Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dolny Śląsk i Opolszczyzna tak mają z tymi drutami :-)

Znajomi budują Doskonałego z DzW pod Opolem i też mają instalacje odgromową.

 

estiva

Widzę, że po sąsiedzku masz trochę płaskich dachów.:)

Mnie się te grzybki na Twoim dachu średnio podobają, jest ich troche za dużo jak dla mnie i trochę psują to wrażenie płaskiego dachu. Niestety nie widzę nigdzie dachówek wentylacyjnych.

 

Jedno co mnie martwi to chyba za głęboko osadzone okna połaciowe, ale mogę się mylić ekspertem nie jestem. Wstaw zdjęcia w tym wątku - Mistrz Jan lub Andrzej Wilhelmi powinni to fachowo ocenić.

Edytowane przez miejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, instalacja odgromowa nie jest chyba wymagana. Tak więc chyba przyczyną jest wszystko po trochu o czym napisałeś.

No wiesz, my to "Polska B", a oni to ta "ukryta opcja" :lol:

 

He he....

Skoro Ty to Polska B, to ja dalej na wschód będę już BB :)

Ale faktycznie obowiązku wykonania instalacji odgromowej nie ma.

Mam nadzieję, że w razie czego wystarczy ogranicznik przepięć w rozdzielnicy elektrycznej.

 

Tak przy okazji... znalazłem lokalnie wykonawcę portfenetrów. Co ciekawe mocowania i rotule są prawie 3x droższe od tafli szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka trochę sobie zażartowałem, ale HS faktycznie mógłby tu się przydać do bezkolizyjnego otwierania drzwi i możliwość zagospodarowania tego narożnika m.in pod kino domowe z którym mam problem. Sami nie przekreśliliśmy jeszcze tej opcji. Natomiast z tym roztwieraniem drzwi w upalne lato bym się nie rozpędzał, podobnie w deszczowe dni raczej wyjście przez podcień bardziej się przyda...

 

estiva dzięki :)

 

Dolny Śląsk i Opolszczyzna tak mają z tymi drutami :-)

Znajomi budują Doskonałego z DzW pod Opolem i też mają instalacje odgromową.

my nie będziemy mieli, ale może to wyjątek potwierdzający regułę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no tak, kwestia czy dom ma być ładny, czy praktyczny?

Od 1,5 roku czytam to forum. Wszystkie zmiany powstały na skutek uwag forumowiczów. Okno w klatce schodowej jest jak dla mnie z kosmosu. Wisi wysoko w powietrzu, widziałam to na żywo i stąd moja decyzja. Luksferów też nie zrobiliśmy, bo u nas to jest północna ściana, więc może przemarzać. Doświetlenie będzie poprzez szklane drzwi od sypialni na piętrze, planuję też na tej ścianie powiesić duże lustro, które będzie obijać światło, również z parteru. Jedna łazienka na piętrze i jedno w niej okno - wiadomo:) Instalacja odgromowa to dla naszego świętego spokoju, zwłaszcza że wszystkie nowe domy obok mają i jakby piorun zechciałby gdzieś trafić, to akurat nasz dom byłby świetnie wyeksponowany:) Druty na dachu kompletnie nie przeszkadzają, a i z ubezpieczeniem od działania sił wyższych (m.in. pioruna) nie będzie problemu. Kominki wentylacyjne, niestety przy wentylacji grawitacyjnej - niezbędne. Mnie akurat się podobają:) I tak można by wymieniać wszystkie zmiany i przeróbki. Być może ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę z Praktycznym będzie mógł skorzystać z moich rozwiązań...

IWOKUB niestety projektu elewacji nie mamy, zastanowimy się nad tym dopiero na wiosnę. Przed zimą chcemy ocieplić tylko dom.

MIEJSKI dachówki wentylacyjne są bardzo "dyskretne" prawie ich nie widać:) A okna połaciowe są zamontowane bez zarzutu.

Pozdrawiam estiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas jest jednak inny - co innego lubi, na czym innym mu zależy. Dla mnie okno na klatce to jedna z największych zalet tego domu - ale my po to między innymi wyprowadzamy się poza centrum miasta - dla widoków. U nas nie salon będzie doświetlał komunikację ale raczej odwrotnie - śmiejemy się z mężem, że okna mamy na wszystkie strony świata, więc o każdej porze dnia będzie efektownie. Dla nas światło naturalne jest wartością i dlatego podobają nam się duże szklenia w praktycznym. Ja osobiście nie trawię luksferów a innym się one przecież podobają. I to jest właśnie najfajniejsze. A co do umiejscowienia okna w P2 jest lepiej bo mamy do niego dostęp z tarasu.

p.s. pomysł z lustrem bardzo ciekawy i fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko powiem ci, że okno doświetlające na klatce w naszym wypadku z luksferów to duży plus . U nas jest od strony zachodniej i popołudniami pięknie odbija się w nim zachodzące słońce, rzucając załamania światła na ściany.

