Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wklejam sobie link o fundamentach http://forum.muratordom.pl/fundament-fundamenty-stan-zero-czyli-cos-dla-poczatkujacych,t47424.htm chociaż nachodzą mnie dziś czarne myśli i zwątpienie czy wogóle zaczynać z budową, czy damy radę - WIOSNO PRZYCHODŹ JAK NAJSZYBCIEJ. SŁONECZKO ŚWIEĆ MOCNIEJ I DODAJ SIŁ.

 

Jolu, dziekuję i życzę dużo słoneczka na "placu boju" (przecież doczekamy się w końcu wiosny) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na budowie CISZA

 

A w domu dużo się dzieje - zresztą to chyba nic nowego.

 

Dziś zapraszam na tort urodzinowy...

 

A jutro ...

rozstajemy się z maluszkami. Mają 7 tygodni i to najlepszy czas na zmianę domku. Oj będziemy płakać :cry: :cry: :cry: Jeszcze przed chwilką "sokały" cycusie swojej mamusi, a już jutro o tej porze będą w swoich nowych domkach :cry: :cry: :cry: Pójdą do dobrych ludzi, ale ... :cry: :cry: :cry:

Nasze ostatnie wspólne zdjęcia:

 

http://lh5.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/S5ANhFIwzzI/AAAAAAAADXk/Elr9epQ_2g0/s128/S5004980.JPG http://lh5.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/S5ANs5GpIXI/AAAAAAAADXo/4W8hiLJja4s/s128/S5005002.JPG http://lh6.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/S5AN2v0z4eI/AAAAAAAADXs/Q5BDs3znQec/s128/S5005005.JPG http://lh4.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/S5ASIujlXsI/AAAAAAAADYs/y-9FF-lzk4s/s128/S5005003.JPG

 

na pamiątkę ... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy prawie posiadaczami działki Wola Karczewska pow otwocki) w srode podpisujemy umowę u notariusza. Jestem szczesliwa a zarazem przerazona jak to bedzie.Fajnie ze sie udaje spełniac marzenia. Nasz projekt to Z49 z extradom. Powodzenia

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Z49-ID-12839.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Codziennie jestem na forum i codziennie czytam dzienniki. Wszędzie już coś ruszyło, a my nadal stoimy w miejscu. Kiedy ja się w końcu czymś tu pochwalę :x PAPIEROLOGIA trwa :x

 

Jak ja zazdroszczę wszystkim, którzy już rozpoczęli........................, a ja nawet pisać nie mam o czym. Tylko takie tam blee, blee, blee

Nie wiedziałam, że jestem taka niecierpliwa :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

My też czekamy na warunki zabudowy i również planujemy postawić SSZ do końca roku a w przyszłym roku - upragniona przeprowadzka...Marzenia...ale do spełnienia. Szkoda tylko, że ten czas oczekiwania tak się wydłuża przez tą wstrętną papierologię. Ale na szczęście możemy się wspólnie wspierać podczas tego oczekiwania i snuć marzenia o wymarzonych domach :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....

 

Dawno mnie tu nie było, tzn. we własnym dzienniku, bo forum podczytuję codziennie. I cóż ja dziś ciekawego napiszę?? Nadal nie mam o czym pisać. Nadal wielkie NIC. Nie mamy WZ. Znów były problemy - podobno już je rowiązaliśmy i teraz ma być OK. Nawet nie będę o tym pisać. Pożyjemy, zobaczymy. Znależliśmy alternatywne - śliczne działeczki, bliżej miasta, bliżej zabudowań, uzbrojone - niestety nie na naszą kieszeń. :mad: To nie żart, ale w naszym, niedużym miasteczku liczą sobie za takie 10 arowe cacko - 90 - 110 tys:mad::mad::mad:

 

W międzyczasie znaleźliśmy kupca na nasze M3. W przyszłym tygodniu mamy iść do notariusza. Jestem zła! To nie tak miało być. Najpierw mieliśmy załatwić wszystko z działką, a dopiero potem sprzedać mieszkanie. Możemy tu mieszkać do końca 2011 roku. A jeżeli nie damy rady ...? A jeżeli nie zdążymy ...?:no: :no:

 

Poza tym to nowe forum - denerwuje mnie. Nie mogę się przyzwyczaić. Nie lubię zmian.

Miałam wysłać życzenia świąteczne do Joli (jolapp2) i yuki - nie mogłam, bo portal nie działał. Gdy już wszystko działało, to pojawiło się to nowe forum - i musiałam się przyzwyczajać. Gdy już się troszkę "oswoiłam" - to było po świętach.:( Pozostało mi tylko podziękować - BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA WIELKANOCNE.

