Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmieścicie się w 1000zł za gaz za styczeń..?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o :o :o revadilon, ile metrów ogrzewasz i jaką utrzymujesz temperaturę w domu?

 

W naszym domu (150 M) od 15 października poszlo ok 400 l oleju. I kominek oczywiście, tylko wieczorem.

 

Ogrzewanie gazem powinno być tańsze, chyba :oops: ?

 

Ale to przecież nic dziwnego... Przecież w kilku wątkach ludzie piszą, że im kociołki palą teraz po 20 m3 na dobę a idą mrozy poniżej -20 st. C...

 

30 x 20 m3 x 1,67 zł/m3 = 1002 zł /jak w mordę strzelił/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o revadilon, ile metrów ogrzewasz i jaką utrzymujesz temperaturę w domu?

 

W naszym domu (150 M) od 15 października poszlo ok 400 l oleju. I kominek oczywiście, tylko wieczorem.

 

Ogrzewanie gazem powinno być tańsze, chyba :oops: ?

 

Ale to przecież nic dziwnego... Przecież w kilku wątkach ludzie piszą, że im kociołki palą teraz po 20 m3 na dobę a idą mrozy poniżej -20 st. C...

 

30 x 20 m3 x 1,67 zł/m3 = 1002 zł /jak w mordę strzelił/...

 

To 1,67zł/m3 to razem z abonamentem i opłatami przesyłowymi i innymi składnikami - uśrednione ?

Jeżeli tak to dla jakiej taryfy - W2 czy W3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden się zmieśsci inny nie zależy jaki dom jaki zasobnik jaka temperatura jaki obieg co itd.

Ja liczę, że ok. 1000 zapłacę za grudzień i styczeń razem no ale jeszcze 10 dni zostało .....

 

Za cały grudzień , dziewięć pierwszych dni stycznia i bodajże 5 ostatnich dni listopada zapłaciłem fakturę PGNiG w wysokości pięciu stów z haczykiem - oprócz konsumpcji gaziu na cele grzewcze jeszcze używam kuchenkę gazową i grzeję c.w.u . gazem / gazio GZ50 /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowy nie wygrzany dom?

Podobno jakość gazu w wielu rejonach pozostawia wiele do życzenia.

Była kiedyś audycja u Weissa o nadmiernym azotowaniu gazu (normalnie dla wyrównania ciśnienia), ludzi się procesują ale nic z tego bo nie ma uregulowań prawnych i rozwiązań technicznych (nikt nie kontroluje kaloryczności gazu w sposób wiążący dla odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały grudzień , dziewięć pierwszych dni stycznia i bodajże 5 ostatnich dni listopada zapłaciłem fakturę PGNiG w wysokości pięciu stów z haczykiem - oprócz konsumpcji gaziu na cele grzewcze jeszcze używam kuchenkę gazową i grzeję c.w.u . gazem / gazio GZ50 /.

 

wiec tak: styczen: 9 dni + grudzien 30 dni + 5 dni listopada = 44 dni;

 

rachunek: zalozmy 550pln, abo zalozmy 50pln

 

cena gazu: promocyjnie zaloze 1,50pln brutto

 

czyli: 500 pln / 1,50pln / m3 = 300m3 gazu;

 

300m3 / 44 dni = 6,8m3 /dobę

 

pytanie: jaka temp panowala u Ciebie w domu w grudniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały grudzień , dziewięć pierwszych dni stycznia i bodajże 5 ostatnich dni listopada zapłaciłem fakturę PGNiG w wysokości pięciu stów z haczykiem - oprócz konsumpcji gaziu na cele grzewcze jeszcze używam kuchenkę gazową i grzeję c.w.u . gazem / gazio GZ50 /.

 

wiec tak: styczen: 9 dni + grudzien 30 dni + 5 dni listopada = 44 dni;

 

rachunek: zalozmy 550pln, abo zalozmy 50pln

 

cena gazu: promocyjnie zaloze 1,50pln brutto

 

czyli: 500 pln / 1,50pln / m3 = 300m3 gazu;

 

300m3 / 44 dni = 6,8m3 /dobę

 

pytanie: jaka temp panowala u Ciebie w domu w grudniu?

 

Temp wewnątrz chałupy 22 stopnie , nocna zredukowana ustawiona na kotle na 18 stopni .

 

6,8m3/doba to niewiele - prawda ? :lol:

 

Trzeci sezon grzewczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile teraz wynosi dzienne zuzycie gazu..? No bo jak kilkanaście metrów, to żeby srednia była 6 m3 musiały być dni, że zuzywałeś dziennie 1-2 m3 gazu... A tyle to na innych wątkach ludzie piszą, że zuzywają na c.w.u. dziennie... Nie żebym kwestionował twoje wylixczenia, ale to naprawdę nie wstyd, że kociołek pali kilkanaście metrów... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,67 zł/m3

 

Jakoś tak ubogo liczysz. Mi wychodzi 1,55 brutto bez opłat. Za ostatni miesiąc dodając opłaty, sumując, uśredniając .... :wink: wychodzi mi 1,75/m3

 

Co do mojego spalania to grzeje 150m2 w tym garaż. Po podłogach 190m2. Cała doba 21.75 st. Mieszkamy pierwszy sezon. Nie chadzam w swetrach i kalesonach, kominkuje średnio raz na tydzień ostatnio (jak przychodze po robocie to mi się już nie chce). W przeliczeniu na pln za grudzień wyszło mi 750 zł. Dało mi to srednią w okolicy 14m3/doba. Były dni, że dogrzewając kominem spalanie było na poziomie 9m3 ale kilka dni mrozów siarczystych i poszło 20m3 (bez kominka). Jeszcze jedna moim zdaniem pomijana sprawa. Czyli gdzie stoi dom. Jak wchodze w osiedle zamieszkanych domków (tuje, iglaki, gęsta zabudowa) to jest cisza i spokój....na moim polu urywa łepetynę. Tam wieje zawsze. A jak wieje w Warszawie to u mnie wieje x 3.

 

Mam nadzieję, że za rok zejdę jakieś 10-15% spalania (dom się wygrzewa, nie mam drzwi pomiędzy garażem a kotłownią i szparami mi pizga pod drzwiami...jest jeszcze kilka miesc gdzie ciepło mi zwiewa).

 

Ogólnie liczyłem w 1 sezonie, że średnia przy tych mrozach wyjdzie mi 12/doba. Przeliczyłem się jak na razie o 2m3/doba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...