Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Asiaaa....

 

moge się przypomniec z tymi karniszami? na tym drugim wewątku mi napisałaś, ze masz układ wykusza i balkonu podobny do mojego.. i że masz jakiś pomysł na to łączenie zasłon...

 

można zapytać jeszcze raz jakie?

ponizej masz pokazane dwa zdjęcia mojego wykuszu i balkonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://images50.fotosik.pl/636/9d5c09b26f9bbb04med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/637/cccc1175a3cf1983med.jpg

 

Na samym środku wykuszu jest duży fiks i po bokach tego fiksu sciany łączą się pod pewnym kątem. Chyba tak jak u Ciebie.

Nad każdym oknem (około 10 cm nad wnęką) zawieszę rolety rzymskie z delikatnej tkaniny. Ciekawe kiedy je uszyję hi,hi.

Na tym wykuszu będą wisieć 4 " ala" zasłonki.

Dwie na samych bokach i dwie pomiędzy fiksem a oknami bocznymi. Tutaj muszę zamontować karnisz z łącznikiem kątowym, który łączy dwie rurki karnisza pod poewnym kątem. Te wszystkie karnisze będą wisiały znacznie wyżej niż roleta i zasłonki będą zachodziły na rolety około 5 cm. Rolety będą jakby pod zasłonami.

Poniżej umieszczam zdjęcie takich "ala" zasłonek z woalu, które szyłam jednej z klientek. Wyszło bardzo ładnie i elegancko. Oczywiście zasłonki będą na przelotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images37.fotosik.pl/645/767ba8df7d8964a1.jpg

 

Tak zawieszone zasłonki będą w wykuszu i do tego znacznie niżej zawieszone rolety rzymskie, których boki schowane będą za zasłonką.

Tutaj wykonałam jeszcze rolety rzymskie w kuchni, również z woalu. Jak widać wyszło super bo i wnętrze wspaniałe. Piękny dom. Przy okazji pozdrawiam Pania Kasię P. :)

 

Przy oknie tarasowym nie będzie rolet rzymskich, będą natomiast same zasłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO RETY :o

 

Masz dokładnie jak u nas :o tylko Twój fix to u mnie zwykłda okno :) podoba mi się Twój pomysł... z tym, że ja nie mam tak dużo miejsca nad oknami i pewnie żaluzja by musiała być wewnątrz wnęki okiennej, a zasłony tuż nad oknem... max 10 cm.

 

Czyli mówiesz, ze będziesz wykusz dzieliła zasłonkami.....

 

A jak szerokie planujesz te zasłonki.. chyba nie wiećej niż 1mb szerokości, nie?

 

przypominam moje..

 

015.JPG

 

bo odległości między tymi oknami mamy chyba podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO RETY :o

 

Masz dokładnie jak u nas :o tylko Twój fix to u mnie zwykłda okno :) podoba mi się Twój pomysł... z tym, że ja nie mam tak dużo miejsca nad oknami i pewnie żaluzja by musiała być wewnątrz wnęki okiennej, a zasłony tuż nad oknem... max 10 cm.

 

Czyli mówiesz, ze będziesz wykusz dzieliła zasłonkami.....

 

A jak szerokie planujesz te zasłonki.. chyba nie wiećej niż 1mb szerokości, nie?

 

przypominam moje..

 

015.JPG

 

bo odległości między tymi oknami mamy chyba podobne...

 

Zasłonki na samych bokach będą takiej szerokości jak te ściany, natomiast tuż przy wykuszu będą takie jak te kawałki ściany. To wychodzi nie więcej niż 50 cm po zawieszeniu. I takie będą też karnisze.

A o jakich żaluzjach mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć :D:D roleta :) tez bym chciała rzymskie....

 

I bardzo mi się widzi ten materiał co u P KAsi... to jest zwykły woal? to się prasuje po praniu ? czy może jest coś co ma podobny efekt a nie wymagało by prasowania ;) wiem, że trąca to lenistwem, ale mam w sumie 5 okiem balkonowych i juz mi słabo jak będe musiała wsio prasowac :o

 

I mam pytanko.. czyli prawa wykusz i lewa balkon nie będzie połączona...? zostawiasz tam ten kawałek ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć :D:D roleta :) tez bym chciała rzymskie....

 

I bardzo mi się widzi ten materiał co u P KAsi... to jest zwykły woal? to się prasuje po praniu ? czy może jest coś co ma podobny efekt a nie wymagało by prasowania ;) wiem, że trąca to lenistwem, ale mam w sumie 5 okiem balkonowych i juz mi słabo jak będe musiała wsio prasowac :o

 

I mam pytanko.. czyli prawa wykusz i lewa balkon nie będzie połączona...? zostawiasz tam ten kawałek ściany?

