Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie, u nas jest tak samo :)

 

r19 rozumiem, że będziesz to jeszcze jakoś dodatkowo ocieplał na stryszku?

Poza tym fajnie by było jakby się pojawiło więcej informacji jak to masz poprowadzone :)

 

Tak, oczywiście będzie ocieplenie.

Rury do pomieszczeń na poddaszu prowadzę pod jętkami zamiast po strychu. Dzięki temu nie będę musiał ich dodatkowo ocieplać.

Do pomieszczeń parteru rury doprowadzam w warstwie izolacji podłogi. Dlatego też daję 8 cm styropianu.

Jak będę na budowie to zrobię więcej fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 jeszcze takie jedno pytanie, czy dobrze się domyślam, że na stryszek wędrują 2 grube kanały spiro np. fi200 i stamtąd dwie skrzynki rozdzielaczy na wszystkie pomieszczenia?

 

Prawie dobrze się domyślasz :)

Rozprowadzenie rzeczywiscie jest ze strychu na wszystkie pomieszczenia.

Czerpnię i wyrzutnię umieściłem w wykuszach po obu stronach budynku.

O ile dobrze pamietam, to wysyłałem Ci kiedyś projekt na priv, ale jak widzisz koncepcja całkowicie się zmieniła. Rekuperator miał być pod schodami a znalazł się na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 całkiem ciekawe rozwiązanie, szczególnie z tą czerpnią i wyrzutnią... choć jedynie trochę mam obawy jeśli chodzi o trzymanie reku na nieogrzewanym stryszku, czy to trochę nie obniży wydajności centrali... Cały czas też myślę o wykorzystaniu takich flexów, ale jeszcze nie mam ostatecznego rozwiązania...

 

btw a tak z innej beczki, co to za kolor okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r19 całkiem ciekawe rozwiązanie, szczególnie z tą czerpnią i wyrzutnią... choć jedynie trochę mam obawy jeśli chodzi o trzymanie reku na nieogrzewanym stryszku, czy to trochę nie obniży wydajności centrali... Cały czas też myślę o wykorzystaniu takich flexów, ale jeszcze nie mam ostatecznego rozwiązania...

 

btw a tak z innej beczki, co to za kolor okien?

 

Strych faktycznie nie będzie ogrzewany, ale będzie ocieplony. Nie rob ię tak jak w projekcie. Wełna będzie położona do samej kalenicy. Dodatkowo w stropie między osb a g-k. Skrzynki rozprężne plus przewody na podłodze strychu też ocieplone.

 

Okna są w kolorze winchester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to do żony_m, ale odpowiem:

- okno kuchenne w oryginale to 210x150, nasze ma 150x150 i niestety nie był to nasz wybór, a producenta okna, który 210x150 w jednym przeszkleniu wykonać się nie podjął. Tak więc nasze okno kuchenne jest tylko niecały 1m2 mniejsze niż oryginalne.

- boczne okno kuchenne "wyrzuciliśmy" świadomie. Kuchnia Praktycznego jest dość mała i nie ma tam wielkiej możliwości kombinowania z szafkami i sprzętami (sama jesteś chyba tego świadoma jak ciężko coś tam jest sensownie "upchnąć"). Zadaj sobie pytanie jaką PRAKTYCZNĄ role ma pełnić to okienko 75x150 w kuchni projektu o nazwie "Praktyczny"?

Wcale nie jest aż tak ciężko upchnąć wszystkich potrzebnych sprzętów, bynajmniej przy mojej koncepcji kuchni wszystko się zmieści bez problemów.

A czy blatów jest aż tak mało? My meblami zabudujemy tylko częściowo ścianę z kominem i oknem więc wolnego blatu też chyba będzie całkiem sporo.

Na temat praktyczności moglibyśmy podyskutować, bo dla mnie chociażby zastosowanie Hs'a w salonie jest dużo praktyczniejsze niż wychodzenie na taras przez drugi pokój więc to też chyba kwestia upodobań.

 

Poza tym Wy mieliście powód do zmniejszenia okna oraz 'wyrzucenia' drugiego i wydaje mi się, że każdy kto wprowadza jakieś zmiany w projekcie, czy to większe czy mniejsze, też ma ku temu sensowne powody.

