Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Linia 400 kV w pobliżu działki


Recommended Posts

Witam

Drodzy forumowicze, czy moglibyście się podzielić wiedzą na temat linii wysokiego napięcia oraz ich szkodliwości, bądź zalet(jeżeli takowe mają).

W odległości ok. 120 metrów od mojej działki przebiega taka linia i nie wiem czy mam się jej bać.

Jak dla mnie główne wady to widok ogromnej konstrukcji w pobliżu, oraz w zależności od pogody różne dźwięki słyszalne od strony linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy działkę jakieś 130 metrów od linii 400kV. Tu w tle widać słup:

http://lh5.ggpht.com/_5lAkxItWjfc/Sy4n1m-8fRI/AAAAAAAAJeI/P_-hqhcnCeE/s800/DSC02702.JPG

Jeszcze nie mieszkamy, ale póki co jedyne co czasami przeszkadza to "buczenie" zwłaszcza przy dużej wilgotności czy po deszczu. Jak przestanie padać mżawka to jeszcze przez pół godziny słychać jak by padało. Innych wad nie dostrzegam, do widoku się przyzwyczaiłem i jakoś mi to nie przeszkadza. Szczerze mówiąc wolę jednak to buczenie czasami niż np szum samochodów non stop. Buczenia jak się jest w domu (aktualnie jeszcze bez okien) to za nic nie da się usłyszeć nawet na siłę.

 

W szkodliwe działanie linii przy takiej odległości nie wierzę - spokój psychiczny jest ważniejszy.

Jak już kupisz tą działkę to po pewnym czasie "świadomość" linii przestanie ci przeskadzać - przyzwyczaisz się do tego. Najgorzej i najwięcej wątpliwości jest na początku.

 

Generalnie z perspektywy czasu - za tą cenę za jaką kupiłem tą działkę kupił bym ją jeszcze raz. Gdyby cena była jednak "średniorynkowa" to wtedy szukał bym czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drodzy forumowicze, czy moglibyście się podzielić wiedzą na temat linii wysokiego napięcia oraz ich szkodliwości, bądź zalet(jeżeli takowe mają).

W odległości ok. 120 metrów od mojej działki przebiega taka linia i nie wiem czy mam się jej bać.

Jak dla mnie główne wady to widok ogromnej konstrukcji w pobliżu, oraz w zależności od pogody różne dźwięki słyszalne od strony linii.

 

Ogromna zaleta to ta, że nikt Ci się tam nie wybuduje. Widoki zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw: nie ma czegoś takiego, jak idealne zabezpieczenie przed piorunem ;) Można tylko estymować prawdopodobieństwo, ale i tak zadziała prawo Murphy'ego ;) Naukowcy wciąż się głowią, jak to jest z tymi piorunami i próbują wykoncypować jak spowodować, aby iskra poszła torem przez nas porządanym, a nie wg własnego widzimisię. Pioruny, to wciąż czysta loteria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek przypomina mi głośną dyskusje w latach 80 we Francji. Akurat miałem okazje tam być wtedy.

W pamięć zapadło mi zdjęcie w gazecie (30 lat temu :)- stoi sobie facet pod linią wysokiego napięcia i trzyma świetlówkę. Różnica potencjałów była tak duża na długości tej świetlówki , że wystarczała by ją zapalić.

 

To tyle na temat szkodliwości linii wysokiego napięcia.

 

Pamiętamy oczywiście o malejącym do kwadratu odległości natężeniu (? oj fizyka dawno temu była) prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SS
Witam

Drodzy forumowicze, czy moglibyście się podzielić wiedzą na temat linii wysokiego napięcia oraz ich szkodliwości, bądź zalet(jeżeli takowe mają).

Jeśli wiatry wieją częściej od strony linii to małe dzieci tak do dwóch lat moga miec kłopoty - nadmiar ozonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica potencjałów była tak duża na długości tej świetlówki , że wystarczała by ją zapalić

świetlówka włożona do kuchenki mikrofalowej też świeci, czy to powód żeby wyrzucić wszystkie kuchenki mikrofalowe ??

 

 

Nie wiem czy zauważyłeś, że kuchenka mikrofalowa jest zabezpieczona. I to dość porządnie, żeby nie siać promieniowaniem elektromagnetycznym.

!

 

Nie zauważyłem czegoś takiego przy liniach wysokiego napięcia :lol:

 

 

Z ciekawostek z tamtego artykułu:

- najsilniejsze (fale elektromagnetyczne) urządzenie w domu?- odkurzacz

- najbardziej szkodliwe urządzenie? maszynka do golenia (najbliżej organizmu/twarzy)

- kuchenka mikrofalowa z racji swych zabezpieczeń- zagrożenie pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drodzy forumowicze, czy moglibyście się podzielić wiedzą na temat linii wysokiego napięcia oraz ich szkodliwości, bądź zalet(jeżeli takowe mają).

Jeśli wiatry wieją częściej od strony linii to małe dzieci tak do dwóch lat moga miec kłopoty - nadmiar ozonu.

 

SS czy mógłbyś napisać coś więcej na temat szkodliwości ozonu?

Dlaczego i w jaki sposób szkodzi małym dzieciom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy działkę jakieś 130 metrów od linii 400kV. Tu w tle widać słup:

http://lh5.ggpht.com/_5lAkxItWjfc/Sy4n1m-8fRI/AAAAAAAAJeI/P_-hqhcnCeE/s800/DSC02702.JPG

Jeszcze nie mieszkamy, ale póki co jedyne co czasami przeszkadza to "buczenie" zwłaszcza przy dużej wilgotności czy po deszczu. Jak przestanie padać mżawka to jeszcze przez pół godziny słychać jak by padało. Innych wad nie dostrzegam, do widoku się przyzwyczaiłem i jakoś mi to nie przeszkadza. Szczerze mówiąc wolę jednak to buczenie czasami niż np szum samochodów non stop. Buczenia jak się jest w domu (aktualnie jeszcze bez okien) to za nic nie da się usłyszeć nawet na siłę.

 

W szkodliwe działanie linii przy takiej odległości nie wierzę - spokój psychiczny jest ważniejszy.

Jak już kupisz tą działkę to po pewnym czasie "świadomość" linii przestanie ci przeskadzać - przyzwyczaisz się do tego. Najgorzej i najwięcej wątpliwości jest na początku.

 

Generalnie z perspektywy czasu - za tą cenę za jaką kupiłem tą działkę kupił bym ją jeszcze raz. Gdyby cena była jednak "średniorynkowa" to wtedy szukał bym czegoś innego.

 

 

to linia 220 kv a nie 400 kv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...