Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lamaze apropo kosztu pompy ciepła, to bardzo różnie to wygląda, miejski ma akurat producenta obok siebie... Ja też będę montował PCi we wrocku i wyceny firm "kompleksowych" mogą Ci początkowo podciąć skrzydła... Dużo będzie zależeć też od docieplenia budynku i jego zapotrzebowania na ciepło, gdyż wraz z mocą pompy i długością odwiertów cena rośnie. Chyba że Twoja działka pozwoli na źródło poziome, to będzie nieco lepiej.

Aktualnie obserwuję proces przetarcia ścieżki montażu PCi z odwiertami w domku naszej wielkości we wrocku, który ma się zamknąć w 40tyś.

 

btw nie doczytałem wcześniej, że cena budynku nad którym się zastanawialiście to bliźniak, z doświadczenia proponuję jednak wolnostojący i pełną niezależność od sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zakres robót, który podałam dotyczy bliźniaka na osiedlu, które nas interesuje, nie budowy Praktycznego.

 

A widzisz, a ja to komentowałem pod kątem Praktycznego. :-)

 

A powiedz, jeśli mogę zapytać - jaki jest koszt Waszej pompy ciepła? Bo rachunki - nawet w kontekście pierwszego roku - są bardzo obiecujące, podobne kwoty to my teraz płacimy za ogrzewanie mieszkania 100m kw.

 

Co do kosztów instalacji pompy ciepła PPC Ecopower to jak niżej:

- kolektor poziomy: 600 m przewodu PE40 (4 petle po 150 m) + studzienka kolektorowa z rozdzielaczem + późniejsze napełnienie (podczas instalacji kotłowni) roztworem glikolu - 8700 zł (materiały i robocizna);

- dodatkowo we własnym zakresie płaciłem za pracę koparki (kopanie, zakopywanie kolektora i wyrównywanie terenu)- 1700zł;

- kotłownia z pompą PPC Ecopower C11 (11kW) + zbiornik CWU Galmet 300l + pompka obiegowa CWU Danfoss + zbiorniki wyrównawcze, zawory, regulator pogodowy itp - 23400zł (materiały, montaż, uruchomienie).

 

Co daje 33800 zł.

 

Co do rachunków to mam taryfę G12 czyli dwustrefową i z moich obliczeń wynika (mam podlicznik energii na pompę ciepła), że pracowała ona dotąd 87% czasu w taryfie tańszej. A to - wedle mojej oceny - bardzo dobry współczynnik. Ma na to wpływ kwestia ustawień grzania, ale zapewne również moc pompy która jest świadomie lekko zawyżona (myślę, że spokojnie mogłem wziąć model 9kW), co powoduje, że szybciej osiąga zadane temperatury. Minusem jest jej większe zużycie prądu (2,7kW dla C11 i 2,3kW dla C9), jest też o ok 1500zł droższa od 9kW.

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam zapytać o zabezpieczenie tarasu (P1,P2) w pierwszym sezonie. Podpytałam Miejskich, doczytałam Karo, ale zależy mi na jak największej ilości pomysłów bo mam obawy co do zostawienia tarasu na zimę w wersji SSO.

 

Nic mu się nie stanie, ja robiłem po zimie na zasadzie dachu odwróconego i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienko to widzę. ale wszystko zależy od standardów. generalnie kosztorys Domów z Wizją jest momentami jakąś kpiną z rzeczywistości a w P3 wynosi on chyba 450k.

 

Bacardi,

lokalizacja: obrzeża Wrocławia. Deweloper dopiero by budował dom, także kontrola by była postępu prac.

Budowa Praktycznego: raczej bez wkładu własnej pracy, bo pojęcie o budownictwie mamy średnie, tudzież bardzo średnie ;) bardziej już o wykończeniówce.

 

Pytanie - czy Praktycznego 3 można zlecić do zbudowania firmie / firmom i zmieścić się poniżej 450tys brutto do stanu deweloperskiego bez ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienko to widzę. ale wszystko zależy od standardów. generalnie kosztorys Domów z Wizją jest momentami jakąś kpiną z rzeczywistości a w P3 wynosi on chyba 450k.

 

Wg strony DzW P3 wychodzi taniej niż P2 (?), a P2 wg kosztorysu z 1kw 2012 to 425tyś z 8% VAT.

