Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Nie wiem jakie firanki i karnisze wybrać do pokoju dziennego w którym są :

na jednej ścianie okno w lukarnie,

na drugiej ścianie okno i podwójne drzwi balkonowe(między tym oknem i drzwiami jest podciąg).

Zupełnie nie wiem czym te okna udekorować(jakie karnisze i firanki) może macie jakieś sugestie chętnie posłucham.

Jakie żyrandole pasowałyby do tego wnętrza?

 

http://i53.tinypic.com/4v4xe0.jpg

 

http://i52.tinypic.com/oriamg.jpg

 

http://i51.tinypic.com/33kruqb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

AsiaMariusz,

dziękuję serdecznie za kurs szycia :D

Baardzo mi to spotkanie pomogło, m.in. zrozumieć moją maszynę a przede wszystkim pokonać strach związany z szyciem :)

Teraz kiedy mam już zasłonki przyszła pora na rolety rzymskie. Ale to chyba po wakacjach - związane jest to z terminami w pracy itp sprawy.

Dziękuję jeszcze raz za warsztaty a poniżej zdjęcia zasłon, które razem z Asią uszyłyśmy.

Jestem baardzo zadowolona - mój pokój bardzo zyskał odkąd mam zasłonki na przelotkach :)

Pozdrawiam serdecznie

 

https://picasaweb.google.com/110230493615967171415/Okna?authkey=Gv1sRgCNOLo5_i_6S4tAE#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

JaKas piękne, dobrze dobrane do wnętrza. Widać, że jesteś zdolną dziewczyną i masz bardzo dobry gust. Też bym tak chciała...

 

Czytam ten wątek i zaczynam wierzyć we własne siły. Marzą mi się firany na przelotkach. Chyba zrobię sama część bez szycia. - Szycie u mnie to porażka.

 

ASIAMARIUSZ - dla Ciebie wielki szacunek i podziw za całokształt.

 

Pozdrawiam wszystkie Kobietki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie przelotek:

Zachorowałam na piękny materiał na firanę. Jest on zakończony ołowianką. Czy w związku z tym nadaje się on na firanę na przelotkach? Podwinięcie na 10 cm nie będzie chyba wtedy estetycznie wyglądało? Pomóżcie proszę, bo moja krawcowa mi w tym nie doradzi. - Miasteczko malutkie i ona jest jedyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Chciałabym nabić przelotki na cienki materiał ( organza, woal) tak jak w jednej z realizacji Pani Asi pokazanej wcześniej w tym wątku. Czy taśma-mgiełka ( specjalna do firan) kupiona na allegro będzie niewidoczna? bo się martwię czy dobrze wyjdzie.Czy nie będzie za mało sztywna? Doradźcie proszę dziewczyny.

Czy 12 kółek na 2 m tkaniny to nie za mało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym nabić przelotki na cienki materiał ( organza, woal) tak jak w jednej z realizacji Pani Asi pokazanej wcześniej w tym wątku. Czy taśma-mgiełka ( specjalna do firan) kupiona na allegro będzie niewidoczna? bo się martwię czy dobrze wyjdzie.Czy nie będzie za mało sztywna? Doradźcie proszę dziewczyny.

Czy 12 kółek na 2 m tkaniny to nie za mało??

Materiał będzie lekko pogrubiony jak na zdjęciu poniżej. Tutaj akurat przykład na woalu.

Średnio liczy się kółka co 14 cm, a więc u Ciebie powinno być 14 i zawsze musi to być parzysta ilość.

 

http://images38.fotosik.pl/1028/9a52ed773f5ca4b3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał będzie lekko pogrubiony jak na zdjęciu poniżej. Tutaj akurat przykład na woalu.

Średnio liczy się kółka co 14 cm, a więc u Ciebie powinno być 14 i zawsze musi to być parzysta ilość.

 

Dziękuję za odpowiedź! Właśnie dotarły do mnie wszystkie niezbędne narzędzia oraz kółka i firana. W sobotę działam. Pochwalę się jak mi wyszło jak nauczę się wklejać zdjęcia.

Pozdrawiam Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jeżeli będziesz miała karnisz o szerokości 3,20mb, to potrzebujesz jeszcze raz tyle tkaniny czyli 6,40mb i dodatkowo 50cm.

Zawsze należy pamiętać, żeby dodać minimum 50 cm (może być nawet więcej, w zależności jak kto chce, ale nie więcej niż 1mb) dodatkowo do tkaniny, ponieważ przelotki na karniszu będą wisieć pod pewnym kątem i to sprawia, że tkanina mająca np 2mb szerokości po zasłonięciu ma około 1,65 mb.

 

Reasumując, nasz dodatkowy zapas do zasłon lub firan zawieszonych na przelotkach musi wynosić od 50cm do 1mb.

 

:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam!

Jakiś czas temu radziłam się na tym forum w sprawie przelotek itp. Po wielkich bojach ze sztywnym, uciekającym materiałem i mgiełką klejącą się niemiłosiernie nie tam gdzie trzeba, pokazuje moje dzieło. Materiał okazał się ciut za sztywny i nie tworzy takich ładnych fałd jak u Pani Asi. Ale muszę narazie z nimi trochę "pobyć".

 

DSC05195.JPG

DSC05192.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam i podziwiam:yes:

Podziwiam Cię Asiu za to, o czym już wszyscy pisali, jesteś niesamowita. Dzięki Tobie mam ambitne plany uszyć dekoracje swoich okien i to na przelotkach;) ale z jedną rzeczą to zgłosić się chcę do Ciebie jako do fachowca: potrzebuję roletę rzymską do córki pokoju i raczej z nią sobie nie poradzę. I pewnie jeszcze do kuchni... Czy podjęłabyś się uszycia? Jestem z Łodzi a buduję niedaleko;) to nie byłoby problemu z ewentualnym spotkaniem, tylko czy masz czas?

Edytowane przez yuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...