Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Lamaze,

My pół roku temu zakończyliśmy Praktycznego 1 niewiele przekraczając 400 tyś. zł, więc kwota 450 tyś. zł jest jak dla mnie realna do osiągnięcia, ale na tzw. "styk". Bo i zapewne ceny wzrosły, i deweloper też coś weźmie i Wrocław chyba też do najtańszych rejonów nie należy...

 

Co macie na myśli pisząc "bez ogrzewania"? Jestem zdania, że ogrzewanie budynku pociąga za sobą wiele innych działań, więc lepiej wiedzieć jakie ono ma być już na początku budowy.

 

miejski,

dzięki za odpowiedź.

Pisząc "bez ogrzewania" mam na myśli głównie porównanie cen, bo u dewelopera do tych 600tyś też by doszło zależnie, jakie byśmy wybrali.

Podana przez Ciebie kwota zawiera ogrzewanie? Bo czytając wątek zauważyłam, że u Was jest pompa ciepła. To Wasze jedyne ogrzewanie? Macie już szacunki, jakie koszty miesięczne wychodzą w okresie zimowym za takie ogrzewanie?

W tej kwocie zawierasz też ogrodzenie, jakieś podłogi w domu, czy mówimy o samym stanie deweloperskim?

 

W opcji kupna domu od dewelopera mamy następujący standard/zakres robót:

1 Roboty ziemne i fundamenty:

Ławy fundamentowe żelbetowe wys. 35cm z betonu B20

Ściany fundamentowe gr. 25cm z bloczków betonowych na zaprawie cementowej

Izolacja pozioma pod ścianę podziemia - taśma z folii PVC

Izolacja pozioma pod ścianę parteru - papa termozgrzewalna

Izolacja pionowa z Dysperbitu

Ocieplenie styropianem ekstrudowanym gr. 8 cm z folią kubełkową

 

2 Ściany parteru:

Ściany z bloczków silikatowych gr. 24 i 18 cm na zaprawie np. Sil-Pro Unika lub

podobne

 

3 Roboty betonowe:

Strop żelbetowy wylewany gr.15cm, słupy, rdzenie, nadproża, podciągi

z betonu B25

 

4 Ściany piętra:

Ściany z bloczków silikatowych gr.24 cm na zaprawie

 

5 Kominy, klinkier, śc. działowe:

Ścianki działowe z bloczków silikatowych gr. 8 i 12cm

Przewody wentylacyjne z bloczków obudowane bloczkami silikatowymi gr. 8cm

Przewody dymowe kominka systemowe np. Schiedla lub podobne

Kominy, klinkier, śc. działowe Obudowa kominów ponad dachem cegła klinkierowa pełna np. Wienerberger

lub podobne na zaprawie z trasem marki Sopro

Czapa kominowa z klinkieru

 

6 Dach:

Dachówka cementowa Brass lub podobne

Dach nad klatką schodową kryty papą termozgrzewalną Swisspor lub podobne

Obróbki blacharskie, rynny, rury spustowe z blachy powlekanej Lindab lub

podobna

Okna dachowe Fakro lub podobne

 

7 Ocieplenie stropodachu:

Folia paroprzepuszczalna Tyvek lub podobna

Izolacje stropodachu z wełny mineralnej rozprężnej gr. 20 cm np. Ursa lub Isover

Folia paroizolacyjna polietylenowa

 

8 Warstwy podposadzkowe:

Podkłady betonowe z betonu B10 gr. 10cm

Izolacja styropianem gr. 12 cm na parterze

Izolacja styropianem gr. 4 cm na piętrze

Izolacja przeciwwilgociowa z papy termozgrzewalnej i folii budowlanej

Warstwy wyrównawcze z zaprawy cementowej gr. 5 cm

 

9 Tynki:

Tynki wewnętrzne części mieszkalne – gipsowe np. Baumit lub podobne

Tynk wewnętrzny garażu - część od str. mieszkania izolacja styropian gr. 5cm

zaciągnięty siatką i klejem - część od garażu sąsiada tynk mineralny.

 

10 Tarasy i wjazdy:

Wjazd do garażu z kostki brukowej szarej np. Betard, Libet, lub podobne w

obrzeżach trawnikowych gr. 8cm

Chodnik z kostki brukowej szarej w obrzeżach trawnikowych gr. 8cm

Taras betonowy przygotowany pod wyłożenie płytką lub deską ryflowaną

 

11 Stolarka okienna:

Okna i drzwi balkonowe z pięciokomorowego PCV z nawietrzakami

ciśnieniowymi Aereco lub podobne. Okleina obustronna PCV drewnopodobna

 

12 Drzwi wejściowe:

Drzwi drewniane dębowe przygotowane do instalacji okuć antywłamaniowych,

np. GoodLock, Stolpaw lub podobne

 

13 Brama garażowa:

Brama segmentowa ocieplona pokryta lakierem, powłoką poliestrową,

Wiśniowski lub podobna bez automatyki

 

14 Rolety:

Przygotowanie pod montaż rolet

 

15 Elewacje:

Izolacja styropianem gr. 12 cm

Tynki cienkowarstwowe silikatowe białe marki Baumit lub podobne.

