Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z piecem na ekogroszek


Alina505

Recommended Posts

Jaka moze byc przyczyna wydzielania się bardzo dużych ilosci sadzy? Palimy ekogroszkiem z kop. Chwałowice lub retopalem z Piasta. Po dwóch dniach po czyszczeniu robi się pół centymetra na drzwiczkach. Piec musi być bardzo często czyszczony.

Piec KSR 14 z firmy Per-Eko. Wczoraj zauważyliśmy, że ze zbiornika na węgiel wydostaje sie dym, pomogło dopiero kolejne czyszczenie pieca.

Prosze o pomoc - czytam duzo na forum o paleniu eko- groszkiem, ale nie trafiłam na takie informacje.

Z góry dziękujemy za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałaś na jakich parametrach temperaturowych jedziecie.

Sadza na wewnętrznych elementach kotła jest skutkiem zbyt szybkiego schładzania spalin , zanim zdążą się dopalić - na chłodniejszych fragmentach kotła.

To "ustrojstwo" ma swój "żółty urok".

 

Nie wiem z jakim typem sterownika pracujecie. jeśli z dwupozycyjnym, to skorzystaj z mojej rady zamieszczonej na http://www.zawijan.wordpress.com zakładka: algorytm spalania porada z 28.08.2009

 

Nie wiem czy macie deflektor nad paleniskiem. To taki kawał żeliwa lub ceramiki dyndający nad paleniskiem na wys. ok. 12 - 15 cm. Jeśli tego też nie macie, to musicie zrobić tak:

 

1. Popróbować, co da lepszy efekt: przestawienie pompy na niższy bieg i podniesienie temperatury zadanej czy

2. Przydławienie kanału nawrotnego między komorą spalania a I ciągiem (poziomym). Wystarczy kupić 2 płaskie (2,5 cm grubości) cegły szamotowe i położyć je na pierwszej górnej półce wodnej tak, aby przydławić przekrój wylotu spalin z komory spalania do wymiennika.

3. Zawieszenie nad paleniskiem na wys. 12 - 15 cm deflektora

 

Jeśli macie nastawny wentylator, to przydławcie go na obrotach lub przysłonie. nadmiar powietrza schładza zbędnie spaliny i wspomaga wytrącanie się sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ST-37, deflektor mamy.

Temperatura zadana 58 stopni, załącza sie ponownie przy spadku do 56 st.siła nadmuchu 2, szczelina na dopływ powietrza ok. 1/2 - 1 cm

pozostałe ustawienia - czas podawania 18sek, przerwa 34 sek, przerwa przedmuchu 10 min, opóźnienie wył nadmuchu 10 sek.

Pracuje chyba nieżle - dochodzi do temp. zadanej ok. 8-10 min, potem kilkanascie minut - do 20 w stanie podtrzymania.Piec spala ok. 15 kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...