Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMAGAMY JAK MOŻEMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 845
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

maksiu nie wiem - decyzja należy do wszystkich ja co dostanę to zamontuję

 

pytałem bardziej technicznie niż decyzyjne :D

 

no i trzeba jeszcze jedną sprawę poruszyć, transport, ja mieszkam pod Szczeciniem a piec ma być zmontowany w okolicach Białegostoku, ma ktoś pomysł jak to przewieźć? piec jest ciężki, waży przynajmniej ze 150kg

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, transport na pewno drogi, a i piec nie wiadomo czy funkcjonuje...co by nie było tak, że "wymienił stryjek siekierkę na kijek", ale to jest tylko moje zdanie, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam :D

 

urażony się nie czuje, bo i powodu nie ma do tego

 

historia pieca jest taka, że gość od którego ten piec kupiłem rozbudował dom i piec przestał mu wystarczać, wcześniej ogrzewał około 80m2, po rozbudowie miał do ogrzania 140m2, dlatego piec wymienił na większy. nie mam podstaw nie wierzyć gościowi, bo to wujek mojego dobrego kolegi i kolega zapewniał że tak faktycznie było. pieca u siebie nie montowałem, bo zmieniła sie opcja ogrzewania, a piec i tak miał być tylko na jakiś czas. od 2007 piec stoi u mnie i wypełnia przestrzeń :D

 

głowy nie dam, za to że piec jest sprawny, ale wszystko na to wskazuje, więc zakładam że sprawny jest

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną już mamy kwotę. Jeżeli piec maksia nie wypali, to rzeczywiście starczy na nowy. Ja po pierwszym postaram się jeszcze coś dorzucić.

A tu tak na szybko znalazłam przykładowy cennik przesyłek kurierskich (nie wszystkie przewożą towar o takiej wadze):

http://www.polkurier.pl/cennik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałam, że jestem za zmianą kotła.

Pomysł Maxa jest świetny. Oby to był zwykły kocioł z tzw. miarkownikiem ciągu. Tzn. nie trzeba do niego żadnych dmuchaw i pompek i innego ustrojstwa.... Wtedy terz jest potrzebny zbiorniczek wyrównawczy... więc go nie wywalaj...

Firmy kurierskie nie zedrą ostatniej koszuli. Całe allegro przesyła kurierem.

Trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę.

 

Gdyby okazało się, że kocioł nie spełnia swojej roli, lub coś jest nie tak, to straci się 100zł,

A gdyby trzeba było szukać kotła to z pionowym płaszczem wodnym i dobrego jakościowo. Bo uważam, że jak kupi się tańszy, to może on pochodzić jakiś czas i go coś szybko trafi... Czytałam o takich perełkach spawanych z wagonów kolejowych, a nie blach piecowych. A nikogo nie stać kupowania bubli.

 

 

Akurat jesteśmy na etapie wyboru kotła i wiem jakie to trudna...

Wybrałam najzwyklejszy zasypowy kociołek z miarkownikiem ciągu Biawara Viking... Jestem za tym kociołkiem ... tylko ma jedną wadę jest b. drogi , bo kosztuje 3300zł :evil:

 

Zdaje sobie sprawę, że nie dysponujemy taką kwotą, i że jest to za drogi gips.... Więc teraz mając propozycją Maxa to trzeba z niej koniecznie skorzystać.

 

Maxs Jaki jest tam płaszcz wodny poziomy czy pionowy?

I jeszcze nasuwa mi się jedno... Jak ktoś coś sobie robi i to działa bez zarzutów, to nie robi byle czego i z byle czego...

 

Ale się rozpisałam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałam, że jestem za zmianą kotła.

Pomysł Maxa jest świetny. Oby to był zwykły kocioł z tzw. miarkownikiem ciągu. Tzn. nie trzeba do niego żadnych dmuchaw i pompek i innego ustrojstwa.... Wtedy terz jest potrzebny zbiorniczek wyrównawczy... więc go nie wywalaj...

Firmy kurierskie nie zedrą ostatniej koszuli. Całe allegro przesyła kurierem.

Trzeba tylko wybrać odpowiednią firmę.

 

Gdyby okazało się, że kocioł nie spełnia swojej roli, lub coś jest nie tak, to straci się 100zł,

A gdyby trzeba było szukać kotła to z pionowym płaszczem wodnym i dobrego jakościowo. Bo uważam, że jak kupi się tańszy, to może on pochodzić jakiś czas i go coś szybko trafi... Czytałam o takich perełkach spawanych z wagonów kolejowych, a nie blach piecowych. A nikogo nie stać kupowania bubli.

 

 

Akurat jesteśmy na etapie wyboru kotła i wiem jakie to trudna...

Wybrałam najzwyklejszy zasypowy kociołek z miarkownikiem ciągu Biawara Viking... Jestem za tym kociołkiem ... tylko ma jedną wadę jest b. drogi , bo kosztuje 3300zł :evil:

 

Zdaje sobie sprawę, że nie dysponujemy taką kwotą, i że jest to za drogi gips.... Więc teraz mając propozycją Maxa to trzeba z niej koniecznie skorzystać.

 

Maxs Jaki jest tam płaszcz wodny poziomy czy pionowy?

I jeszcze nasuwa mi się jedno... Jak ktoś coś sobie robi i to działa bez zarzutów, to nie robi byle czego i z byle czego...

 

Ale się rozpisałam :oops:

 

 

Powiem szczerze mi też się tak wydaje i widać że solidnie zrobiony.

Maksiu - wysyłaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną już mamy kwotę. Jeżeli piec maksia nie wypali, to rzeczywiście starczy na nowy. Ja po pierwszym postaram się jeszcze coś dorzucić.

A tu tak na szybko znalazłam przykładowy cennik przesyłek kurierskich (nie wszystkie przewożą towar o takiej wadze):

http://www.polkurier.pl/cennik.html

 

 

Taką kwotę łącznie uzbieraliśmy od początku do dziś ale już zakupy spore są z niej zrobione. Więc się nie sugerujmy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na tak - Maksik posyłaj na nic nie patrz.

Najwyżej Mysz złoży z tego grill ogrodowy :):) Wiosna idzie - nada się :)

 

Tak tak całkowicie popieram - wysyłaj

Będzie dobrze dokupimy rur aby go wpiąć jak należy i ognia.

Hurra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piecach nie znam się :( , ale moim zdaniem, piec od Maksia mógłby jeszcze trochę posłużyć. Może są jeszcze inne pilne wydatki. Zwróciłam wczoraj uwagę na zdjęciach na drzwi wejściowe. Nawet jak w domu się nagrzeje, to tymi drzwiami, to ciepło chyba szybko ucieknie. Jeżeli piec jest w zasięgu, to może troszkę kaski przeznaczyć, albo na nowe drzwi, albo chociaż na jakieś ich ocieplenie. To tylko moje zdanie, nie musicie się tym sugerować.

 

Forum to magia :D

 

Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrego serca

 

Meggi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...