 

Dosyć tego marudzenia. Obiecuję sobie, że nie napiszę więcej takich smutów. Odezwę się znów gdy bedę miała lepsze wieści.:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymże są nasze zmagania z WZ w obliczu tej TRAGEDII - brak słów by wyrazić ból, smutek, żal. Tak ciężko na sercu.

 

Łączymy się z rodzinami i przyjaciółmi ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Pewnie data 10.04.2010 i miejsce KATYŃ będą często powtarzane.... My jednak wpisujemy je sobie do dziennika dla pamięci, że żyliśmy obok, że widzieliśmy i razem z innymi przeżywaliśmy i cierpieliśmy ...

 

Kolejny wpis w dzienniku miał być wesoły, pozytywny - ale jak tu nie wspomnieć o tym nieszczęściu?

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Miało być coś wesołego - to jest!

 

24.04.2010 niecierpliwi, znudzeni ciągłym wyczekiwaniem na WZ, ale nadal pełni zapału do budowy "wprowadziliśmy się na działkę".

 

Pierwsza łopata została wykopana - rosną nam już drzewka.

 

http://lh5.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/S9a9tGsCtNI/AAAAAAAADa0/JldcgO6lNAg/s288/Zdj%C4%99cie045.jpg http://lh6.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/S9a-Z3B07EI/AAAAAAAADa4/gr9Zojn-pqg/s288/Zdj%C4%99cie046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, od czego by tu zacząć...??? Serce szybciej bije mi od wczoraj :)

 

DOCZEKALIŚMY SIĘ :)

 

Wczoraj przyszła informacja z Urzędu Miasta o przygotowanym projekcie Warunków Zabudowy na naszej działce. Jeszcze tylko Urząd Gminy ma wydać decyzję dopuszczającą drogę gminną przy naszej działce, jako drogę dojazdową do niej. Trochę to zagmatwane, ale to już ostatni etap z WZ. I zaczynamy etap PnB :) :)

 

W związku z tym...

 

1. W piątek, 30.04 idziemy do notariusza sfinalizować sprzedaż naszego małego, kochanego mieszkanka :(

2. Jutro, tj. 29.04 zamawiamy projekt. Ostatecznie, mimo kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu prób zmian zostaje W-27.12.d. On ma to, czego potrzebujemy i koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zakupiony - czekamy na kuriera.

 

Czas na pierwsze podsumowanie wydatków:

- wypis z rejestru gruntów - 7zł

- mapki (robione 2 razy ze względu na problemy z warunkami zabudowy) - coś ok. 200 zł (sprawdzę i uzupełnię)

- projekt domu - 1677zł

 

:) i do tego trochę zszarpanych nerwów, telefonów i paliwa :) ale opłacało się :)

 

Razem: 1884zł

 

Najbliższe plany:

- jutro ślub i wesele naszych przyjaciół - mam zamiar dobrze się bawić

- w niedziele dogadujemy się z teściem. Niech zaczyna robić jak najszybciej mapki do celów projektowych - dobrze jest mieć geodetę w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnych kroków w przód. Rok temu my nie byliśmy w tym miejscu co wy, a domek już powoli się wznosi, za miesiąc będziemy mieć prąd (mam nadzieję) i ponoć w tym roku gmina doprowadzi wodociąg i kanalizację:rolleyes: Na dodatek na mapki do celów projektowych czekaliśmy prawie 2 miesiące :eek: a I projektant zwodząc nas w międzyczasie zmarnował nam 4 miesiące :bash: Kiedy planujecie wbić pierwszą łopatę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym już chciała kopać, ale to jeszcze trochę potrwa.

 

Mieliśmy umówionego majstra na początek lata. Powiedzieliśmy mu o naszych problemach z WZ i chłopak znalazł sobie na ten czas inną pracę (tu go rozumię, ma rodzinę, musiał się zabezpieczyć) i dogadał jeszcze jeden domek. W najlepszym układzie wejdzie do nas pod koniec sierpnia. Mamy więc trochę czasu na walkę z biurokracją i może małe wakacje:p. Gdyby jednak udało nam się zdziałać coś szybciej, to będziemy próbowali ściągnąć go na kilka dni by zrobić chociaż fundamenty, aby w wolnym czasie zacząć robić ogrodzenie.

 

Wesela nie było, tylko wielka rozpacz, ból i żal. Już dwa dni minęły, a ja nadal nie mogę uwierzyć, że Przemek nie żyje. W ostatnim czasie torpedują mnie same złe wiadomości. 24 kwietnia - wydarzenie, które całkowicie mnie załamało. Już myślałam, że to koniec wszystkiego. Ledwo się pozbierałam. Przez ostatni tydzień schudałam jeden rozmiar. Serce nadal mnie boli, a tu nowa tragedia. Boże, co następnego nas czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...