Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczekające psy - pomóżcie bo już nie wyrabiam


kropi

Recommended Posts

Ponad rok temu ukończyliśmy budowę i było cudnie - do grudnia. Wtedy sąsiad postawił jakieś 30 metrów od moich okien klatkę z 2 psami. Sam n ie mieszka na działce tylko w mieście, dojeżdża raz dziennie, daje żryć i wraca. A te sierściuchy j...ne przez cały wieczór i pół nocy wściekle szczekają, czasem bez przerwy, a czasem w krótkich seriach.

 

Sąsiad jest impregnowany na argumenty (nie tylko nasze, innych też to wpienia), że komuś może to przeszkadzać, i generalnie ma w dupie. Rozumiem, że pies ma prawo szczekać, ale ja też mam prawo się wyspać, czy po prostu odpocząć po robocie, niekoniecznie słuchając tego hałasu.

 

Chwilami tęsknię do naszego dawnego mieszkanka w blokach, gdzie pod oknami spokojnie szumiała sobie 4-pasmowa przelotówka, a psy tylko srały na klatce, na szczęście po cichu...

 

Nie wiem już, co mam robić, jak słyszę gdzieś psa to mi od razu ciśnienie skacze, a przecież wychowywałem się z psami i generalnie mam stosunek pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zakłócanie spokoju.

 

Zakłócanie spokoju sąsiadom, a także naruszanie ich prawa do spokoju i wypoczynku stanowi wykroczenie. Zgodnie z art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń – „kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Kropi, dawno cię nie było :lol:

pierwsze pytanie - czy te psy mają wodę, czy klatka jest wystarczająco duża, czy mają dach (budę), czy są wypuszczane. Bo jedna z dróg to donos o znęcanie się nad zwierzętami. Wlepią karę, to zacznie myśleć.

A drugie wyjście - wypuścić psy :wink: tylko, że mogą stać się bezpańskie... :-?

Zakłócanie spokoju jak widzisz nie przejdzie...

A ostateczność to poszukać wystarczająco dużej działki, żeby nie mieć sąsiadów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kropi, dawno Cię nie było :D

Ja też mam takie gówno za siatką, takie małe, czarne, jazgotliwe ... Co się idzie po podwórku, to już jest i czeka żeby szczekać ...

Ponieważ psów nie lubię, na granicy "nie znoszę", więc Cię doskonale rozumiem.

Kiedys dawno temu sąsiedzi mieli kojec przy siatce i tam na betonie mieszkał pies. Powiedzieliśmy sąsiadom że jak się wprowadzimy, zrobimy lekki płot panelowy osłaniający kojec, żeby pies nikogo nie widział i nie szczekał. Powiedzieli ok. Może to pomoże ?

Na szczęście pies zdechł.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się...

sąsiad prawdopodobnie trzyma psy ŻEBY szczekały. Ma złudną nadzieję na odstraszanie złodziei (czego?)

Ale psy, które mają duży wybieg i są najedzone itd to z reguły mało szczekają, jak właściciela nie ma w domu. One nie są głupie, mają alarmować ale jak nikogo nie ma to alarm nie potrzebny :lol: Jeżeli szczekają ciągle, to raczej dlatego, że są już tak ogłupiałe od siedzenia w klatce i niewygodach, że już same nie wiedzą, co robić. Trzeba im poprawić warunki albo zabrać od właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo niestety :-?

Moja sasiadka nie mieszka w domu na działce i przychodzi tylko dać psu jeść. A jego buda z wybiegiem 2x2 wychodzi wprost na okna mojej sypialni.

Próbowalismy grzecznie porozmawiać ze starszą pania i uświdomić jej, że jest problem i nie dotyczy tylko nas (poprzedniego psa ktoś im otruł).

Niestety agrumenty nie skutkują. Pies zadbany, wodę ma, tyklo nie może się ruszyć z klatki 23h na dobę. W takiej sytuacji pewnie też bym szczekała.

