Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki bacardi

wstępny plan mamy na ogrzewanie gazowe (choć muszę go przeprowadzić ok. 30 metrów przy drodze do mojej działki i na razie baruję się z Zikitem). Zrobiłem adaptację górnej łazienki przy garderobie, aby tam wrzucić ten piec gazowy. Czyli na górze tylko 1 łazienka z wejściem z korytarza troszkę powiększona w stosunku do planów. Takie rozwiązanie powoduje również usunięcie komina tego przy garażu i puszczenie kominka i pieca gazowego jednym kominem.

Jeśli to nie wypali to pewnie pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nasz Praktyczny 4. Dachówka Creaton Domino glazura czarna, jeszcze pod dachem ale już jutro na dachu. Zmiany w naszym praktycznym: skosy na poddaszu murowane z bloczków /żadnych karton gipsów:)/ łazienka u góry połączona z garderobą, mała łazienka zamieniona w pralnie, duża garderoba wydzielona z pokoju nad garażem. Jeszcze dwa tygodnie i okna :)

20120902_182334i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też połączyliśmy łazienkę i garderobę i powiem, że po wymurowaniu ścian poddasza jesteśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni z tego pomieszczenia - jest po prostu super - ma taki potencjał, z wanną pod oknem dachowym, miejscem na 2 umywalki, że aż się boję o nasze finanse - można poszaleć;-)

Mała, wąska łazienka będzie u nas garderobą dostępną z komunikacji dla nas i dla dzieci (takie rozwiązanie wydaje nam się sensowne). Zdecydowaliśmy się je jednak pomniejszyć, cofając ściany tak, aby wyeliminować wszystkie konflikty pomiędzy drzwiami. drzwi pomiędzy łazienką a garderobą rozmieściliśmy tak, że w komunikacji powstaje całkiem długa (140 cm) ściana, na której można coś postawić. Wprawdzie garderoba jest dość mała, ale powiększona jej kosztem komunikacja jest naszym zdaniem korzystniejsza bo bardziej przestronna. I jeszcze jedno, w sypialni, z której nie ma wejścia do garderoby też powstaje kawałek ściany bez otworu, który daje szansę na dobrą aranżację wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam rzutów. Wszytko powstało na papierze. Mam nadzieję, że mój opis jest jasny;). Sprawa jest prosta. Pomysł z łazienką taki jak wiele osób na fm proponowało. Tylko ściana na której są drzwi do garderoby (dawna wąska łazienka) i nowopowstałej łazienki cofnięta. Dokładnie o tyle aby drzwi od łazienki nie były w konflikcie z drzwiami sypialni rodziców. Mniejsza garderoba (niestety) ale większa komunikacja (z ewentualnym miejscem na szafę). Dla nas konflikty pomiędzy drzwiami były nie do zaakceptowania więc kombinowaliśmy co z tym zrobić. Konsultowaliśmy się z kilkoma osobami z fm, które tak mają i niby ok ale jednak obawialiśmy się takiego rozwiązania. Jak będę na budowie to cyknę fotkę. Tylko dachu jeszcze nie ma;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko odnośnie właśnie okien, bo chyba nie było takiego wątku. Czy ktoś zdecydował się na okna drewniane?

Mam pytanie o wycenę, bo jeśli plastiki kosztują około 25 tyś, to pewnie drewno nie taniej niż 50 tyś? Chyba nie ma

przeszkód technicznych aby te duże fiksy z salonu zrobić w drewnie?

 

Pozdrawiam,

Andrzej

 

okna z NATURY koszt kolo 35k zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna z Natury drewno meranti kolor Sikkens Sosna K077 profil Energo 88 z wszystkimi oknami P4 okucia WK2 3 szybowe U=0,7 i ciepłe ramki z ciepłym montażem po dlugich negocjacjach to koszt 40k. Ja u siebie dodałem do P2 2 okna do garazu (na przeciwko okien juz istniejacych) oraz dodatkowo takiej samej wielkosci okno do kotłowni troche powiekszonej w stosunku do orginalu. Okna do garazu sa 2 szybowe i z profilu 68 wk1 p4. W kuchni jest okno 150x150 jedna tafla i nie ma bocznego okna przy wejsciu. Dodatkowo okno w klatce schodowej jest fix z uwagi na to ze i tak jest strasznie wysoko i ciezko by bylo otwierac a i tak bedzie wm. W gabinecie okno jest zmniejszone do 110cm ze 120cm (orginalny rozmiar bylby za duzy do RU). Okna wyjsciowe na taras gora i dol sa z niskim progiem aluminiowym z przekladka termoizolacyjna i zaczepami wk2 oraz zatrzaskiem balkonowym. Duze fixy sa oczywiscie w jednej tafli.

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już mogę pochwalić się dachem:)

Dachówka Nelskamp Nibra G10. Prezentuje się całkiem dobrze.

Mamy też okna. Niestety niezbyt dobrze wygląda pomniejszone okno w pokoju na parterze.

To rozwiązanie jest praktyczne, wizualnie już gorzej.

Zastanowię się, może jeszcze zmienię na oryginalny wymiar.

Wykończenie dachu mamy zrobione łupkiem (grafitowy) i zamknęliśmy też otwory przy lukarnach.

Przede wszystkim chodzi o dodatkowych lokatorów (ptaki, szerszenie, osy i inne owady:))

Pozdrawiam

estiva

 

IMG_4995.jpgIMG_4996.jpgIMG_4998.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estiva,

dach prezentuje się bardzo dobrze. Pokaż proszę jeszcze widok z frontu domu. Czy możesz zamieścić z bliska okno - chodzi mi o kolor.Jaką planujecie elewację do tego koloru?