Licowanie fragmentów płytkami elewacyjnymi np. Przysucha lub podobne

Licowanie fragmentów przy oknach deską świerk Skandynawski impregnowaną

Jedynką z woskiem z dociepleniem wełną mineralną Ursa lub Isover.

 

16 Parapety zewnętrzne:

Blacha powlekana

 

17 Pergola:

Pergola z belek drewnianych obłożonych styropianem z tynkiem, z wypełnieniem

ażurowym belkami drewnianymi

 

18 Ogrodzenie frontowe i boczne:

Słupy przybramowe z cegły klinkierowej drążonej np. Wienerberger lub podobna

na zaprawie z trasem marki Sopro

18 Ogrodzenie frontowe i boczne

Ogrodzenie frontowe z siatki na słupach stalowych na cokole z cegły klinkierowej

Ogrodzenie boczne i tylne z siatki powlekanej na słupach stalowych bez cokołu

 

19 Opaska wokół budynku:

Opaska z obrzeża trawnikowego gr. 8cm wysypana żwirkiem

 

20 Instalacje wod-kan:

Instalacja wodna z polipropylenu zgrzewanego

Instalacja kanalizacyjna z rur PCV fi 50-160mm

 

22 Instalacja gazowa:

Instalacja gazowa zewnętrzna z polipropylenu

Instalacja gazowa wewnętrzna z rur miedzianych (bez kotłowni)

 

23 Instalacje centralnego ogrzewania:

Instalacja centralnego ogrzewania z rur polipropylenu stabilizowanego

zakończona zaworami (bez grzejników i głowic)

 

24 Instalacje elektryczne:

Instalacje elektryczne wg projektu z określoną liczbą punktów świetlnych i

gniazd

 

może uda się Tobie, lub innym forumowiczom odnieść do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"lub podobne" - dwa magiczne słowa. Czyli w zasadzie nie wiesz co będzie.

Uderza mnie jeszcze ocieplenie na elewacji. 12 cm styropianu przy silikacie..... no cóz.... koszty ogrzewania niskie nie będą.

 

no właśnie... te "lub podobne" też mi się nie podobają. Po drugie deweloper daje tylko rok gwarancji - strasznie mało. No i najgorsze - akt własności działki dopiero po zakończeniu inwestycji, także w praktyce ochronę mamy żadną :(

 

Osiedle wizualnie wygląda super, ale na praktyce budowlanej nie znam się zupełnie, dlatego takie uwagi są bezcenne. Nie chcemy domu, którego utrzymanie będzie kosztowało fortunę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... te "lub podobne" też mi się nie podobają. Po drugie deweloper daje tylko rok gwarancji - strasznie mało. No i najgorsze - akt własności działki dopiero po zakończeniu inwestycji, także w praktyce ochronę mamy żadną :(

 

Osiedle wizualnie wygląda super, ale na praktyce budowlanej nie znam się zupełnie, dlatego takie uwagi są bezcenne. Nie chcemy domu, którego utrzymanie będzie kosztowało fortunę...

 

Idę o zakład, że wszystko dostaniesz "podobne". Nie oszukujmy sie, deweloper zbuduje Ci dom jak najmniejszym kosztem. Sam dobrze wiesz, że są okna i są okna, są drzwi i są drzwi, a powyższe zapisy mówią tylko tyle, że będziesz miał okna i drzwi.

W życiu bym nie podpisał czegoś takiego.

Moja rada.... buduj praktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:) Jeżeli chodzi o lokalizację, to uważam że Domaszczyn to bardzo ładna podwrocławska miejscowość. Blisko obwodnicy autostradowej, zielona okolica. Developera nie znam, to chyba jakaś spółka celowa założona pod tę inwestycję. Moim zdaniem działkę w tych okolicach 700-800mkw można kupić za 120-150 tyś. My budujemy praktycznego kilka kilometrów dalej (Pawłowice). Uważam, że w tej cenie, którą proponuje developer można mieć dom wolnostojący na optymalnej działce, wykończony i prawie umeblowany :yes:. Do stanu developerskiego musisz doliczyć min 100tyś na wykończenie. My mamy gwarancję wykonawcy na 5 lat. Decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam

estiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktycznym obawiam się, że te 2 mniejsze pokoje na górze będą za ciasne dla dzieciaków... No i ten pokój najmniejszy jest chyba słabo doświetlony. Da się tam wstawić okno połaciowe?

 

hmm człowiek się rozbestwia oglądając projekty i chciałoby się więcej i więcej :p

Edytowane przez Lamaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktycznym obawiam się, że te 2 mniejsze pokoje na górze będą za ciasne dla dzieciaków... No i ten pokój najmniejszy jest chyba słabo doświetlony. Da się tam wstawić okno połaciowe?