Możesz podać na czym poza stolarką były największe rozbieżności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wrocławia. Zatem rozbieżności były w betonach, w zbrojeniu, potem szło już ok. No i zaczęły się różnice na tynkach (robiłem cementowo-wapienne i z nie najtańszą ekipą, ale i tak ceny podawane w kosztorysie były dziwne), zabudowie poddasza (zastosowałem pianę zamiast wełny, zatem też trochę drożej, ale stelaże, płyty gk, wełna też dziwne), drzwi to też jakaś dziwna historia, bo mam jest w kosztorysie za chyba 2,5k, a mają niestandardowy wymiar i niewiele firm takie robi, okna, drzwi wewnętrzne...

 

ziarnko do ziarnka i się robi. wprawdzie na razie jestem jeszcze z lekkim zapasem, ale uważam, że 456k (P4, bo taki robię, jak kupowałem projekt to nie było P4 i dorobiłem sobie garaż jak w P4) będzie przekroczone o jakieś 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi, nie mam rzutu. Zrobiliśmy jedną łazienkę, z 1 oknem balkonowym pośrodku. Komin wraz z wnęką (po przesunięciu ściany do łazienki) na półki został w sypialni. Garderobę przenieśliśmy na drugą stronę i mamy pokój z oknem połaciowym. Niebawem wrzucę w wizualizację sypialni.

Pozdrawiam

estiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tym razem wizualizacja górnej łazienki (zrobionej z 2-óch z jednym oknem). Być może będą inspiracją dla Praktycznych, którzy nie mają pomysłu na aranżację.

Pozdrawiam

estiva

 

[ATTACH=CONFIG]130133[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130134[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]130135[/ATTACH]

 

Witam.

Zatrzymałem się na temacie łazienki. Wykonawca będzie niedługo murował ścianki działowe. Żonie przestał się podobać pomysł dwóch małych łazieniek a jedna z dwoma oknami jest bardzo nieustawna.

Estiva masz może zdjęcia domu z zewnątrz z jednym oknem łazienkowym? Rozważałłem różne wersje i zastanawiam się czy nie zrobić jednego okna. 1.jpg 2.jpg 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno okno w połączonej górnej łazience to bardzo dobry pomysł. Jest to jedna z tych rzeczy, które zrobiłbym właśnie tak, gdybym budował mojego Praktycznego jeszcze raz.

Jedno okno sprawia, że taka łazienka jest bardziej ustawna. Nie do przecenienia jest też fakt, że zawsze to jeden otwór w murze mniej, bądź co bądź w pomieszczeniu które ma mieć wyższą temperaturę w zimie niż pokoje.

Myślę, że architektonicznie też się nieźle wkomponowuje w bryłę budynku (szczególnie w P1 i P2, gdzie jest symetryczne do okna na klatce schodowej po przeciwnej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum od podstaw miałam szansę na wprowadzenie pewnych zmian. Poza łazienką na górze zmieniliśmy też w pokoju na parterze okno balkonowe na normalnych wymiarów, dzięki czemu zyskaliśmy powierzchnię w gabinecie i na tarasie (można postawić stół z krzesłami). Zlikwidowaliśmy też okna w garażu, z doświadczenia wiem, że są praktycznie nieużywane. No i dla mnie istotna zmiana, przeniesienie garderoby w sypialni na drugą stronę, dzięki czemu mam lepsze doświetlenie. No i najważniejsze nie mamy tarasu, ani daszku nad jadalnią na zasadzie odwróconego dachu. Tak jakoś wyszło, ale chyba nie będzie gorzej :)

Pozdrawiam

estiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie macie tarasu? Czyli co zrobiliście z dachem garażu i daszkiem nad wykuszem? Chyba nie zrozumiałam dobrze, albo coś pokręciłam...

 

Czytając to forum od podstaw miałam szansę na wprowadzenie pewnych zmian. Poza łazienką na górze zmieniliśmy też w pokoju na parterze okno balkonowe na normalnych wymiarów, dzięki czemu zyskaliśmy powierzchnię w gabinecie i na tarasie (można postawić stół z krzesłami). Zlikwidowaliśmy też okna w garażu, z doświadczenia wiem, że są praktycznie nieużywane. No i dla mnie istotna zmiana, przeniesienie garderoby w sypialni na drugą stronę, dzięki czemu mam lepsze doświetlenie. No i najważniejsze nie mamy tarasu, ani daszku nad jadalnią na zasadzie odwróconego dachu. Tak jakoś wyszło, ale chyba nie będzie gorzej :)

Pozdrawiam

estiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...