Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Asiu, bardzo spodobała mi się uszyta przez Ciebie roletka dla jednej z forumowiczek:

 

http://lh4.ggpht.com/_KsuZOMCQMbo/SxJQf_rijrI/AAAAAAAAA6o/T2nn-3-NUY0/s800/rolety%20011.jpg

 

 

Chciałbym uszyć podobną (tylko na szelkach), ale nigdy nie szyłam rolet rzymskich i nie bardzo wiem, jak ją zrobić. Czy mogłabyś pokazać (najlepiej krok po kroku :oops:) jak się szyje takie rolety.

A może któraś z forumowiczek wie, gdzie mogę znaleźć "przepis" na rolety rzymskie. Szukałam w necie i na nic dokładnego (ze zdjęciami) nie trafiłam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 713
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałam zapytac o takie akcesoria do maszyny - jak "lamownik" i "zwijacz". Można dokupic do maszyny takie stopki - tylko czy efekty szycia będą optymalne? Ja wiem, że porządni fachowcy szyją doskonale zwykłą stopką, ale wiekszośc czytelników tego tematu to pewnie amatorzy chętni do nauki. Chciałabym ładnie zalamowac firankę. Jak to wychodzi laikowi - już sprawdziłam. Popełniłam wszystkie opisane tu błędy - wyszła falbanka, z drugiej strony materiał mi uciekł z lamówki, częśc ze spodniej strony nie załapała się na szew, rety, porażka totalna :oops:

Czy za pomocą lamownika wyjdzie mi lepiej?

Ale i tak nie zamierzam zrezygnowac! Czytam tu pilnie wszystko i próbuję. Taśmę do firanki wszyłam koncertowo - dzięki radom AsiaMariusz.

Dzięki piękne za temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urtica wydaje mi się , że powinnaś podać nazwę maszyny jaką masz bo wtedy będzie łatwiej. Ja mam Pfaffa Select 1548 ona ma system IDT - to taki transporter od dołu . Jest to bardzo mądre bo nie muszę się martwić , że materiał mi się wymskinie :lol: trzeba tylko prosto prowadzić no i tu klops bo nie za bardzo mi to wychodzi, jest wprawdzie prowadnik ( taki pogięty pręcik)ale jakoś nie umiem z nim szyć :roll: .

Ja też uważnie czytam i bardzo dziękuję Asi za poświęcenie Nam czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

chciałabym jak najszybciej odpowiedzieć na Wasze pytania ale niestety zbliżają sie Święta a ja mam bardzo dużo pracy i brakuje mi czasu. Wiadomo, na Święta każy chce mieć coś nowego lub fajnego w domciu.

Jak tylko znajdę wolną chwilkę na pewno odpowiem i będę dalej prowadzić ten temacik.

Bardzo gorąco Was przepraszam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami rzeczywiście każdy ma pełne ręce roboty. Poczekam cierpliwie na opinię o lamownikach i innych sprytnych stopkach. Moja maszyna to Pfaff Hobby 1142 - straśnie fajna :D po jakimś antyku z demobilu. Choc mam wrażenie, że żadna cud maszyna nie pomoże, jak ktoś szyc nie umie... :cry:

Pozdrówka świąteczne dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krawcowa ze mnie bardzo poczatkujaca, ale udalo mi się już stworzyć roletkę rzymską. teraz planuję uszycie zaslon i rolet do salonu i kuchni i dlatego zwracam się z bardzo waznym pytaniem. Na elegancką nieprześwitujaca roletę rzymską powinnam użyć jakiego materiału?? Myslę o kolorze ecru ewentualnie popiel - gładki bez ozdób, ponieważ zasłony są szare z tłoczonym czarnym ornamentem (flock).

Czy może to być satyna? Czy raczej gładka tafta? A może jeszcze coś innego?? Z gory bardzo dziękuję za rady i sugestie...

 

ach, i jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia - jesli wnęka okienna ma 152 cm szerokości to jak szerokie powinny być rolety?? Ogladam mnóstwo materiałów, ale większość ma szerokość 150 cm...mam dosztukować materiał? w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naszą Mistrzynię i wszystkie Panie :D

 

Proszę, pozwólcie mi na kilka słów ogólnego komentarza.

 

ASIU jesteś WIELKA! Chylę czoła! Wielki szacun 8) :wink:

 

Dopiero dzisiaj uważnie przeczytałam całość. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Asiu bardzo Ci dziękuję! Jesteś naprawdę niesamowita!

