Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam ptyanie dotyczące taśm zakładkowych.Jak zmierzyć szerokość firanki/karnisza tak aby ilość żabek lub agrawek pasowały do zakładek. Na każdą żabkę powinna przypadać zakładka.Może ktoś posiada zdjęcie. Jeszcze pytanie o lamownik pokazywany wcześniej.Jaki to typ lamownika lub numer,i na jaka szerokość lamówki. Edytowane przez kalina9
kolejne pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie:)dzisiaj znalazłam to forum i jestem pod wrażeniem Asinej wiedzy jaką posiada i pełna podziwu,że tą wiedzą ma szczere chęci się dzielić z innymi chętnymi,jest bardzo mało ludzi,którzy bezinteresownie chcą się dzielić swoimi sekretami,serdecznie Tobie dzięki,''JESTEŚ WIELKA ASIU.

Mam nadzieję,że przy odrobinie samozaparcia uda mi się uszyć niejedną dekorację na moje okna:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poszukuję od dłuższego czasu czarnych karniszy i znalazłam takie oto http://www.decor-direct.pl/ball-finial-double-extendable-pole-set-075m-to-125m-1319mm-black-w121&P.Finial=115&P.Colour=3

to trochę nietypowy karnisz, drążki na różnej wysokości - nie mam pojęcia jak będzie się je użytkować.

Poza tym nie mogę znaleźć opinii o tym sklepie.

Czy ktoś spotkał się z takimi karniszami i może się podzielić spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich serdecznie, a szczególnie Ciebie ASIU!

Już od ponad miesiąca szukam porad i wskazówek, jak dobrze uszyć firanki, zasłonki i lambrekiny, bo chciałabym je uszyć do własnego domku. I wiecie co? Nigdzie nie znalazłam nic tak wspaniałego, mądrego, szczerego jak Twoje opisy Asiu !!! Jestem pod wielkim wrażeniem i pełna podziwu dla Ciebie, że masz tyle siły, ochoty, wiedzy i samozaparcia, że potrafisz w taki prosty sposób przekazać nam swoją bezcenną wiedzę. Musiałam się zarejestrować i to napisać, bo czuję, że tak muszę! Znalazłam to forum wczoraj i słuchajcie - przeczytałam wszystko od A do Z !!! Zajęło mi to prawie cały dzień z przerwami oczywiście, bo wychowuję dwie córeczki i ten czas jest dzielony. Skończyłam przed północą i stwierdziłam, że napiszę dzisiaj. Myślę, że zasługujesz na WIELKI MEDAL !!! Od tej chwili będę tu zaglądać systematycznie, czekać na Twoje kolejne cenne wskazówki. Jak tylko uszyję jakieś firanki, to od razu je wkleję. Jestem samoukiem, od zawsze chciałam umieć szyć i uczyłam się sama. Do tej pory potrafiłam uszyć spodnie, spódnice, nawet sukienkę. Pozdrawiam wszystkich szyjących i chcących szyć! pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja mam pytanie o karnisze. Tyle tego na rynku, co wybrać? Co to znaczy dobry karnisz? Mam w domu metalowe rury o średnicy 25 mm z kółkami 30 mm. Kupowane to było w dobrym sklepie z dekoracjami okiennymi za radą sprzedawcy. Niech czort je weźmie, co za dziadostwo. Za nic nie daje się przesuwać ani firana, ani zasłona. W sklepie jakoś się suwały te kółka i nie miałam zastrzeżeń. Dziś nie wiem, co to za producent, bo dawno było.

Powiedzcie, na co patrzeć i jak wybierać, żeby zasłony jeździły łatwo i nie blokowały się.

Czy zasłony na przelotkach będą łatwo się przesuwać? Jest jakaś tajemnica doboru rur, kółek?

Czy takie kółka do karnisza, które mają plastikową wyściółkę to dobry zakup?