Poza tym wiadomo - koty się kręcą, inne psy biegają za płotem - no po prostu biedny jest ten pies. :cry: Ale szlag i tak mnie trafia jak nie mogę zasnąć albo jak szczeka pół nocy. I też nie wiem co z tym zrobić. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sąsiad jest czymś na kształt hodowcy :-? i trzyma te futrzaki na wystawy - co IMHO jest chore, że dla własnej próżności funduje zwierzakom taki smutny żywot. Co bydlę winne, że właściciel idiota?

 

Poprzednio miał Husky'ego, on nie szczeka tylko śpiewa, a i to niezbyt głośno - generalnie do zniesienia, a i buda była z drugiej strony domu, tam gdzie zwierzaki nie łażą, więc szczekały ciszej i rzadziej, do tego od drugiej strony, więc generalnie było ok. Teraz jest jakiś młody, głupi jak but amstafopodobny i stara, w miarę spokojna wilczyca. Nadaje głównie ten młody. Ale jak tak nap...dala przez 3 godziny to i ona w końcu się dołącza, może też ma dosyć jazgotania?

 

Płotek nic nie da, szczekanie do sypialni doleci i tak ponad nim, poza tym mieszkamy w dolinie gdzie wszystkie hałasy ulegają wzmocnieniu i wracają z innego kierunku, trzeba by chyba taką mega-szklarnię postawić :lol: a dom w środku .

 

Myślę o karabinku z celownikiem, dostanę max rok w zawiasach, a święty spokój - bezcenny :lol:

 

Cześć EZS i majki, to prawda - ale od kilku dni:

1. jestem chory = trochę wolnego czasu

2. mam w końcu internet, który się nie rwie co 2 minuty. Więc korzystam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie gówno za siatką, takie małe, czarne, jazgotliwe ... Co się idzie po podwórku, to już jest i czeka żeby szczekać ...

he

dla mnie najgorsze są te małe, te takie maleńkie pieseczki. Ja je nazywam nie psami tylko wyrośniętymi wiewiórkami. Idzie człowiek-szczeka, idzie pies-szczeka, pełza ślimak/glizda też szczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zbyt oryginalny, ale ten karabinek to bardziej na właściciela – niestety wyrok dużo wyższy, bo sąd nie uwzględni okoliczności łagodzących.

 

A tak na poważnie, to elektroniką je uciszyć, np. antyszczekaczem

W necie spory wybór, a także opinie dotyczące skuteczności danego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, to elektroniką je uciszyć, np. antyszczekaczem

W necie spory wybór, a także opinie dotyczące skuteczności danego produktu.

Patrz pan, a ja już chciałem sam coś takiego zmajstrować, nawet nie wiedziałem że można kupić :p - dzięki, popatrzę - chyb a najlepszy będzie model na baterie pozostawiony w jakimś pudełku przy siatce, bo z domu nie wiem czy doniesie - tam wszędzie piszą zasięg 10 lub 15 metrów, a tu jest ze 30.

Kurde, patrzę teraz na te budy, nie dość że wygląda toto jak dom z faveli to jeszcze szczeka.

Spróbuję z tym piszczkiem ultradźwiękowym, jak nie da rady to już nie wiem.

Dzięki za namiary 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniała mi się taka historia: na forum policyjnym jest coś takiego jak nominowanie do Złotej Pały. Raz w roku otrzymuje ją jakiś przełożony za najbardziej absurdalny rozkaz. Przykłady dają zwykli policjanci. Jeden z nich podał jakiegoś naczelnika, który na piśmie kazał policjantom, którzy służą z psami wyjaśnić, dlaczego psy nocą w kojcach szczekają :lol: :wink: Jednak Złotej Pały nie dostał. Ktoś go przebił swoją głupotą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u nas niestety psy sąsiada dają nam popalić...a jak zaczynają ujadać od jednego sąsiada to zaraz przyłączają się te z drugiej strony od drugiego sąsiada i mamy takie stereo do 3-4 nad ranem. na "szczęście" ujadają tak tylko 6-8 razy w miesiącu więc jakoś można to przetrwać ale nie raz już w nocy po głowie chodziły myśli co by jakąś kiełbaskę z "wkładką" im zaserwować...chociaż może bardziej by się właścicielom należało :roll:

niestety "na wsi" nie da się wytłumaczyć ludziom, że w nocy to chcielibyśmy spać a nie słuchać ich psów :roll: taka mentalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...