Jakoś parę stron wcześniej jest pokazane rozwiązanie z dodatkowym świetlikiem w najmniejszym pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dziennik Miejskiego natknąłem się na taki wpis

Mam taką małą uwagę, jako, iż jestem na etapie robienie przetworów ubolewam, że nie mam piwniczki, chocby mełej ziemianki w ogrodzie, gdzie mogłabym zapelnione przetworami słoiki wynosić. Pomieszczenie gospodarcze,to pod schodami na piętro to za mało jak dla mnie. Przekonałam się o tym teraz.

Sprzedam pomysł na powiększenie pomieszczenia pod schodami. Mi koparka wykopała ziemię na głębokość stopy fundamentowej. Ziemia pod samą stopę została wybrana ręcznie. Po zrobieniu ścianek fundamentowych padł pomysł by nie zasypywać „piwniczki”, dzięki temu podłoga w tym pomieszczeniu jest jakieś 50cm niżej. Nie będę dawał tam też styro i wylewki (jest sam chudziak) więc powinno być troszkę chłodniej. Jak ktoś będzie chciał to poszukam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana przez Ciebie kwota zawiera ogrzewanie? Bo czytając wątek zauważyłam, że u Was jest pompa ciepła. To Wasze jedyne ogrzewanie? Macie już szacunki, jakie koszty miesięczne wychodzą w okresie zimowym za takie ogrzewanie?

W tej kwocie zawierasz też ogrodzenie, jakieś podłogi w domu, czy mówimy o samym stanie deweloperskim?

 

Moja kwota zawiera ogrzewanie pompą ciepła glikol-woda polskiej firmy PPC Pompy Ciepła, a także podłogi z gresu na parterze i deski barlineckiej na poddaszu. Nie zawiera kominka, który jest jakby dodatkowym naszym źródłem ogrzewania. Jest to jednak zwykły kominek (bez płaszcza wodnego czy rozprowadzenia ciepła) używany raczej "dla atmosfery". Ogrodzenie, chodniki i opaska nie są zawarte w podanej przeze mnie kwocie. Nie posiadamy również na elewacji deski elewacyjnej, a obecnie przyklejam w te miejsca imitacje deski .

Tak wiec kwota ta dotyczy domu już wykończonego, gotowego do wprowadzenia się - oczywiście bez mebli i urządzonej kuchni.

 

Co do pompy ciepła to poniżej dane za miesiąc za CO i CWU. Dane będą trochę niemiarodajne bo to nasz pierwszy sezon, więc dom jeszcze niekompletnie wygrzany.

 

111,57 październik

141,78 zł listopad

276,67 zł grudzień

326,12 zł styczeń

465,84 zł luty

255,64 zł marzec

209,82 zł kwiecień

94,68 zł maj

75,66 zł czerwiec

56,91 zł lipiec

 

W opcji kupna domu od dewelopera mamy następujący standard/zakres robót:

2 Ściany parteru:

Ściany z bloczków silikatowych gr. 24 i 18 cm na zaprawie np. Sil-Pro Unika lub

podobne

Ciekawe gdzie ściany nośne są z bloczka 18? U mnie wszystkie nośne to Porotherm 25.

Dach nad klatką schodową kryty papą termozgrzewalną Swisspor lub podobne

 

A co to za wynalazek? O jaki dach nad Klatką schodową chodzi?

Izolacje stropodachu z wełny mineralnej rozprężnej gr. 20 cm np. Ursa lub Isover

Projekt zakłada chyba 22cm wełny, więc tu trochę "zaoszczędzili".

15 Elewacje:

Izolacja styropianem gr. 12 cm

 

Jak już inni Ci napisali - ciepłe to nie będzie. Projekt zakłada 15cm styro/wełny. Zapewne styropian będzie o najniższym lambda (dotyczy to także zapewne wełny na elewacji i poddaszu).

 

 

A czy w Praktycznym na górze jest jeszcze stryszek do wykorzystania na jakieś składowisko gratów?

 

Jest całkiem pokaźny stryszek, gdzie da się trochę gratów upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejski,

zakres robót, który podałam dotyczy bliźniaka na osiedlu, które nas interesuje, nie budowy Praktycznego.

Ale chodziło mi też o ocenę "walorów budowlanych" w czym bardzo mi pomagacie.

Dach nad klatką schodową - klatka schodowa jest usytuowana w takiej płasko zakończonej lukarnie i to o ten płaski dach chodzi.

 

A powiedz, jeśli mogę zapytać - jaki jest koszt Waszej pompy ciepła? Bo rachunki - nawet w kontekście pierwszego roku - są bardzo obiecujące, podobne kwoty to my teraz płacimy za ogrzewanie mieszkania 100m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...