IMHO klatka schodowa w praktycznym potrzebuje doświetlania, inaczej wygląda jak wysoki moloch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zwolenników tego doświetlenia - jak to zrobić to kwestia osobistego wyboru. Ja mam okno i nie wyobrażam sobie, że tam by go miało nie być! Prawdą jest, że jest ono wysoko i jeżeli chcesz je otworzyć - jeżeli klamka jest po środku (a ja tak mam) to ja muszę tam ostro wspinać się na paluszki - na szczęście nie sądzę, żebym często z tej opcji korzystał.

IWOKUB - co do elewacji to właśnie jestem na etapie robienia jej i zrezygnowałem ze wszystkich elementów drewnianych, laminatów HPL na narożnikach i w ościeżach okien i płytek. (przypominam, że ja mam od strony ogrodu wielkie okno HS na całą ścianę więc straciło dla mnie sens robienie drewnianej elewacji a drugi aspekt to koszty tych bajerów). Płytki tylko będą wokół drzwi wejściowych. Elewacja będzie w jasnym kolorze - prawie biała, cokołów wykańczam margolitem. Wykorzystałem za to motyw tej boni, która jest od frontu i z boku i opasałem nią dom dookoła - konsultowałem ten pomysł z pracownią DZW i powiedzieli, że domek się obroni jeśli chodzi o jego wygląd.

Swoją drogą, to chyba najbardziej ekonomiczna wersja a jaki będzie efekt pokażę jak skończę.

Edytowane przez pafka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo elewacji bez drewna itp. to po eksperymentach też mi się wydaje, że zwykła bonia dookoła dużo daje.

Nie chciało mi się już dokładnie tego renderować, ale jak coś każdy może sobie pokolorować nawet w paintcie obrazek poniżej :)

 

elewacja.jpg

 

Choć sam chyba zastosuje imitację jak Miejscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotko my też mamy okno HS i powiem, że nie zamieniłabym je na żadne inne! Jest mega wygodne i praktyczne poza tym zawsze mi się podobały przesuwne okna.

Okno w gabinecie mamy zmniejszone- głównie ze względów praktycznych, wizualnie oczywiście lepiej wygląda to duże przeszklenie pod warunkiem, że nie dzielone. Moim zdaniem ten pokoik jest za mały na takie okno- bynajmniej dla nas jeśli chcemy tam wstawić biurko plus jakąś sofę dla gości- teraz się zastanawiam jak to zaaranżować a co dopiero gdybym miała jedną ścianę mniej do dyspozycji :rolleyes:.

 

Łazienki i garderobę zostawiliśmy tak jak w projekcie- nie zależało nam na wielkiej łazience, za to bardzo nam zależało na prywatnej małżeńskiej i oddzielnej dla dzieci to było główne założenie przy szukaniu projektu. Za to w pokoju nad garażem wydzieliliśmy część na dodatkową garderobę i myślę, że tyle nam wystarczy.

Migotko kiedy założysz swój wątek????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich. Staraliśmy się maksymalnie trzymać projektu (jedyna zmiana to wyjście na balkon z łazienki na piętrze), łatwo nie było :-) poniżej przedstawiamy stan praktycznego 3 na dzień dzisiejszy (2 zdjęcia już z balkonikiem i dwa zrobione tydzień wcześniej). Z zewnątrz brakuje jeszcze podbitki i ogrodu :-) obecnie walczymy z wnętrzem, ale jesteśmy dobrej myśli. Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości wszystkim "Praktycznym"

411055_525191357498231_1534748084_o.jpg242954_525192307498136_336259852_o.jpg

P7162088.jpg

P7202100.jpg

Edytowane przez Ola_Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola_Slawek:

1) Jaki to kolor stolarki?

2) Czy drewno na elewacji to profil rodeo?

3) Czy w projekcie P3 drzwi z tyłu garoażu mieliście w kolorze ral (brama), czy w kolorze stolarki? Zastanawiam się, czy u mnie w projekcie P4 nie ma błędu.

4) Czy od frontu macie cegłę, czy płytkę? Czy to jest taka jak w projekcie?

5) Widzę, że drzwi wejściowe są chyba wysokie jak w projekcie. Co to za producent/model?

6) Też będziemy mieli balkon nad wykuszem. Możesz napisać jak u Was został wykonany? Chodzi mi o kolejne warstwy, aby było dobre zabezpieczenie przed przenikaniem wody.

 

Dzięki. Uszanowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...