak jest (niska temperatura zapłonu), chłonie wodę jak gąbka (mówię o tej piance otwartokomórkowej bo tylko tą można rozpartrywać a nie zamkniętokomówrkową), jedyne zalety jakiej się doszukałem to: włazi w każdą szparę, szybkość montażu, (jest też dobra izolacyjność ale jednak cena jest dużo wyższa przy tych samych parametrach w porównaniu do wełny - około 75 zł/m2 z robocizną)

Szukałem dalej alternatywy do wełny mineralnej i znalazłem - isobooster - wygugluj sobie i poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest parę praktycznych w okolicy Lublina, bardzo bym prosił o kontakt mailowy o lokalizacji w celu zobaczenia sobie nawet z zewnątrz domu jak wygląda.

Ja zaczynam budowę w lipcu.

Kupowałem już troszkę rzeczy więc jestem chętny do dzielenia się informacjami.

pozdrawiam.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ponieważ nie przepadam za roletami, a chcemy się jakoś uchronić od przegrzania, zrobiłem krótkie rozeznanie w żaluzjach fasadowych dla przeszkleń które wypadają u nas na elewacji południowo-zachodniej. Poniżej pierwsza wycena, interesująca jest szczególnie dopłata za niestandardowy kolor :]

 

podstawowe okna 3szt.

- 270x235

- 240x235 + 100x235 (okno narożne typu L w wykuszu)

 

opcjonalne okna 4szt.

- 90x235

- 90x235

- 90x190

- 90x190

 

I wersja:

7 szt. - typ C-80, RAL 7004/7036, sterowanie elektryczne+2 piloty

- koszt: 19.623,00 zł brutto z usługą montażu

 

II wersja:

7 szt. - typ Z-90, RAL 7004/7036, sterowanie elektryczne+2 piloty

- koszt: 16.698,00 zł brutto z usługą montażu

 

III wersja:

3 szt. - typ C-80, kol. Standard 9006/9007, sterowanie elektryczne+1 pilot

- koszt: 6.537,00 zł brutto z usługą montażu

4 szt. - typ C-80, kol. Standard 9006/9007, sterowanie elektryczne+1 pilot

- koszt: 6.783,00 zł brutto z usługą montażu

 

IV wersja:

3 szt. - typ Z-90, kol.Standard 9006/9007, sterowanie elektryczne+1 pilot

- koszt: 6.475,00 zł zł brutto z usługą montażu

4 szt. - typ Z-90, kol.Standard 9006/9007, sterowanie elektryczne+1 pilot

- koszt: 6.788,00 zł zł brutto z usługą montażu

 

Opcja dodatkowa:

- czujnik słońce/wiatr - 390,00 zł netto / 1 szt.

 

W przypadku żaluzji C-80 -:

- wys.pakietu dla wys. 235 wynosi 27 cm

- wys.pakietu dla wys. 190 wynosi 24 cm

 

W przypadku żaluzji Z-90 -:

- wys.pakietu dla wys. 235 wynosi 29 cm

- wys.pakietu dla wys. 190 wynosi 25 cm

 

Głębokość 135 mm STANDARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba żaluzje Anwisu, bo też się kiedyś orientowaliśmy się jakby to wychodziło.

Niestety zrezygnowaliśmy z tej opcji ze względu na:

- ew. mostek cieplny, gdyż chcieliśmy schować górną osłonę żaluzji w ociepleniu. A przy tych wysokościach okna osłona miała (o ile dobrze pamiętam) 12 cm grubości. Więc przy styro 15 cm na elewacji mielibyśmy zaledwie 3 cm i to w rejonie nadproża okien, gdzie jest przecież zwykły żelbet.

- prowadnice po których miałyby się poruszać żaluzje w jednej z opcji byłyby przykręcone do ram okiennych. Jakos mi sie to nie usmiechało m.in. ze względu na gwarancję okna.

 

Czy ceny, które podałeś to za 3 okna czy również za te opcjonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19

Pytasz ze względu na podłogówkę jako taką czy tandem pompa ciepła-podłogówka?

Niezależnie od powyższego podłogówka na parterze daje radę i spokojnie można się obyć bez grzejników konwekcyjnych, które są w projekcie na parterze przy oknach. Co prawda być może jest to spowodowane tym, że odstęp rurek podłogówki mam przy wszystkich oknach zagęszczony do ok. 7 cm.

Generalnie u mnie na parterze jest ciutkę cieplej niż na piętrze, ale to kwestia posadzek (parter - gres, piętro - deska trójwarstwowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ceny, które podałeś to za 3 okna czy również za te opcjonalne?

 

Tam gdzie jest przy cenie 7szt. to cena za komplet, w pozostałych miejscach w zależności od opisu 3szt, 4szt (opcja).

 

natomiast

- co do mostków, to planuję zwiększyć ocieplenie do 18cm, a przy wykuszu można by w sumie nawet dodać ciut więcej, więc jest szansa ukryć skrzynkę... A na pewno łatwiej niż 20cm dla rolety w systemie integro, naokiennej ze względu na wentylację mechaniczną nawet nie biorę jako opcję...

- prowadnice mają różne opcje montażu, a dodatkowo jest opcja zastosowania linek zamiast prowadnic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19

Pytasz ze względu na podłogówkę jako taką czy tandem pompa ciepła-podłogówka?

Niezależnie od powyższego podłogówka na parterze daje radę i spokojnie można się obyć bez grzejników konwekcyjnych, które są w projekcie na parterze przy oknach. Co prawda być może jest to spowodowane tym, że odstęp rurek podłogówki mam przy wszystkich oknach zagęszczony do ok. 7 cm.

Generalnie u mnie na parterze jest ciutkę cieplej niż na piętrze, ale to kwestia posadzek (parter - gres, piętro - deska trójwarstwowa).

 

Masz rację, źródło ciepła nie ma znaczenia. Bez względu na to i tak chcemy mieć wszędzie podłogówkę.

Jaki masz rozstaw rurek poza strefami brzegowymi na parterze i poddaszu? Jakie grubości wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...