Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jaka grubosc steropianu na parterze daliscie pod wylewke? 20cm?

a ile na pietrze?

 

ja dałem na dole 2 razy 5 cm EPS 100 lambda 0,36 dach podłoga (dobrej firmy) a na górze mam tylko w łazience podłogówkę ale tam tylko 3 cm acustica - ale jeżeli ktoś może więcej na dole to na pewno nie zaszkodzi bo to 10 cm to minimum jakie musi być pod podłogówkę a górze nie ma to znaczenia - ważne jest też żeby nie oszczędzać na tym styropianie i kupować dobrej jakości i odpowiedniej twardości. trzeba pamiętać, że wylewka na podłogówkę powinna być grubsza niż ta w projekcie - minimum 4,5 cm nad rurką czyli razem z rurką (z reguły 2 cm rurka) wychodzi około 6,5 cm.

Edytowane przez pafka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nawet prowadnica, to nie jest element konstrukcyjny pracujący pod obciążeniem, skoro szyby portfenetry dało się przymocować do muru, to mocowania pod prowadnice w warstwie docieplenia nie powinny być niewykonalne. Podobnie naciągi linek...

 

Bacardi,

Wszystko się zgadza jeśli chcesz zrobić te żaluzje większe niż glif okienny. Wtedy możesz je mocować w sposób jaki opisujesz. Jeśli jednak chcesz je umieścić wewnątrz glifu (czyli wymiar żaluzji bliski wymiarowi okna) wtedy mocowania zarówno linek jak i prowadnic wychodzą na ramie okiennej, a to już mi się mniej podobało więc z tego typu żaluzji zrezygnowaliśmy, na rzecz wewnętrznych z resztą tego samego producenta.

Proponuję zerknąć tutaj. Są tam przekroje i trochę zdjęć z realizacji. Da Ci to może lepszy obraz sytuacji.

Praktycznie dopowiem jeszcze, że zapewne czyszczenie tych zewnętrznych jest koszmarem.

 

a jaka grubosc steropianu na parterze daliscie pod wylewke? 20cm?

a ile na pietrze?

 

Na parterze daliśmy 2x5cm, na górze 5 cm. Na parterze dałoby się więcej, ale wymagałoby to chyba zmniejszenia wymiaru wszystkich okien. Chętnie dałbym z 15 cm (zawsze to większa izolacja) i kosztem tego zmniejszył wysokość okna o te 5 cm. Ale człowiek uczy się na błędach i teraz to już "po ptokach" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu pole do popisu jest naprawdę duże, ja zbadałem Veismanna (odpdł ze względu na cenę i zasłyszane złe opinie niektórych moich znajomych o awaryjności) - Vailanta eco tec 186, (włoski dosyć popularny piec), immergas victrics X 24 2L, , brottie WBS 22E - wiszące z zasobnikami 150 l. cenowo najlepiej wychodzi immergas (włoski) ale jakościowo brottie (niemiecki kocioł), vaillant pomiędzy nimi i cenowo i jakościowo. Największy zakres modulacji ma Immergas potem brotie a na końcu vaillant. Jeszcze nie podjąłem decyzji, chętnie posłucham co inni wyczaili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu pole do popisu jest naprawdę duże, ja zbadałem Veismanna (odpdł ze względu na cenę i zasłyszane złe opinie niektórych moich znajomych o awaryjności) - Vailanta eco tec 186, (włoski dosyć popularny piec), immergas victrics X 24 2L, , brottie WBS 22E - wiszące z zasobnikami 150 l. cenowo najlepiej wychodzi immergas (włoski) ale jakościowo brottie (niemiecki kocioł), vaillant pomiędzy nimi i cenowo i jakościowo. Największy zakres modulacji ma Immergas potem brotie a na końcu vaillant. Jeszcze nie podjąłem decyzji, chętnie posłucham co inni wyczaili.

 

Witam

 

Ja wlasnie sie zastanawiam nad Immergas i Saunier Duval. Oba piece maja bardzo duzy zakres modulacyjnosci. Saunier Duval to prawie to samo co Vailant bo nawet servis Vailanta przyjezdza:) moze warto wziac Immergas?

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z forumowiczów robił instalację odgromową dla P2? w projekcie jest przewidziana więc chyba trzeba ją wykonać, chętnie się dowiem jakiś szczegółów co do użytych materiałów (jakiej firmy) i kosztów

 

Wymogu nie ma. Chcesz to robisz, nie chcesz to nie robisz.

Ja odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy temat dachówki był poruszany ale mam cztery typy:

1. Braas - Tegalit (betonowa)

2. Braas - Turmalin (ceramika i oczywiście cena wyższa)

3. Euronit - Kapstadt (również betonowa)

4. Creaton - Domino

 

Na pozór wszystkie wyglądają podobnie ale jak powiadają diabeł tkwi w szczegółach, czy ktoś zmieniał zalecany typ "Tegalit" na inną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy na tym etapie nie jest za późno... Chyba trzeba było bednarkę już na etapie fundamentów wkopać. Ale swoją drogą ciekawe czy jest jakieś alternatywne rozwiązanie dla takich jak np my, którzy chcieliby się po czasie zdecydować.

 

nigdy nie jest zapóźno :) faktycznie w projekcie jest wyprowadzenie uziomów z fundamentów (drutów zbrojeniowych) i spięcie ich ale to nie jedyny sposób wykonania uziomów i tak już się zorientowałem, że można:

- zakopać bednarkę nawet teraz

- zastosować specjalne szpile, które wbijają przy pionach (wchodzą one do kilu metrów pod ziemię)

- można też wykorzystać metalowe rynny - to dla ostro spóźnionych dobre rozwiązanie bo zasadniczo powinno się robić odgromówkę przed położeniem docieplenia elewacji bo wtedy estetycznie ukrywa się pod nią piony w specjalnych rurkach

 

Konsultowałem sprawę w pracowni DW - oni rekomendują wykonanie odgromówki dla własnego bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy temat dachówki był poruszany ale mam cztery typy:

1. Braas - Tegalit (betonowa)

2. Braas - Turmalin (ceramika i oczywiście cena wyższa)

3. Euronit - Kapstadt (również betonowa)

4. Creaton - Domino

 

Na pozór wszystkie wyglądają podobnie ale jak powiadają diabeł tkwi w szczegółach, czy ktoś zmieniał zalecany typ "Tegalit" na inną ?

 

ja zrobiłem Creaton Domino angoba kolor łupka położona w lini - gdzieś jest fotka na forum (trzeba się z nią obchodzić ostrożnie bo dosyć łatwo się uszkadza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...