 

Asiu a tak na marginesie chciałam spytać - zdajesz sobie sprawę jaki masz talent? Nie mówię o tym, że znasz się na rzeczy - wszem i wobec niejednokrotnie udowodniłaś, że jesteś fachowcem, doskonale znasz się na tym co robsz, do tego masz ogromne serce, że się tym dzielisz :) Świetnie wiem, że same dobre chęci nie wystarczyłyby tutaj, bo zdaję sobie sprawę jak bardzo musisz być zajeta. Przed świętami szczególnie :) A to kolejny dowód, jak dobrze to robisz :D Wielkie pokłony dla Twojego poszukiwania wolnej chwili, żeby wszystko opisać, wytłumaczyć, sfotografować itd itp.

A wiesz jaki masz talent do tłumaczenia?! Do nauczania :lol: Ty tu normalny wielogodzinny kurs nam zapodałaś! Mnie już się tu pomysł urodził, że powinnać takie szkolenie nam zrobić - jesteś profesjonalnym wykładowcą, materiały już właściwie masz opracowane, a organizacją mogę się zająć, bo to czynię na co dzień :wink:

I w ogóle to już miałam takie wizje, że powinnaś firmę rozwijać, zatrudnić młodych adeptów sztuki dekoracyjno-okiennej, którzy pod Twoim okiem tworzyć będą nowe, piękne, porywające na-okienniki :wink: A Ty tylko przechadzasz się między kolejnymi rzędami owych dojrzewających speców i mówisz: tu źle, tam poprawić, tu spruć, tu prawie-prawie dobrze :wink: A potem w kolejnych miastach powstają kolejne filie i sieć Twa ogarnia cały kraj 8) I jakieś tam eurofirany czy McDonalds to przy niej pikuś.... :p

 

To było tylko odrobinkę out off topic :wink:

 

Asiu będę tu wpadać i pilnie się uczyć! Jestem Tobie i pozostałym dziewczynom, które też dzielą się swoją wiedzą, ogromnie wdzięczna!

 

 

Pozdrawiam wiosennie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziewczyny szyjące, Asiu - bardzo potrzebuję porady - jestem akurat na etapie nauki wszyswania taśmy do zasłon i mam problem - kupiłam tasmę bawełnianą 10 cm szer 1:25, układa się mniej więcej tak:

 

http://img404.imageshack.us/img404/8743/zaslony003.jpg

 

To jest próbny kawałek uszyty na zupełnie innym materiale - ale mój problem polega na tym, że nie wiem czy taśma nie jest wszysta do góry nogami?? Jak powinna się układać góra (chcę zrobić min. 5 cm-kryzę).

Material docelowy to gruby żakard z czarnym flockiem

 

http://img23.imageshack.us/img23/194/zasonysalon.jpg

 

do takiej taśmy mogę kupić jedynie kółka z agrafkami, prawda??

 

przepraszam, jeśli odpowiedzi na moje pytania są dla Was oczywiste, ale to moje pierwsze zasłony i to do salonu i chciałabym, żeby były dobrze uszyte

Edytowane przez ana996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny szyjące, Asiu - bardzo potrzebuję porady - jestem akurat na etapie nauki wszyswania taśmy do zasłon i mam problem - kupiłam tasmę bawełnianą 10 cm szer 1:25, układa się mniej więcej tak:

 

http://img404.imageshack.us/img404/8743/zaslony003.jpg

 

To jest próbny kawałek uszyty na zupełnie innym materiale - ale mój problem polega na tym, że nie wiem czy taśma nie jest wszysta do góry nogami?? Jak powinna się układać góra (chcę zrobić min. 5 cm-kryzę).

Material docelowy to gruby żakard z czarnym flockiem

 

http://img23.imageshack.us/img23/194/zasonysalon.jpg

 

do takiej taśmy mogę kupić jedynie kółka z agrafkami, prawda??

 

przepraszam, jeśli odpowiedzi na moje pytania są dla Was oczywiste, ale to moje pierwsze zasłony i to do salonu i chciałabym, żeby były dobrze uszyte

 

Taśma z tego co widzę to wszyta jest dobrze, powinnaś ją również przeszyć trzy razy żeby się dobrze układała . Jeśli ją u góry przeszyjesz z pół centymetra od brzegu taśmy to o tą pozostawioną krawędź zaczepisz żabkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma z tego co widzę to wszyta jest dobrze, powinnaś ją również przeszyć trzy razy żeby się dobrze układała . Jeśli ją u góry przeszyjesz z pół centymetra od brzegu taśmy to o tą pozostawioną krawędź zaczepisz żabkę.