A może skuteczniejsze i trwalsze będą szyny ze szczeliną i specjalne agrafki w nią wkładane?

Piszecie, że Karnix robi dobre karnisze. A czy dobre są wszystkie typy karniszy, które oni robią? Żebym znowu nie trafiła na coś, na co będę klęła lata całe.

Założenie jest takie, że będę szyć panele na żabki do kółek i do tego zasłony na przelotkach do zasłaniania, lub klasyczne, marszczone firany i zasłony też na żabki lub agrafki do zasłaniania.

Poradźcie coś proszę. Czas nadchodzi na firany w nowym domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny doradźcie proszę w sprawie zasłon. Mam dość stare zasłony z ikei z mieszkania o wysokosć 230 cm. Zasłony prawie nieuzywane. Teraz karnisz jest na ok 260 cm i zasłny za krótkie. Dać sobie spokój i wywalić do kosza ? Czy może macie jakiś pomysł co z tą zasłoną zrobić? skrócić do wysokości parapetu czy doszyć np. paski na górze i dole w podobnej tkaninie?A moze kompletnie nie pasują do tej sypialni? DSC05629.jpgDSC05631.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriado ale fajna sypialnia się szykuje :wiggle:

 

Zasłony moim zdaniem pasują desieniem, ale długość przynajmniej dla mnie nie do przyjęcia. Zachęcam do poszukania niedrogiej tkaniny i samodzielnego obszycia zasłony tak by lekko leżały na ziemi :) Patrząc na kierunek sypialni nie robiłabym okna zbyt dekoracyjnego, coś prostego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zadać pytanie o sposób wszywania sznura z wypustką, wprawdzie wiem że głównie opisujecie sposoby ozdabiania okien, ale ja oprócz zasłon chciałabym zrobić poduszki z tego samego materiału (żakard) z wypustką ze sznura na taśmę. Niestety nie poradziłam sobie sama, proszę o pomoc Mam zwykłą maszynę "Łucznika" z kompletem różnych stopek, które do tej pory przy wszywaniu wszelkich taśm wystarczały. Dodam jeszcze że ten żakard strasznie się "sypie" co jest dodatkowym utrudnieniem. Może jest jakiś sposób na to "sypanie" bez obrębiania, bo niestety jak się prasuje to znać obrębek. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie za oknami prawie wiosna i naszła mnie wizja zmiany firan:D postanowilam uszyc nowe....niestety niesama bo mam lewe ręce do szycia choc bardzo mnie korci...tym razem mają byc to firany na przelotkach ktorych potrzebuje coś kolo 130 sztuk na moje 5 okien w salonie cena troche mnie przeraza i mam pytanie techniczne czy uzywał ktoś tasmy z przelotkami ostanio znalazlam taką na Alledrogo 40 mb tasmy z przelotkami za 99 zl wszywa sie jak zwyklą tasme wycina sie dziurki przy tej cenie to i wycinak do dziur sie oplaca zakupić ;) i wtyka przelotki..wszytsko łądnie pieknie tylko jak jest naprawdę?Czy uzywał juz ktoś takiego rozwiazania i czy sprawdza się?

Cenowo roznica dosc spora tasmy ma moje okna potrzeba ok 23 mb czyli cos kolo 60 zl+wszycie tasmy ok 23 mb x 1,5 zl=35 zl razem cos kolo 100 zl a tradycyjne przelotki 130 szt x 1,90=247 zl+nabicie 130 szt x 3 zl=520 razem 637 zl roznica 537 zl to w zasadzie za roznice kupie firanę.Prosze o opinie na temat tej tasmy.

Aha na plus moim zdaniem sa te plastikowe zaczepy ktore szczepiaja faldy na stale'czyli podczas przesuwanie odleglosci fald od siebie sa takie same...wiem wiem to wszystko teoria a praktyka moze byc inna......

 

A tak wyglada ta tasma zdjecia zaporzyczone z alledrogo...