Edytowane przez Nesska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz.

Każdy ma prawo wprowadzać sobie takie zmiany jakie uważa za słuszne. Ale każdy ma też prawo chwalić lub krytykować rozwiązania innych.

Jeżeli coś się komuś podoba albo nie podoba to o tym tu pisze.

Wklejasz tu zdjecia? Automatycznie zgadzasz się na ich ocenę. Kółka wzajemnej adoracji trzeba poszukać gdzieś indziej.

 

Tak na marginesie... projekt "Praktyczny"... to on jest tylko z nazwy :)

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żono m dziwi mnie to co piszesz, bo przecież Wy również znacznie zmieniliście projekt zmniejszając okno w kuchni a drugiego się pozbywając. Zmieniłaś ogromne przeszklenie na dużo mniejsze okno co według mnie nie było najlepszym pomysłem a jednak zrobiliście to, bo tak wam pasowało.

 

Znacznie? Nasze zmiany są prawie niezauważalne. Boczne okno kuchenne służy jako wywietrznik, bo raczej niewiele z niego widać. Wolałam się go pozbyć a zyskać w ten sposób ścianę do zabudoway szafkami. Nasze zmiany nie mają tak znaczącego wpływu na projekt jak zmasakrowanie wykusza małym okieneczkiem, które wyglada jak doświetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest aż tak ciężko upchnąć wszystkich potrzebnych sprzętów, bynajmniej przy mojej koncepcji kuchni wszystko się zmieści bez problemów.

Na temat praktyczności moglibyśmy podyskutować, bo dla mnie chociażby zastosowanie Hs'a w salonie jest dużo praktyczniejsze niż wychodzenie na taras przez drugi pokój więc to też chyba kwestia upodobań.

 

.

 

Póki co masz tylko koncepcję kuchni, którą życie zweryfikuje prędzej czy póżniej.

Nie mam problemu z wychodzeniem na taras przez gabinet, skoro tam też jest wyjście. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie? Nasze zmiany są prawie niezauważalne. Boczne okno kuchenne służy jako wywietrznik, bo raczej niewiele z niego widać. Wolałam się go pozbyć a zyskać w ten sposób ścianę do zabudoway szafkami. Nasze zmiany nie mają tak znaczącego wpływu na projekt jak zmasakrowanie wykusza małym okieneczkiem, które wyglada jak doświetle.

Dla mnie usunięcie z kuchni "wywietrznika" jak to nazwałaś jest znaczną zmianą, może z zewnątrz nie rzuca się w oczy, ale od wewnątrz robi dużą różnice-to jest moje zdanie Wy możecie mieć inne. Można by się tak 'przepychać' bez końca ale nie o to mi chodzi tylko o to, że każdy swój projekt 'masakruje' według własnych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co masz tylko koncepcję kuchni, którą życie zweryfikuje prędzej czy póżniej.

Nie mam problemu z wychodzeniem na taras przez gabinet, skoro tam też jest wyjście. :D

Koncepcja jest oparta na doświadczeniu, skoro do tej pory mieszczę się jakoś w dużo mniejszej kuchni to i w Praktycznym dam radę. ::yes:

Edytowane przez Nesska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okien. Po zrobieniu kilku wycen skłaniam się do oferty

PAGEN - Pakiet 3*szyby, profile brugmann Arte termo grubości 84mm z klinem docieplającym w cenie 21k. Duży fix z podziałem i nie chcą zrobić drzwi do gabinet 120cm w jednym skrzydle

lub

Dako - Profil Veka Alphaline, też 3. szyby. Nie mają problemu z dużym fixem. W gabinecie maksymalnie 107cm szerokości w jednym skrzydle. 23k Lambda dla całego okna wynosi od 0,74 duży fix do 0,9 w salonie. Kolor obustronny jeszcze nie wiem na jaki się zdecyduje

 

Ma ktoś doświadczenie z tymi firmami? Co robiliście z oknem do gabinetu. Jakoś wolę chyba zwęzić do 100cm i zrobić rozwierno uchylne niż 120 tylko uchylne jak w projekcie.

Aha wybudowałem P3 z dwoma dodatkowymi oknami w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...