Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 465
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Och jak dobrze, że wczoraj nic nie kombinowałam z forum. Dziś znów jest wszystko OK - i niech tak już zostanie PLEASE!!!!!!!!! http://1.1.1.1/bmi/smileys.smileycentral.com/cat/4/4_17_10.gif

 

We wtorek, 8-06 została wbita pierwsza łopata w naszą ziemię - tj. MK wykopał z sąsiadem dołki pod ogrodzenie po bokach i z tyłu działki i nawet zażyczył sobie bym to udokumentowała. A więc proszę bardzo Kochanie:

 

http://lh6.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/TBDB5Q688zI/AAAAAAAADiI/eVRypBXvwhs/s288/IMGP0205.JPGhttp://lh6.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/TBDBPJqFBlI/AAAAAAAADiA/v_pIuXfAlOU/s288/IMGP0203.JPG

 

I jeszcze coś dla najlepszej sąsiadki na świecie - Agnieszko, obiecałam i piszę:

Tu na razie jest "kretowisko" ale będzie San Francisco http://lh6.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/TBDBAPVFUXI/AAAAAAAADh8/6rKMBndJJpQ/s160/IMGP0195.JPG - już niedłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, 11-06-2010 zaleliśmy pierwsze słupki ogrodzenia - tzw. narożniki. Oczywiście nie obyło się bez pomocy sąsiadów - DZIĘKUJEMY!!! Nawet nasze bliźniaki włączyły się do pierwszych poważniejszych prac budowlanych. Dziś sprawdzaliśmy, czy słupki jeszcze stoją - i ...................stoją i mają się OK.

http://lh6.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/TBP1tWQRAII/AAAAAAAADk4/AuvD8-YI3mw/s288/IMGP0208.JPG http://lh5.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/TBP1-nD_ZAI/AAAAAAAADlE/5TVsdf_nICs/s288/IMGP0211.JPG

http://lh4.ggpht.com/_G7RqI030Jo8/TBP3nQPzG3I/AAAAAAAADlk/pwGUstaImR8/s288/IMGP0219.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys cd:

 

cz.1 - 1903,14 zl

- wypis z rejestru gruntów - 7zł

- mapki zasadnicze (robione 2 razy ze względu na problemy z warunkami zabudowy) - 56zł + 163,14 = 219,14

- projekt domu - 1677zł

 

cz.2 - 514,84 zł

- czynności notarialne - 427zł

- 4 wypisy z aktu notarialnego - 87,84zł

 

cz.3 - 2.101,84zł

- czynności notarialne - 1681zł

- 4 wypisy z aktu notarialnego - 87,84zł

- słupki narożne ogrodzenia - 200 zł

- zaliczka na pozostałe słupki - 100 zł

- cement - 33 zł

 

Łącznie na dzień 13.06.2010 - 4.519,82 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy, jesteśmy, tylko tak troszkę w ukryciu.

Nie mam dobrych wiadomości, więc nie piszę. Ostatnio przypomniały sobie o nas stare i dopładły nas nowe kłopoty. Nawrót choroby u mojego teścia (raczysko nie oduszcza!), a pracodawca mojego męża popadł w problemy finansowe i zaplanował sobie redukcję etatów - a wkrótce mieliśmy składać wniosek o kredyt i d*** :bash:Miałam o tym nie pisać, ale nie ma czego się wstydzić. SAMO ŻYCIE.

 

"Jutro też jest dzień .Życie się przecież dzisiaj nie kończy ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hug::hug::hug: Moooje MMMSki, nie martwcie się:hug:... wiem, że to nie pomaga takie gadanie, ale .... chodzi o to, żeby się nie załamywać- to jest najwarzywniejsze !:) Pamiętajcie, że teraz życie Was doświadcza, ale to minie i wszystko ułoży się po Waszej myśli:hug: choroba teścia ... nie wiem co powiedzieć ....

 

 

Trzymajcie się MMSki Kochane :hug::hug::hug: jesteśmy z Wami :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu i Niwuś - bardzo, bardzo dziękuję za słowa wsparcia. Czekam cierpliwie na te lepsze czasy i wierzę, że się doczekam.

 

A z nowości mogę zakomunikować, że:

1. Wczoraj przyszedł projekt umowy z Zakładem Energetycznym i projekt przyłącza. Teraz tylko wpłata zaliczki i oczekiwanie. Wyznaczono nam termin do..... 23.01.2012 !!! (mamy jednak nadzieję, że w praktyce wyjedzie to duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo szybciej).

