Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich i od razu mam prośbę :)

czy macie może jakieś inspiracje na dekorację okna z lekkim łukiem. Mam takie 2 balkonowe i w 2 pokojach. Cały czas byłam pewna że będe miała rolety ale teraz sobie uświadomiłam że na łuku to chyba nie bardzo da się zamontować. Szukam czegoś nowoczesnego i do pokoju córeczki. W oknie będzie siedzisko a po bokach regały więc najbardziej pasowałaby roletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak moje poprzedniczki też jestem nową forumowiczką. Tarfiłam tu przypadkiem wczoraj rano szukając porady jak uszyć roletę rzymską. Spędziłam przy kompie 2 dni czytając i oglądając Wasze dzieła. Ogromne brawa dla Asi za pomysł takiego forum i dla pozostałych forumowiczek za ich zapał i prace. Po tych dwóch dniach mam trochę mętliku w głowie i ogromny zapał do szycia:jawdrop:. Tylko mam problem bo powinnam zając się roletami w sypialni a już robiłam przymiarki i obmiarki do firanek (niektóre są super nawet mojemu małżonkowi 1 wpadła w oko). Mam torchę okien więc pewnie będę u Was częstym gościem (bo troszkę liczę na pomysły na nie). Na razie idę brać obmiary na rolety bo muszę zamówić mechanizmy do nich.

Pozdrawiam Wszystkich.:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,jestem nową forumowiczką,Trafiłam na tę stronkę przypadkiem szukając porady jak uszyć zasłony typu woda.Czytam od wczoraj Wasz wątek, bardzo mnie zainteresował i myślę że Asia mi pomoże. Mam prośbę do Asia. Chcę uszyć zasłony z lamberkinem woda.Wymiar karnisza długość 2,8 m , na którym chciałabym 4 lamberkiny i boki, Docelowa długość wody 30 cm i czy może być taśma ściągająca naprzemiennie,Proszę o jak najszybszą odpowiedż.Będę bardzo wdzięczna,

 

Witam Was moje Panie. Jestem jak koleżanka nową forumowiczką, znalazłam sie tu, nie ukrywam przypadkiem szukając porad o szyciu firan a dokładnie to zapragnęłam uszyć samodzielnie lambrekin. Jeżeli Asia pojawi sie na forum to bardzo Cie proszę o to co wiesia52. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie trochę z innej beczki. Napaliłam sie na szycie ale nie dodałam,że nie mam maszyny :yes: chcę zakupic jak najszybciej tu pytanie do Asi co sądzisz o tym modelu? Jeśli nie ten to jaki będzie dobyr wg Ciebie? http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-lucznik-lidia-2016-gratisy-i2918685957.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU. Tę firankę uszyłam dzięki Twoim radom i objaśnieniom na tym forum. Obiecałam i wklejam zdjęcie uszytej firanki do pokoju :-) ( jak mi się uda, bo nigdy tego nie robiłam) Na pewno nie jest idealna, ale cieszę się strasznie!!! Dziękuję Ci bardzo !!! Na pewno będą kolejne :rolleyes:

 

IMG_0751.jpg

IMG_0753.jpg

IMG_0751 - Kopia.jpg

Edytowane przez PRUDELLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU. Tę firankę uszyłam dzięki Twoim radom i objaśnieniom na tym forum. Obiecałam i wklejam zdjęcie uszytej firanki do pokoju :-) ( jak mi się uda, bo nigdy tego nie robiłam) Na pewno nie jest idealna, ale cieszę się strasznie!!! Dziękuję Ci bardzo !!! Na pewno będą kolejne :rolleyes:

 

[ATTACH=CONFIG]162736[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]162738[/ATTACH]

 

 

firanki wygladaja rewelacyjnie :D brawo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam uszyć zasłony z przelotkami i nie wiem czy taśmę na górze zasłony podkleja się w całości, czy tnie się ją i podkleja odcinkami / jeżeli tak to jakiej długości odcinki /.

 

ja podklejalam w calosci choc w jednym miejscu laczylam i nie widac tego wcale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie za oknami prawie wiosna i naszła mnie wizja zmiany firan:D postanowilam uszyc nowe....niestety niesama bo mam lewe ręce do szycia choc bardzo mnie korci...tym razem mają byc to firany na przelotkach ktorych potrzebuje coś kolo 130 sztuk na moje 5 okien w salonie cena troche mnie przeraza i mam pytanie techniczne czy uzywał ktoś tasmy z przelotkami ostanio znalazlam taką na Alledrogo 40 mb tasmy z przelotkami za 99 zl wszywa sie jak zwyklą tasme wycina sie dziurki przy tej cenie to i wycinak do dziur sie oplaca zakupić ;) i wtyka przelotki..wszytsko łądnie pieknie tylko jak jest naprawdę?Czy uzywał juz ktoś takiego rozwiazania i czy sprawdza się?

Cenowo roznica dosc spora tasmy ma moje okna potrzeba ok 23 mb czyli cos kolo 60 zl+wszycie tasmy ok 23 mb x 1,5 zl=35 zl razem cos kolo 100 zl a tradycyjne przelotki 130 szt x 1,90=247 zl+nabicie 130 szt x 3 zl=520 razem 637 zl roznica 537 zl to w zasadzie za roznice kupie firanę.Prosze o opinie na temat tej tasmy.

Aha na plus moim zdaniem sa te plastikowe zaczepy ktore szczepiaja faldy na stale'czyli podczas przesuwanie odleglosci fald od siebie sa takie same...wiem wiem to wszystko teoria a praktyka moze byc inna......

 

A tak wyglada ta tasma zdjecia zaporzyczone z alledrogo...

 

 

Odświeżam pytanie może ktoś już zrealizował firany na tych przelotkach......

Ja taśmę kupiłam ale jakoś się zeszło z wyborem materiału:D i dopiero teraz jestem ponownie przy wyborze firany,zasada taśmy jest prosta więc myślę ze nie powinno być problemów...jak tylko w końcu zdecyduje się na wzór firany to napewno powiadomię was jak to jest z ta taśmą i jak wygląda efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ninia41 dziękuję :-)

Szyję coraz więcej,ale najgorzej jest z wszywaniem Lamówki! Nie wychodzi mi to tak ładnie i równo. Może macie na to jakiś sposób?

Albo jak wszywam taśmę do góry,to zawsze materiał na samym spodzie przesuwa się,mimo że trzymam przy szyciu wszystko razem,i w końcu wychodzi krótszy nawet o 2 cm. Czy Wam też tak się dzieje? Co ja robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam już wszystko zanim zaczęłam szyć,bo dzięki temu wątkowi szyję firanki:-)

Robię wszystko tak jak powinno,ale i tak dzieją mi się takie rzeczy. Lamówkę tłumaczę sobie tym,że nie mam wprawy,ale ten materiał przesuwający się pod taśmą i nawet nie wiem,w którym momencie tak się zaczyna robić:-(,to już nie wiem jak sobie tłumaczyć. A może przed wszyciem taśmy ten materiał zaprasować ?

 

A to moja pierwsza firanka i zasłonki w sypialni. Loty nie za wysokie, ale własna.

 

jak dla mnie to super Ci wyszło! Bardzo mi się podoba :D

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...