 

 

 

Co to za taśma? Pierwszy raz widzę. Zainteresowała mnie. Używałaś jej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie za oknami prawie wiosna i naszła mnie wizja zmiany firan:D postanowilam uszyc nowe....niestety niesama bo mam lewe ręce do szycia choc bardzo mnie korci...tym razem mają byc to firany na przelotkach ktorych potrzebuje coś kolo 130 sztuk na moje 5 okien w salonie cena troche mnie przeraza i mam pytanie techniczne czy uzywał ktoś tasmy z przelotkami ostanio znalazlam taką na Alledrogo 40 mb tasmy z przelotkami za 99 zl wszywa sie jak zwyklą tasme wycina sie dziurki przy tej cenie to i wycinak do dziur sie oplaca zakupić ;) i wtyka przelotki..wszytsko łądnie pieknie tylko jak jest naprawdę?Czy uzywał juz ktoś takiego rozwiazania i czy sprawdza się?

Cenowo roznica dosc spora tasmy ma moje okna potrzeba ok 23 mb czyli cos kolo 60 zl+wszycie tasmy ok 23 mb x 1,5 zl=35 zl razem cos kolo 100 zl a tradycyjne przelotki 130 szt x 1,90=247 zl+nabicie 130 szt x 3 zl=520 razem 637 zl roznica 537 zl to w zasadzie za roznice kupie firanę.Prosze o opinie na temat tej tasmy.

Aha na plus moim zdaniem sa te plastikowe zaczepy ktore szczepiaja faldy na stale'czyli podczas przesuwanie odleglosci fald od siebie sa takie same...wiem wiem to wszystko teoria a praktyka moze byc inna......

 

A tak wyglada ta tasma zdjecia zaporzyczone z alledrogo...

 

 

Witam serdecznie escape i wszystkich piszących tutaj.

Poprzednio wyszło niegrzecznie:) ) ) Ale już mi się w oczach mieni - za długo przy monitorze i ....

Przeczytałam chyba wszystko od A do Z. Temat firan bardzo mnie wciągnął. Wiele pytań ale tez ciekawe i pożyteczne uwagi.

 

Mam pytanie:

Co to za taśma? Pierwszy raz widzę. Zainteresowała mnie. Używałaś jej escape?

Już znalazłam to na aukcji. Ciekawi mnie też jakość tych przelotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam pytanie:

Co to za taśma? Pierwszy raz widzę. Zainteresowała mnie. Używałaś jej escape?

Już znalazłam to na aukcji. Ciekawi mnie też jakość tych przelotek?

 

Witam!

Mnie również interesuje czy ktoś tą taśmę próbował w praktyce :) wygląda ciekawie, a w obsłudze zdaje się być sporo prostsza niż normalne przelotki.

Jak ktoś ma proszę uprzejmie się odezwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to witam serdecznie Asię i dziewczyny szyjące :) po długim czasie nie-czytania..

 

Asiu zaraz Ci opowiem jak dzięki Tobie (tak, tak Moja Droga) wyglądał mój weekend!

A mianowicie wczoraj po akcji mycia okien tak mnie jakoś natchnęło, że coś nowego na okna by się przydało. Jednak pomna mych wcześniejszych doświadczeń, szybko doszłam do wniosku, że tym razem kupię! Bo chcę eleganckie, a mnie takie za choinkę nie wyjdzie. Więc zaczęłam przeglądać alledrogo i masę innych stronek, nic odpowiedniego nie znalazłam i celem znalezienia inspiracji wpadłam tutaj... i utonęłam. Ten wątek czytałam do 3, bo już gdzieś koło północy stwierdziłam, że może jednak sama uszyję. Bo skoro Asia tak tu pięknie wszystko objaśnia i lekcję z szycia paneli szczegółowo rozpisała, to wręcz mym obywatelskim obowiązkiem jest - skorzystać!