2. Bliźniaki skończyły 4-tą klasę z wyróżnieniami - i to jest dla mnie pocieszające i wzruszające. Dziękuję Wam "maluchy", że mogę na Was liczyć.:wiggle:

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nNIoooooooo, tio jak tak to ucałować mi dzieciaczki-podwójnie ;) bo 4-ta klasa to już nie zabawa ino tyrka jak sie masz;) :hug:

i mam nadzieję, że Wasze oczekiwania na ZE pójdą po Waszej myśli- u Nas to nierealne:(- ale żeby Wam się MMMSki Kochane udało:)

noski do góry;)

 

pozdraiwam i pozdrawiam tyż ;)

:hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj macham w stronę Hamburga http://1.1.1.3/bmi/smileys.smileycentral.com/cat/15/15_1_70v.gifi wysyłam całuski do mojego braciuszka. Dałam mu link do naszego dziennika i ma nas podglądać - ciekawa jestem czy już dobrnął do tego posta. Reniu i Krzysiu - dla Was ten post. MMMS-ki pozdrawiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość"

 

Wczoraj pochowaliśmy naszego kochanego tatusia, teścia i dziadziusia. Odszedł od nas tak szybko, tak nagle... za szybko...

Budowa i dziennik schodzą na plan dalszy. Nie wiem co będzie dalej?

Czy to już koniec naszych marzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wracam po prawie miesięcznej przerwie.

 

niewiele dziś napiszę, bo nadal jestem na "pesymistycznej fali". MK chce mimo wszystko budować, ale za co? W ciągu miesiąca stracił oba źródła dochodu (usługi geodezyjne, które prowadził wspólnie z ojcem i dobrze płatną pracę). Cały czas spieramy się o budowę. Próbuję go od tego odwieść, ale w głębi duszy chciałbym, żeby postawił na swoim i udowodnił mi, że to ja nie mam racji.

 

Aktualizacja wydarzeń budowlanych:

- 8 lipca - zalane zostały ostatnie słupki ogrodzenia

- 12 lipca - Jacek sprowadził na plac budowy wychodek

- 16 lipca - złożyliśmy wniosek o PnB

- 22 lipca - przyszła umowa z Zakładem Energetycznym

 

W międzyczasie spełniałam się jako wychowawca na Obozie Harcerskim. Wzięłam sobie krótki urlop (17-25.07). Napiszę, że było nieźle, chociaż moje koleżanki instruktorki powiedziałyby, że tragicznie. Dla mnie jednak był to odpoczynek od "garów", prania i pracy umysłowej.

Edytowane przez mmms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualizacja Kosztorysu:

 

 

 

cz.1 - 1903,14 zl

 

- wypis z rejestru gruntów - 7 zł

 

- mapki zasadnicze (robione 2 razy ze względu na problemy z warunkami zabudowy) - 56zł + 163,14 = 219,14

 

- projekt domu - 1677 zł

 

 

 

cz.2 - 514,84 zł

 

- czynności notarialne - 427 zł

 

- 4 wypisy z aktu notarialnego - 87,84 zł

 

 

 

cz.3 - 2.132,84 zł

 

- czynności notarialne - 1681 zł

 

- 4 wypisy z aktu notarialnego - 87,84 zł

 

- słupki narożne ogrodzenia - 200 zł

 

- zaliczka na pozostałe słupki - 100 zł

 

- cement, żyłka murarska - 64 zł

 

 

 

cz.4 - 4.591,58

 

-
koszt przyłącza energetycznego - 1.699,58 zł

 

- słupki ogrodzenia - 572 zł

 

- piasek (wywrotka) - 300 zł

 

- adaptacja projektu - 1200 zł

 

- instalacja wodno-sanitarna (adaptacja) - 400 zł

 

- instalacja elektryczna (adaptacja) - 400 zł

 

- warunki przyłączenia do wodociągu - 80 zł

 

 

 

Łącznie na dzień 28.07.2010 -
9.202,40 zł

 

 

 

 

 

Edytowane przez mmms
aktualizacja kosztorysu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MMMs-ki uszy do góry;) harcerstwo to pikna sprawa:) pamiętam jak miałam pasowanie na zucha i kazali Nam jeść caaaałą cebulę- jak jabłko, że w sensie :o:o:o i nie pamietam czy zjadłam.....to widać dla mnie traumatyczne przeżycie, kiedy nie pamiętam ;)

 

a z budową to spokojnie, po malutku, przecież nie od razu domek musi powstać- małymi kroczkami zbudujcie- przecież tak bardzo tego chcieliście:) :hug: tylko spokojnie, po malutku w tym roku zalać fundamenty, w przyszłym "0" itd. troszkę dłużej to potrwa, ale spełnicie "Wasze Marzenie" :hug: a i wspieraj małża, bo przecież bardzo go kochasz.... i on to wie i właśnie dla Ciebie chce zbudować domek. A praca jak nie ta to inna- żadna nie hańbi :) .

Gorące uściski MMMSki Moje Kochane 3majcie się cieplutko, wspierajcie wzajemnie i kochajcie- bo tak na prawdę tylko to jest ważne- żeby kogoś kochać ;) :hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...