 

dziękuję za radę, tak wlaśnie zrobiłam...pozostalo mi jeszcze podszyć dół i tak się zastanawiam ile cm nadmiaru zostawić? nie chcę zasłon takich na rowno z podłoga, tylko żeby lekko leżały na podlodze po podwiązaniu chwostami. W tej chwili mam ok 40 cm nadmiaru - zdecydowanie za dużo....

Materiał po wypraniu nie skurczył się, flock nie sprał...ufff...kamień z serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma z tego co widzę to wszyta jest dobrze, powinnaś ją również przeszyć trzy razy żeby się dobrze układała . Jeśli ją u góry przeszyjesz z pół centymetra od brzegu taśmy to o tą pozostawioną krawędź zaczepisz żabkę.

 

 

Jeśli mają się lekko wspierać to zostaw w zapasie 6 cm, a jesli maja być bardziej bufiaste to musisz zostawić około 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wszystkich podczytuje wasze posty od dłuższego czasu i chwała wam za to ,ze piszecie zaoszczedzilam dzieki temu sporą sumkę przeznaczona dla Pan które miały mi uszyc firanki.Popełniłam już sama(jak to dumnie brzmi) 2 pomieszczenia ,ale przy kuchni stanęłam w miejscu tzn uszyłam dwie roletki i nie mogę nigdzie znależc drazków -obciążników do nich .Wrrrr jak to się fachowo nazywa moze ja żle szukam w sklepie znalazłam jedynie takie prostokątne a widziałam w gotowych roletkach okrągłe z ozdobnymi końcówkami.Na Allegro też nie moge namierzyć.Podpowiedzcie proszę co to jest i jak się toto fachowo nazywa.

Pozdrawiam

Ps watek zdublowałam ,ale jak już przeczytałam wszystko z dekoracji to znalazłam Was tutaj :)Rolety wiszą ,nie wykończone od świąt podpowiedzcie proszę gdzie kupi te obciążniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wszystkich podczytuje wasze posty od dłuższego czasu i chwała wam za to ,ze piszecie zaoszczedzilam dzieki temu sporą sumkę przeznaczona dla Pan które miały mi uszyc firanki.Popełniłam już sama(jak to dumnie brzmi) 2 pomieszczenia ,ale przy kuchni stanęłam w miejscu tzn uszyłam dwie roletki i nie mogę nigdzie znależc drazków -obciążników do nich .Wrrrr jak to się fachowo nazywa moze ja żle szukam w sklepie znalazłam jedynie takie prostokątne a widziałam w gotowych roletkach okrągłe z ozdobnymi końcówkami.Na Allegro też nie moge namierzyć.Podpowiedzcie proszę co to jest i jak się toto fachowo nazywa.

Pozdrawiam

Ps watek zdublowałam ,ale jak już przeczytałam wszystko z dekoracji to znalazłam Was tutaj :)Rolety wiszą ,nie wykończone od świąt podpowiedzcie proszę gdzie kupi te obciążniki .

 

Jak szukasz innego rozwiązania to możesz zastosować do obciążenia rolety rzymskiej karnisze mini z ozdobnymi końcówkami ( takie karnisze o małej średnicy rurki) , mam nadzieję że znajdziesz.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mi jeszcze 2 mb materiału więc pokuszę się o poszewki na poduszki na kanapę.

 

Oto moje dzieło - może jeszcze "kanciaste", ale i tak jestem z siebie dumna

 

http://img64.imageshack.us/img64/162/kwiecie2010141.jpg

 

http://img41.imageshack.us/img41/3879/kwiecie2010140.jpg

 

http://img401.imageshack.us/img401/6931/kwiecie2010135.jpg

 

Docelowo zamiast firan będą rolety rzymskie - popiel lub krem, gładkie, z tafty...ale to już po porodzie, więc nieprędko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jeszcze 2 mb materiału więc pokuszę się o poszewki na poduszki na kanapę.

 

Oto moje dzieło - może jeszcze "kanciaste", ale i tak jestem z siebie dumna

 

http://img64.imageshack.us/img64/162/kwiecie2010141.jpg

 

http://img41.imageshack.us/img41/3879/kwiecie2010140.jpg

 

http://img401.imageshack.us/img401/6931/kwiecie2010135.jpg

 

Docelowo zamiast firan będą rolety rzymskie - popiel lub krem, gładkie, z tafty...ale to już po porodzie, więc nieprędko...

 

 

 

Małymi kroczkami a do przodu - popieram !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...