Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 465
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

przepraszam , ze znow zawracam glowe, ale jesli chodzi o veke zaproponowali mi perfecline zwykly, thermoplus sm 4T/16/4 KW 1,0 firmy extherm-2.

 

jest kilka wersji veki, VEKA Perfectline ,VEKA Topline, VEKA SOFTLINE AD213, a napisalas ,ze twoje sa termoranka, jaki rodzaj bedzie twoich okien?

 

Zastanawiam sie jeszcze nad oknami S&M .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołana do tablicy:p

 

A więc, tadam .....

 

rzeczywiście od wczoraj mamy okna

 

IMGP1371.JPG

 

IMGP1370.JPG

 

a tak wyglądają wykończone kominy

 

IMGP1372.JPG

 

a jutro rano lejemy chudziaka - N-A-R-E-S-Z-C-I-E !!!!!

 

Tylko ciągle nie mamy ekipy do dachu :sick:

 

Do pigula: Tak jak pisałam wyżej, znam okna M&S. Są wysoko w rankingach. Jednak najlepiej zrobisz, jeśli popytasz o okna na lokalnym rynku. Sprawdź ekipy montażowe w swojej miejscowości (popytaj ludzi. którzy niedawno korzystali z ich usług).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO I KLAPA http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_2_200v.gif

 

Wczoraj od północy po "naszym" niebie ganiały się burza za burzą. Deszcz lał jak wściekły i nadal leje. Nasza droga dojazdowa do domku jest nieprzejezdna. Nie dojechali panowie z miksokretem. Nie dojechał cement. Nie mamy chudziaka - i nie wiadomo kiedy będziemy mieć.http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_2_204v.gif

 

Teraz robimy sobie 2 tygodniową przerwę w pracy, na budowie i na forum. Wyjeżdżamy pod namioty na urlopik z harcerzami (o ile tą pracę można nazwać urlopem). Wszystkim życzymy duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo słoneczka:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

"Niekoniecznie" wypoczęci, nie do końca opaleni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu, do pracy i na budowę. Lało cały czas, ale młodzież była wspaniała. Nie mieliśmy żadnych problemów wychowawczych. Taka praca to sama przyjemność. Mimo trąby powietrznej, która "zwinęła" nam 8 namiotów, był to chyba najlepszy obóz w moim życiu.

 

IMGP1415.JPG

 

Na prawdziwy wypoczynek jedziemy w długi weekend sierpniowy nad morze. Domek zaklepany http://1.1.1.3/bmi/smileys.smileycentral.com/cat/28/28_1_7v.gif.

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nowego na budowie?

A więc jeszcze przed wyjazdem w końcu udało nam się wylać chudziaka. Nareszcie zobaczyłam swoje piękne przestrzenie i po raz kolejny upewniłam się, że o takim domku marzyłam.

 

IMGP1407.JPG

 

IMGP1408.JPG

 

Ocieplenie domku zakończone. Poza tym chyba w końcu będziemy mieć dach - aż boję się o tym pisać by nie zapeszyć. Kawałek folii już jest na swoim miejscu. Mamy zamontowane wszystkie parapety. Zaczynamy też robić elewację.

 

IMGP1868.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o jeszcze jednej ważnej wiadomości. Dowiedzieliśmy się dziś z pewnego źródła, że najpóźniej w przyszłym roku będziemy mieć drogę. Mają położyć asfalt na całej ulicy. Plany budowy ją są. Pozostanie nam zrobić kawałek "dojazdówki" do naszego domu i zostaniemy połączeni ze światem:p. Na razie dojazd mamy tragiczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wspaniałego efektu z dachem nadal nie ma :(

 

Piątkowa burza nie pozwoliła na dokończenie dachu. Zabrakło nam 4 godzin. Nasz dekarz miał ważne zlecenie w Belgii i w sobotę pojechał. Ma zadzwonić i powiedzieć kiedy wróci. Na razie czekamy. Z góry wiedzieliśmy, że będzie miał dla nas czas tylko do piątku i gdyby nie ta burza... (zresztą nie wiem, który to raz z kolei deszcz popsuł nam plany) ehhhh.

 

Nie smucę się aż tak bardzo, bo domek pięknieje z dnia na dzień i cały czas posuwamy się do przodu. Majster dokańcza elewację. Została mu ostatnia ściana i pomalowanie obramówek wokół okien pod kolor kamienia elewacyjnego. W piątek będą montowane bramy garażowe. W przyszłym tygodniu planujemy zamontować parapety wewnętrzne i drzwi wejściowe. Lada dzień wkracza do "akcji" hydraulik, bo zbliża się już termin na tynki wewnętrzne.

 

A teraz fotki:

 

Ta robiona na 3 minuty przed ostatnią nawałnicą (ledwo zdążyłam wrócić do domu). Na pierwszym planie "Wenecja" mojej przyjaciółki Agnieszki. Mój domek w głębi

 

IMGP1982.JPG

 

IMGP1980.JPG

 

IMGP1989.JPG

 

IMGP1990.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś została pokryta kornikiem ostatnia ściana domku i .................. jeśli do rana nie zrobi się jaśniejsza zaczynamy wojnę z producentem tynku.

 

IMGP1993.JPG

 

To nie jest kolor, który zamawiałam i który jest już na pozostałych ścianach. To nie jest Ceresit Sahara SH3, który wybrałam. To jest jakieś okropne żółtko i bardzo mi się nie podobahttp://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_1_72.gif. Domówiliśmy 5 wiaderek tynku, gdyż zabrakło i otrzymaliśmy całkiem inny kolor.

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nam miło:)

 

A teraz smutne wieści... Hydraulik nie odbiera telefonu:( Robota rozpoczęta, ściany pokłute - rur brak:(, a na przyszły tydzień zamówione tynki wewnętrzne, wrrrrrrrrrrrrrrrr. Hydraulik - to człowiek polecony. Wydawał się konkretny. Mówią, że solidny - my jak na razie nie możemy go pochwalić, jednak cierpliwi bardzo jesteśmy. MK dał mu jeszcze 2 dni na odezwanie się. Czekamy...

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znów działa ...:D:D:D:D:D

 

Gdy tylko "głośno pomyślę" ("czyt. napiszę na FM") jakąś smutną nowinę, zaraz znajdujemy rozwiązanie:D. Nasz hydraulik odezwał się. Ma dla nas czas i zdąży przed tynkami.

 

A poza tym rozpoczął się rok szkolny. Ja się cieszę - bliźniaki wręcz przeciwnie. Nareszcie wszystko wróci do ładu po wakacyjnym chaosie. Każdy będzie miał swoje zajęcie i cokolwiek będzie można zaplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...