 

Ten kawałek ściany zostawiam, jak dla mnie za dużo już tej dekoracji.

To jest zwykły woal biały, bardzo tani, jakość bardzo dobra.

Co do prasowania to nie jesteś sama. 90% Pań ma taki sam problem z prasowaniem co Ty.

Ja natomiast prasowania mam sterty z racji szycia, składam taka firankę na pół i prasuję jednocześnie dwie warstwy, potem tylko te złożenie. Mam wprawę więc nic mi z deski nie spada.

 

Rolety możesz zawiesić tuż nad samą wnęką i dopiero powyżej te karnisze, musisz jednak wiedzieć, że juz nie otworzysz okna lecz tylko uchylisz. Natomiast do mycia okien trzeba ściągać roletę, ale to akurat najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. to nawet mi dobrze pasuje, bo latem otwiera się na oścież balkon a nigdy okno.

 

Pokazałam już monszowi te kikutki ;) karniszowe i o dziwo powiedział, ze "nie wygląda najgorzej" :o a to z jego ust wysokiej klasy komplement jak coś widzi pierwszy raz :D:D

 

A ta roleta ma jakiś prosty mechanizm do ścigania do prania? to jest coś skomplikowanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. to nawet mi dobrze pasuje, bo latem otwiera się na oścież balkon a nigdy okno.

 

Pokazałam już monszowi te kikutki ;) karniszowe i o dziwo powiedział, ze "nie wygląda najgorzej" :o a to z jego ust wysokiej klasy komplement jak coś widzi pierwszy raz :D:D

 

A ta roleta ma jakiś prosty mechanizm do ścigania do prania? to jest coś skomplikowanego ?

 

Mechanizm do rolety rzymskiej jest bardzo prosty i ściąga się go dosłownie w kilka sekund, również roletę odmontowywuje się bardzo łatwo od samego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo noooo... coraz cieplej mi się robi na mysl o oknach :) niech no ja się tylko otrząsne z zadatkowanych wydatków to biore się za okna.. i to jak najszybciej. :)

 

 

Asia bardzo dziękuje za cierpliwość w uświadamianiu nieświadomych. Skoro już wiem co - to czas poszukać i ustalić z czego... na pewno jeszcze się odwzwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Asiu kocham Panią !!!!

 

Dzięki Pani (rozmowa telefoniczna ) udało się!!!!! Uszyłam sama roletę rzymską do córki pokoju . Zgodnie z umową wklejam zdjęcia. No następne czekają w kolejce a co tam dam radę! Mam nadzieje, że dużo błędów Pani nie zauważy :D Magda Z.

DSC06314..jpg

DSC06315..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa! Ja takie chcę do sypialni... [/b]Asiu[/b] napisz proszę, gdzie można nabyć taki woal. Czy on jest taki zupełnie gładki i czy się nie błyszczy?

 

Woal nabędziesz w każdym sklepie z firanami. Woal nie jest naturalną tkaniną, więc się bardzo delikatnie błyszczy ale jest to niezauważalne na oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woal nabędziesz w każdym sklepie z firanami. Woal nie jest naturalną tkaniną, więc się bardzo delikatnie błyszczy ale jest to niezauważalne na oknie.

 

Woal, który ja używam nie ma nawet najmniejszego połysku. Jest to woal bardzo dobrej jakości polskiej produkcji.

Ładną tkaniną, która ma duży połysk jest Birsel oferowany przez Eurofirany w dużej kolorystyce.

Woal kreszowany nie należy do moich ulubionych tkanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Asiu kocham Panią !!!!

 

Dzięki Pani (rozmowa telefoniczna ) udało się!!!!! Uszyłam sama roletę rzymską do córki pokoju . Zgodnie z umową wklejam zdjęcia. No następne czekają w kolejce a co tam dam radę! Mam nadzieje, że dużo błędów Pani nie zauważy :D Magda Z.

Pani Magdo,

wielkie gratulacje !!!!!! i bardzo się cieszę, że skorzystała Pani z moich rad. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiaMariusz - bardzo, bardzo proszę o powrót do wątku o lamownikach i zwijaczach.

 

Kiedys juz pisałam - do Pfaff Hobby zakupiłam lamownik i różne zwijacze w nadziei, że coś mi to pomoże. Instrukcji żadnej, nie umiem sobie z tym poradzić.

 

Dzięki Twoim radom uszyłam firankę z gipiurą, pięknie (w moim pojęciu oczywiście) udało mi się wszyć taśmę i jestem pełna nadziei na uszycie następnych 17 firanek do mojego nowego domku.

 

Firanka jest tu:

 

http://www.supelkologia.blogspot.com

Edytowane przez Urtica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...