Co do okna w gabinecie - muszę się niestety z Tobą zgodzić. Jeśli tylko masz taką możliwość to lepiej się z tego wycofać. Praktyczny tak na prawdę jest przecież umiarkowanie praktyczny - ale za to jest po prostu ładny - szkoda to psuć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estiva bardzo fajnie ta dachówka wygląda na praktycznym, muszę kiedyś podjechać obejrzeć na żywo :) Choć bardzo mnie jeszcze ciekawi jakby wyglądała ciemnoszara lub cynkowoszara angoba z nibry... a czasu na wybór coraz mniej :]

 

Co do okna, to też wydaje mi się, że ładniejsze by było pełne, a i pod wieloma względami też i praktyczniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estiva,

Jak już powyżej napisano - dachówka fajnie wygląda, tylko te 2 wentylacje przy kalenicy jakoś trochę psują wygląd dachu. Czy to sa jakies wentylacje pomieszczeń, czy to miała być wentylacja połaci dachowej?

Okno z gabinetu definitywnie do wymiany według mnie na takie jak w projekcie. Powiem Wam z praktycznego punktu widzenia, że my właściwie wyłącznie przez nie wychodzimy na taras. To wyjście z salonu jest przez nas realnie nieużywane, bo a to kwiatki na podłodze, a to żaluzje trzeba podnieść itp.

 

P.S. Ale po sąsiedzku masz straszną "stodołę". Tak brzydkiego budynku dawno nie widziałem :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będą drzwi Zyndram z bocznym świetlikiem w kolorze dąb-mahoń mniej więcej. Drzwi robione na zamówienie przez stolarza, kolor wybierany na oko. W przyszłym tygodniu będą zamontowane, to podeślę zdjęcia. Jak dla mnie drewno lepiej pasuje do fasady praktycznego.

Okna mamy z Ms okna, kolor winchester. Też uważaliśmy, że złoty dąb jest troszkę za ciemny.

 

 

Bardzo proszę o zdjęcie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka można też zrezygnować z kwiatków i żaluzji przy wyjściu ;)

No niby tak, ale mam kilka wątpliwości dotyczących tego wyjścia - ściana pod tv jest dość mała jeśli chce się mieć jakiś sprzęt grający lub nawet głosniki kina domowego. Gdyby boczne okno nie musiało być wyjściem ułatwi to rozstawienie głośników. Poza tym jest jeszcze kwestia tego, ze wyjście na taras nie powinno być chyba wąskim gardłem, gdzie może przejść jedna osoba... A w lecie gdy okno chce się mieć prawie non stop otwarte? Skrzydło wchodzi na ścianę TV i jest znowu problem. Tak się nad tym zastanawiam. Może wypowiedzą się osoby, które mają już okna. Acha i jeszcze jedno. Wracając do garderoby i połączonych łazienek. Ostatnio byłam na budowie u pewnego bardzo miłego znajomego z naszego Forum (jeszcze raz dziękuję). Dom będzie piękny - choć nie o tym mowa. Oglądałam oryginalną garderobę i powiem, że ta powstała z wąskiej łazienki nie jest wcale gorsza. Oryginalna ma dużo przestrzeni pod skosami, która jest trudna do zagospodarowania. Miejsca nie ma tam za wiele niestety, a gdyby były tam jeszcze drzwi do łazienki to nie byłoby za ciekawie. Tak więc podsumowując - garderoba w praktycznym jest w każdym przypadku mała niestety (no chyba, ze ktoś ma P3 lub P4 i robi ją z części pomieszczenia nad garażem).

Edytowane przez p@nna migotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko,

na życzenie dołączam zdjęcia domu od frontu. Elewację chcemy zrobić bardzo jasny szary, z elementami białego kwarcu i grafitowego łupku. Taką koncepcję ma mój mąż:) Jeszcze tego nie widzę, ale na pewno rezygnujemy z deski panelowej na elewacji. Po dłuższych dyskusjach okno zostawiamy w gabinecie tak jak jest. Postawimy tam stół ogrodowy z krzesłami jakieś donice z roślinami i GIT:) A w pokoju pod oknem będzie biurko do pracy. Dla Miejskiego wrzucam zdjęcia wszystkich domów, które pobudowały się na działkach sąsiednich, mam nadzieję, że sąsiedzi się nie obrażą:)

Bacardi na priv wyślę Ci telefon, możesz podjechać zobaczyć na żywo:)

A wentylacje mamy dodatkowo do łazienki i garażu, mnie akurat te kominki się podobają, wyglądają jak małe grzybki:rolleyes:

Dodatkowo mamy 12 dachówek (systemowych) wentylacyjnych do połaci dachowej.

 

Pozdrawiam

estiva

IMG_4993.jpgIMG_4999.jpgIMG_5003.jpgIMG_5005.jpgIMG_5027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka dobrze rozumuje z tym oknem z salonu na taras.

U nas glif okienny ma coś koło 97 cm, więc skrzydło okienne jest mniejsze. Otwiera się na lewo (czyli na dużego fixa). Poza tym ściana z TV to zaledwie coś koło 2 metrów i uwierzcie mi, nie jest to dużo.

Nie wspominając że w rogu (między fixem a przedmiotowymi drzwiami) stoi kolumna od KD. Gdzie indziej w tym układzie mebli nie da się jej postawić, żeby mieć jakiś sensowny odsłuch.

 

http://img708.imageshack.us/img708/8692/20120907112117.th.jpg

 

Tak więc wychodzimy na taras przez gabinet, gdzie są na prawdę szerokie drzwi, a ich otwieranie jest niczym nie zakłócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...