Asiu nie będę się powtarzać, bo wiesz, że WIELKA JESTEŚ i społeczności internetowo-okienne są Ci dozgonnie wdzięczne!

Ale że masz taką siłę oddziaływania to wcześniej nie wiedziałam ;) :D

Rezultat jest taki: rano poleciałam do marketu, zakupiłam komponenty i przystąpiłam do produkcji panelu w wersji profesjonalnej! Co wyjdzie zobaczymy, bo na razie skończyłam, jutro muszę kupić klejonkę. Do tego momentu jest sukces! Dół ma taki sam wymiar jak góra i chyba będzie pasował do dolnego paska przyczepianego na rzep! (jak na mnie to już rewelacja! ;)

)

Uwagi praktyczne: zgodnie z Twoimi sugestiami kupiłam woal, pięknie wycięłam go po nitce. Na dolny pasek jest szantung (nic innego nie było, a ja musiałam mieć natychmiast!) i tą cholerę też wycięłam po nitce i już po - okazało się, że nitka idzie łukiem i patrząc na wycięty pasek jest od góry i dołu uśmiechnięty... Więc wyciełam następny. Może kogoś to uchroni przed takim błędem - warto popatrzeć jak ta nitka idzie i próbować jakoś to zmierzyć z kątami prostymi.

 

Asiu i moja wielka prośba - ktoś juz wcześniej pytał o klejonkę, której używasz. Wiem, że nie jesteś w stanie podać nazwy tej konkretnej, ale pisałaś, że Twój mąż będzie robić obczajanie rynku pod tym kątem - niestety nie doszukałam się w wątku odpowiedzi. Czy możesz powiedzieć gdzie w ogóle jej szukać? Albo może jak się to profesjonalnie nazywa? Bo na Twoich zdjeciach widzę, że jest ona zdecydowanie grubsza niż te dostępne w sklepach klejonki, mgiełki czy fizeliny.

 

A tak na marginesie - Asiu powinnaś wydać książkę! :) Tylko w tym wątku jest już maaaaasa wiedzy! A zdaję sobie sprawę, że to tylko kawałek Twojego doświadczenia :) Obiecaj, że dasz znać jak "coś" Twojego autorstwa na temat szycia pojawi się na rynku! Ja kupię na pewno!!

 

Pozdrawiam cieplutko! I mocno trzymam kciuki, żebyś dalej znajdywała czas na pisanie :)

Edytowane przez Besta77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Ja znowuż odnośnie do tych usztywniaczy. bo nie wiem co czynić...

Po pierwsze: czy te usztywniacze (które na zdjęciach pokazuje Asia) to coś w tym stylu?

http://www.interdecorpro.pl/pl/produkty/c/1/82-sztywniki/212-sztywnik-dwustronny-do-prasowania lub

http://www.rema-mm.pl/index.php?id=41

 

Po drugie: szukam w swojej okolicy czegoś takiego i jedna Pani z salonu, który również szyje, mówiła, że żaden usztywniacz w dolnym pasku panelu nie będzie potrzebny, bo wystarczy samo obciążenie.

 

Co myślicie? Asia zdecydowanie radziła, żeby usztywnienie było. Poprzednie panele w tym stylu szyłam z fizeliną na dole, ale nie jest ona strasznie sztywna, poza tym po kilkakrotnym praniu coś tam się zaczyna dziać, trochę jakby prześwituje, trochę robią się jakieś fałdy, więc chyba fizelina nie jest najlepszym rozwiazaniem.

 

Co robić?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystkie kobietki ,jestem nowa choć dawno temu sie zarejestrowałam na waszej stronie dopiero dziś do was piszę Prace firankowe superowe

ASIU wielki ukłon dla Twojej osoby . Pytanie jak wstawic foto na forum ??

 

Helo!!

 

Zobacz tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?141728-JAK-WKLEIĆ-ZDJĘCIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...