Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aby pisać szczerze na forum publicznym to co się myśli, trzeba mieć odwagę. Niektórym jej zabrakło.

 

Ad rem. Praktyczny jest charakterystycznym projektem dzieki pięknym przeszkleniom. Gdyby miał normalne okna większośc z nas nie zwróciłaby na niego uwagi.

Soole ty uważasz podobnie jak autor fotki, masz do tego prawo, takie samo prawo do umieszczania swej opini na forum mam ja. A. że nie wszystkim jest to na rękę, cóż......

Ja chciałam mieć piękne szklane okna w domu i mam, gdyby chciała mieć otwór strzelnicz w ścianie, to wybrałabym inny projekt. EOT z mojej strony.

 

p.s. musisz uwierzyć na słowo , podłogówka to nie żalazko nie parzy, żyłom w nogach bardziej szkodzi siedzenie przed kompem i wysokie obcasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

lukasz1977 fajna ta spiżarka pod schodami wyszła, szkoda tylko że wejście do niej jest w tak niefortunnym miejscu... najchętniej też bym taką sobie zrobił, ale musimy pomieścić w "kotłowni" pompę, zbiornik CWU, rekuperator i pralkę z umywalką i chyba nie damy rady zmieścić tego wejścia :|

 

dobrze widzę, że wylewka w salonie jest z dylatacją na 4 pola?

 

btw jak macie przeniesioną łazienkę na dole? bo dopiero zauważyłem że coś jest inaczej :]

 

 

tak, wejście do łazienki na dole jest od strony garażu, przed kotłownią

 

wylewka salonowa ma podzielona dylatacje

 

kotlownia jest powiekszona - patrz szkic(bardzo prymitywne, sorry)

 

Przechwytywanie.jpg

 

IMG_0099.jpg IMG_0284.jpg

 

rekuperator mam natomiast na poddaszu nad lazienka

Edytowane przez lukasz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1977 dzięki, teraz rozumiem :)

Całkiem spore zmiany, trochę szkoda tego podcienia ale za to niskim kosztem powstało Wam faktycznie spore pomieszczenie gospodarcze no i spiżarka pod schodami...

 

My robimy nieco mniejsze , kosmetyczne zmiany...

Wyleciał komin, kawałek ścianki nośnej przy kominie, ściana wydłużyła się o naświetlenie przy drzwiach oraz z dwóch pomieszczeń zrobiło się jedno.

Dzięki temu oprócz pompy chcemy tam jakoś upchać małą pralnio-suszarnie, niestety pod schody już ciężko się bedzie dostać...

 

praktyczny2_rzut_parter_L_zmiany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o Optim V 6 CP 6kW, tylko nie wiem czy 6kW to nie za mało?

 

lub jakiś panoramiczny z szyba podnoszoną do góry

 

Te 6kW to IMHO minimum na Praktycznego, choć też wszystko zależy w jaki sposób chcecie go użytkować. Jeśli tylko generalnie grzać w okresach przejściowych (jesień i wiosna) oraz rekreacyjnie w zimie - to powinien starczyć. Jeśli myślicie bardziej o zastąpieniu czasami tradycyjnego CO to tak bliżej 10-11 kW. Szczegóły doboru mocy np. tutaj.

Nasz Volcano 2P h ma 14 kW mocy nominalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my powiększyliśmy łazienkę na dole kosztem części pomieszczenia gospodarczego (łazienka jest prostokątna a nie w kształcie litery L) mamy więc za wiatrołapem korytarz (z drzwiami do garażu i wiatrołapu), wnęka na piec+komin, a dalej pomieszczenie gospodarcze (u nas pralnia) powiększone o 1 metr aby zyskać dostęp pod schody. Dodatkowo mamy zamiast drzwi okno (90/235).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Dziękuję za rozwianie moich strasznych" wątpliwości- teraz już wiem że nie chcę ucinać okien w tym projekcie.

mam pytanie do miejskiego - podłogówka wszędzie to jaki to był koszt? - jeśli możesz oczywiście...i pamiętasz te ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rezygnowaliście w swoich projektach z ogrzewania kanałowego w salonie? Jeśli tak to czy zastąpiliście je podłogówką (bardziej zagęszczoną przy oknach) czy wstawiliście tradycyjne grzejniki?

Na forum chyba nikt się nie ujawnił, kto by kładł grzejniki kanałowe. Raczej większość podłogówka.

 

Podłogówki wyszło u nas 142m2. Wyniosło to nas ok. 12000 zł

Razem z rodzielaczami/rozdzielaczem i podłączeniem wszystkiego do pieca, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Razem z rodzielaczami/rozdzielaczem i podłączeniem wszystkiego do pieca, prawda?

 

Tak zgadza się. De facto podłogówka nie była jeszcze podłączona do pompy ciepła, tylko była napełniona i zaślepiona manometrem. I tak sobie stała przez prawie 3 miesiące, aż do zamontowania pompy ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pisać szczerze na forum publicznym to co się myśli, trzeba mieć odwagę. Niektórym jej zabrakło.

 

Ad rem. Praktyczny jest charakterystycznym projektem dzieki pięknym przeszkleniom. Gdyby miał normalne okna większośc z nas nie zwróciłaby na niego uwagi.

Soole ty uważasz podobnie jak autor fotki, masz do tego prawo, takie samo prawo do umieszczania swej opini na forum mam ja. A. że nie wszystkim jest to na rękę, cóż......

Ja chciałam mieć piękne szklane okna w domu i mam, gdyby chciała mieć otwór strzelnicz w ścianie, to wybrałabym inny projekt. EOT z mojej strony.

 

p.s. musisz uwierzyć na słowo , podłogówka to nie żalazko nie parzy, żyłom w nogach bardziej szkodzi siedzenie przed kompem i wysokie obcasy.

Żono m dziwi mnie to co piszesz, bo przecież Wy również znacznie zmieniliście projekt zmniejszając okno w kuchni a drugiego się pozbywając. Zmieniłaś ogromne przeszklenie na dużo mniejsze okno co według mnie nie było najlepszym pomysłem a jednak zrobiliście to, bo tak wam pasowało.

Edytowane przez Nesska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to do żony_m, ale odpowiem:

- okno kuchenne w oryginale to 210x150, nasze ma 150x150 i niestety nie był to nasz wybór, a producenta okna, który 210x150 w jednym przeszkleniu wykonać się nie podjął. Tak więc nasze okno kuchenne jest tylko niecały 1m2 mniejsze niż oryginalne.

- boczne okno kuchenne "wyrzuciliśmy" świadomie. Kuchnia Praktycznego jest dość mała i nie ma tam wielkiej możliwości kombinowania z szafkami i sprzętami (sama jesteś chyba tego świadoma jak ciężko coś tam jest sensownie "upchnąć"). Zadaj sobie pytanie jaką PRAKTYCZNĄ role ma pełnić to okienko 75x150 w kuchni projektu o nazwie "Praktyczny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w wątku mało jest na temat wentylacji mechanicznej, a wcześniej kilka osób pytało, wklejam zdjęcia systemu, który stosuję u siebie. Skrzynki rozprężne, do których będzie podłączony rekuperator, elastyczne przewody sa produkcji firmy Termokontrol.

Instalacja umieszczona na strychu.

 

20120922_125157.jpg20120922_125208.jpg20120922_125221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...