Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój wykonawca portfenetrów zrobił je "bez zająknięcia", więc to jakaś straszna trudność nie jest. Opis mocowania moich portfenetrów tutaj oraz 2 posty niżej od podanego linku.

 

Miejski, podaj proszę jeszcze raz namiary na wykonawcę.

Jaki był koszt wykonania jednego portfenetra.

Kto Ci je montował, ekipa od ocieplenia czy producent?

Jakie zastosowałeś szkło? Z folią czy hartowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na wykonawcę tutaj (trzeba dobrze czytać dziennik budowy :yes:). Portfenetry montowane przez producenta po ociepleniu budynku, więc ich mocowanie wiązało się z wycięciem części ocieplenia. Zostało ono uzupełnione w trakcie kładzenia struktury (strukturę i ocieplenie robiła mi ta sama ekipa). Szkło jest hartowane 10mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was układał braas tegalit grafitowy na swoim praktycznym. Nie możemy się zdecydować na kolor dachówki ciemnoszary czy grafitowy?

 

My kładliśmy szary braas tegalit :)

uważam że wyszedł bardzo dobrze i komponuję się z całością super.

W rozmowie z projektantem też zalecił jaśniejszą odmianę tegalitu ze względu na pozotałe elementy elewacyjne.

Pozdrawiam

jaceklwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tyle nie siedzę na forum żeby zakładać dziennik, wrzuciłem zdjęcia bo może komuś się coś przyda wyłapie coś czego szukał, buduje samemu i teraz jestem na etapie murowania poddasza i to dzięki zdjęciom innych forumowiczów uzyskałem sporo informacji bez pytania.

jak skończę budować to pewnie już tu zaglądać nie będę to niech zdjęcia chociaż zostaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tagelitu - mnie osobiście bardziej pasuje grafit - jest bardziej wyrazisty, dobrze kontrastuje z białą elewacją, dla której kontrapunktem jest z kolei ciepło drewna. Szary rzeczywiście dobrze pasuje do szarej/boniowanej elewacji. A co do nowoczesności to myślę, że taki właśnie rys nadają dachówce jasne (srebrne) obróbki i rynny - tak jak to było np. u forumowej Karo czy u wspomnianego wyżej Jackalwo.

A co słychać u reszty? Na forum masa zdjęć murów i dachów ale w temacie wnętrz to głównie wizualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wywołać dyskusję - to ja się zapytam tych co już mają zabudowane poddasze czy wyszło Wam to idealnie tak jak w projekcie - chodzi mi o wysokość skosów i ścianki facjatek oraz wysokość sufitów (płaskich) na poddaszu. U mnie są delitaktne odchyłki (około 10 cm z każdej strony facjatki) (wiedziałem tylko że będzie wyżej sufit) ale zauważyłem je dopiero jak mi zrobili KG. Generalnie wyszło nieźle ale jak bym jeszcze raz to robił to bym dokładnie posprawdzał wymiary rozmieszczenia belek więźby w facjatkach bo od nich najwięcej zależy . Drugą rzecz którą bym zrobił inaczej to nie murował ścianek działowych poddasza na piętrze tylko zrobił wszystkie w regipsie (w projekcie jest tylko jedna) - łatwiej jest jeszcze skorygować co nieco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przez ponad pół roku czytałem forum,teraz jesteśmy w trakcie składania PnB, postanowiłem też się zarejestrować.

Po pierwsze chciałbym podziękować założycielowi wątku i wszyskim osobom udzialającym się na forum - jest to olbrzymia

baza wiedzy dla początkującego jakim jestem.

Co chcemy budować - P2 z niewielkimi przeróbkami jakie były już opisywane na forum czyli z największych:

- schody na piętro w lustrzanym odbiciu,

- łazienka przeniesiona pod schody,

- drzwi do łazienki i do gabinetu niewidoczne z salonu, bo przeniesione we wnękę od schodów,

oraz chyba nie opisywane jeszcze:

- zlikwidowanie 2 pomieszczeń za garażem (czyli między innymi kotłownię) oraz zlikwidowanie drugiego wyjścia z domu na ogród,

- wsunięcie garażu wgłąb domu (czyli pomniejszenie tarasu).

 

Mamy w naszym domu również 1 zmianę, która w dość znaczący wpłynie na wygląd domu. Na działce mamy spadek terenu 2,3 metra

na długości domu, co wymusza zrobienie pokoju nad garażem i dopiero nad tym pokojem taras. W pokoju tym chcemy zrobić okno

o szerokości bramy garażowej, czyli pewnie około 5m. Oczywiście pewnie nie w jednym fix'ie, zobaczymy na etapie budowy.

Rozmawiałem z architektem projektów z wizją, powiedział że nie powinno odbić się to negatywnie na wyglądzie domu,

zobaczymy.

 

Mam jedno pytanko odnośnie właśnie okien, bo chyba nie było takiego wątku. Czy ktoś zdecydował się na okna drewniane?

Mam pytanie o wycenę, bo jeśli plastiki kosztują około 25 tyś, to pewnie drewno nie taniej niż 50 tyś? Chyba nie ma

przeszkód technicznych aby te duże fiksy z salonu zrobić w drewnie?

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...