Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Ja także buduję Praktycznego 2 - jestem na etapie stawiania ścian. W listopadzie będzie robiony dach i również zastanawiamy się nad świetlikiem do najciemniejszego pokoju. W związku z tym mam pytanie a zarazem prośbę :rolleyes: do Parafki73 czy mógłby wstawić zdjęcie całego pokoju aby zobaczyć jak to wizualnie wygląda oraz czy faktycznie świetlik spełnia swoją rolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2012-09-12 10.43.39a.jpgalmah - proszę kolejna fotka (już lepszego planu fotki nie ma się co po mnie spodziewać), w ten dzień nie było słońca i fotka robiona przed południem tzn wtedy kiedy słońce jest z drugiej strony kalenicy u mnie czyli dach w tym miejscu gdzie jest świetlik ma najmniej światła - w każdym razie jak pada na to słońce to świeci jak żarówka a w pochmurne dni rozświetla też ale słabiej - na pewno nie daje tyle światła co nawet najmniejsze okno dachowe ale daje ile może :)

Ps. Użycie doświetlenia z leadów może stanowić swoistą lampkę nocną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z Was liczył ile m2 wejdzie na ocieplenie P2?

 

Właśnie kończę docieplenie (wszędzie gdzie w projekcie była wełna jest styropian) kupiłem 304 m2 (najpierw 252 m2 (126 paczek - 15 cm) a potem musiałem dokupić 52m2 - 26 paczek - 15cm). Majstry mówią, że jest sporo odpadów (co zresztą widać niestety) bo jest dużo załamań, słup i od dołu do obrobienia - szczególnie przy wyjściu z kotłowni i przy tarasie, mam też trochę wyższy ogniomurek nad garażem wymurowany ale okno od ogrodu większe niż fix z projektu więc chyba na jedno wyjdzie. Jednym słowem kupa kasy :(

Edytowane przez pafka73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Jesteśmy na samym początku...kupujemy projekt praktyczny 4 i myślimy o przerobieniu go wg własnych potrzeb...

Na tym etapie zastanawia mnie jedno - gdzie macie kaloryfery w salonie? nie widziałam raczej na zdjęciach "kanałowych" grzejników w podłodze, wszyscy mają okna od sufitu do podłogi, gdzieś trzeba zawiesić kaloryfer.

Zastanawiamy się z mężem czy nie skrócić jednak o ten metr okien i nie założyć długich wąskich kaloryferków.

Owszem planujemy podłogówkę - ale ona przecież nie służy do ogrzewania pomieszczeń... a chcemy jednak uniknąć kosztu grzejników kanałowych, poza tym kurz się tam zbiera i izoluje/osłabia działanie takiego grzejnika, no i cena dodatkowo jest zaporowa...

bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem planujemy podłogówkę - ale ona przecież nie służy do ogrzewania pomieszczeń...

 

Możesz napisać do czego służy podłogówka, skoro nie do ogrzewania?

Przyznam, że po przeczytaniu powyższego zupełnie mnie zamurowało na pewien czas. Przez myśl mi nawet przeszło, że to prowokacja.

Więcej czytajcie, bo od kupna projektu jeszcze daleka droga. Dom się sam nie wybuduje, a decyzji za Was nikt nie podejmie.

 

Co do zmniejszenia okien... używając słów Żony m....... to by było największe zmasakrowanie praktycznego w historii :)

 

Kurz jest dobrym izolatorem.... i to w kontekście grzejnika kanałowego... przyznam, że dosyć odważna hipoteza.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rt19 to wg Ciebie podłogówką ogrzejesz salon? ja raczej wolałabym ogrzać nią tylko podłogę - nie ma zamiaru chodzić w zimie po rozżarzonej posadzce...to jest głównie niezdrowe.

 

Poczytaj o ogrzewaniu podłogowym. Nawet tu na forum znajdziesz obszerną bazę wiedzy.

Bez urazy, ale podjęłaś temat będąc totalną ignorantką w tym zakresie i wypisujesz takie bzdury, że trudno się do nich ustosunkować.

 

Żeby dać Ci do myślenia to napiszę, że będę miał podłogówkę w całym domu.

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję... rt19 zrób sobie ją na 40 stopni i życzę zdrowia...nie takich odpowiedzi oczekiwałam...

Niestety, wbrew obiegowym informacjom rozpowszechnianym na forach budowlanych przez producentów i sprzedawców, podłogówka ma wady, potwierdzone klinicznie - chociażby wpływa negatywnie na żyły. Nie widać tego od razu, w pierwszych latach użytkowania, ale na starość wszystko pięknie wyjdzie. Polecam lekturę innych portali, nie ograniczając się do portali budowlanych (np. portal farmaceutyczno -medyczny pfm.pl)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...